Ekumeniczny show Franciszka w Bari


Francis przewodniczy konferencji okrągłego stołu w Bazylice św. Mikołaja w Bari we Włoszech

Ponieważ genialne inicjatywy Franciszka, takie jak gra w piłkę nożną, zakaz wszystkich broni i sadzenie drzew, podczas gdy muzułmanie i żydzi modlą się w Ogrodach Watykańskich, nie wyszły,  teraz wymyślił jeszcze jeden sposób na osiągnięcie pokoju na świecie: Mówimy więcej o ekumenicznej modlitwie i dialogu.

W przeciwieństwie do modlitwy międzyreligijnej o pokój w Asyżu, która obejmowała pogan, żydów, ateistów i mahometan, w tym ostatnim przedsięwzięciu przynajmniej wszyscy, którzy brali udział, twierdzili, że wierzą w Trójcę Świętą.

W sobotę, 7 lipca, Franciszek spotkał się w Bari we Włoszech z wieloma przedstawicielami sekt heretyckich i schizmatyckich.

Pierwotny komunikat Watykanu, ogłaszając to wydarzenie, na które zostali zaproszeni „szefowie chrześcijańskich kościołów i wspólnot z tego regionu”, określił mianem „dnia refleksji i modlitwy w związku z dramatyczną sytuacją na Bliskim Wschodzie …”, „ekumenicznym spotkaniem dla pokoju”.

Pierwszym głównym punktem programu Watykanu była  uczczenie relikwii św. Mikołaja z Myry przechowywanych w krypcie pod Bazyliką św. Mikołaja w Bari, a następnie zapalenie jednej lampki:

Co ciekawe, przez krótką chwilę Franciszek padł na kolana przed relikwiami świętego Męczennika – w ten sposób po raz kolejny pokazując, że potrafi klęczeć. (Zwykle, jeśli Franciszek w ogóle klęczy, to przed człowiekiem, nie przed Bogiem).

W wideo powyżej widać to od 21:00 do 21:45 min. Zrobił dwa głębokie ukłony i nie miał zbytniego problemu z podniesieniem się.

Po uczczeniu relikwii w Bazylice przywódcy religijni zebrali się w „Rotonda” na nadmorskiej promenadzie w Bari na wspólnym spotkaniu modlitewnym:

W związku z tym, że dziennikarze desperacko starają się o kilka dni odpoczynku od non-stop aktywizmu  Franciszka tego lata, relacja z tego wydarzenia była stosunkowo niewielka, ale Watykan opublikował na spotkaniu modlitewnym zapis wstępnych uwag Franciszka:

Słowo wstępne Franciszka na spotkaniu modlitewnym ekumenicznym (7 lipca 2018 r.) / Introductory Words of Francis at Ecumenical Prayer Meeting

Po spotkaniu modlitewnym Franciszek i jego niekatoliccy koledzy powrócili do Bazyliki św. Mikołaja i podjęli dialog na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Jak pokazuje zdjęcie na górze tego wpisu, spotkanie odbyło się w nawie Bazyliki, przy okrągłym stole ustawionym w miejsce ławek, co skłoniło niektórych do zastanowienia się, czy wnętrze kościoła jest odpowiednim miejscem na takie rzeczy. 

(…)

Co można powiedzieć, co nie zostało wcześniej wiele razy powiedziane? Chociaż naturalnym  jest szukanie pokoju na Bliskim Wschodzie, istnieje właściwa droga i niewłaściwy sposób, aby o to zadbać.

W 1928 r. Papież Pius XI potępił wszelkie takie wysiłki, ponieważ nie tylko modlitwa wspólna z fałszywymi religiami jest niedopuszczalna, ale takie ekumeniczne działania zaprzeczają, wprost lub pośrednio, wyjątkowemu statusowi Kościoła katolickiego jako jedynej prawdziwej i objawionej przez Boga religii, głosząc zamiast tego „. fałszywe chrześcijaństwo „.

Posłuchaj słów papieskich i zadaj sobie pytanie, czy nie dotyczą one prawie dokładnie  naszej obecnej sytuacji:

Zobacz: Papież Pius XI, Encyklika Mortalium Animos, n. 7-8, / https://rzymski-katolik.blogspot.com/search/label/Dokumenty%20Magisterium%20Ko%C5%9Bcio%C5%82a

Mortalium Animos On Religious Unity – Papal Encyclicals / http://www.papalencyclicals.net/pius11/p11morta.htm – ang

Powodem, dla którego tylko pokój Chrystusa jest prawdziwy i dlaczego nie można go uzyskać w jakikolwiek inny sposób, z wyjątkiem poddania się słodkiemu jarzmu Jego prawa i Ewangelii (Mt 11:30) – prawdziwej Ewangelii, nie jakiejś ekumeniczna pseudo-ewangelia o najniższym wspólnym mianowniku – że Boska łaska jest potrzebna, aby pomóc nam w naszej ludzkiej kondycji, aby przezwyciężyć nasze grzechy, doskonalić naszą naturę i uczynić nas cnotliwymi, abyśmy mogli cierpliwie znosić krzywdy, przebaczać naszym wrogom, i czyńcie dobrze tym, którzy nas nienawidzą.

Ale wszystko to jest możliwe tylko w prawdziwym Kościele rzymskokatolickim, ustanowionym przez Boga Wszechmogącego jako „jedyne źródło  zbawienia” (papież Pius IX, Allocution Singulari Quadam), z którego sekty heretyckie lub schizmatyckie nie mają żadnej części:

„… ani żadne jedno z tych społeczeństw jako takie, ani wszystkie razem, nie może w żaden sposób stanowić i być tym, czym Kościół katolicki, który Chrystus, nasz Pan, zbudował i ustanowił, i chce, powinien trwać; i że nie można w żaden sposób powiedzieć, że są to gałęzie lub części tego Kościoła, ponieważ są one wyraźnie odcięte od jedności katolickiej „

(Papież Pius IX, List apostolski Iam Vos Omnes).

____________________

Tłum. m.jasińska

https://novusordowatch.org/2018/07/francis-ecumenical-show-bari/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bari, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Sobór Watykański II, Uncategorized, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.