„Washington Times”: Polska nie będzie zislamizowana, ale stanie się celem osadnictwa żydowskiego

Publicysta „Washington Times”: Polska nie będzie zislamizowana, ale stanie się celem osadnictwa żydowskiegoPolska stanie się celem osadnictwa żydowskiego – pisze na łamach „The Washington Times” prof. Daniel Pipes, amerykański historyk i komentator polityczny urodzony w żydowskiej rodzinie pochodzącej z Polski.

Jest on założycielem i dyrektorem konserwatywnego Forum Blisko-Wschodniego (Middle East Forum). The Middle East Forum (MEF). Publikuje m.in. „Middle East Quarterly” („Kwartalnik Bliskowschodni”). Działania Forum obejmują głównie walkę z islamizmem, ochronę wolności publicznej wypowiedzi autorów, działaczy i wydawców antyislamistycznych.

Opierając się na przekonaniu, że Stany Zjednoczone mają silne interesy w regionie Bliskiego Wschodu, opowiadają się za silnymi więzami z Izraelem.

– Po nominacji na premiera w grudniu ubiegłego roku, Mateusz Morawiecki wygłosił nadzwyczajne oświadczenie, w którym ogłosił że on i jego rząd chcą „przekształcić [Unię Europejską] tak , by ją rechrystianizować”

– pisze prof. Pipes.

– Oczarowany tą wspaniałą wizją losu Polski, a szczególnie zainteresowany niemal całkowitym zakazem przyjmowania imigrantów muzułmańskich (ponownie pan Morawiecki: „nie przyjmujemy migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Polsce”), właśnie spędziłem tydzień w Warszawie, aby zrozumieć, dlaczego kraj ten tak bardzo różni się od Europy Zachodniej i co to oznacza.

– PiS nie jest bardziej odpowiedzialny za obawy związane z imigracją i islamizacją niż inne podobne partie Europy, takie jak Austriacka Partia Wolności czy włoska Liga Północna. Wszystkie reagują na rosnący niepokój, głównie z dołu spektrum społeczno-gospodarczego. Reprezentują Europejczyków, którzy obawiają się o swoją cywilizację. Niemniej jednak PiS można krytykować (…) za świadczenia socjalne, na które rząd nie może sobie pozwolić, i przyjęcie idei „zależnych gospodarek rynkowych” od teoretyka ekonomii antykapitalistycznej Thomasa Piketty

– kontynuuje historyk.

Francuski ekonomista – Thomas Piketty to autor bestsellerowej książki „Capital in the Twenty-First Century”, w której opisuje problem nierównomiernej dystrybucji bogactwa i postępujących nierówności dochodowych w krajach rozwiniętych. Jego zdaniem nierówności te rosną wtedy, gdy dochody z kapitału przekraczają tempo wzrostu gospodarczego. Jako rozwiązanie tego problemu proponuje globalny podatek od zysków kapitałowych.

– W zaskakującym ukłonie w stronę komunistycznej przeszłości PiS chce uczynić państwo silniejszym, na przykład poprzez przejęcie kontroli nad sądownictwem. Angażuje się w teorie spiskowe (zwłaszcza o katastrofie lotniczej w Smoleńsku w kwietniu 2010 r.). Wprowadzał idiotyczne prawo, które groziło wylądowaniem w więzieniu za odniesienie do „polskich obozów śmierci”, a następnie pogorszyło sytuację mówiąc o „żydowskich sprawcach” Holokaustu, choć pod międzynarodową presją, w zeszłym tygodniu wycofał się z sankcji więzienia

– kontynuuje prof. Pipes.

Wyklucza następnie możliwość islamizacji Polski, czyniąc ją jednak miejscem emigracji Żydów z Europy Zachodniej.

– Polska(i sąsiadujące kraje byłego sowieckiego bloku) przeżyje ten kryzys i może zająć się emigrantami z Europy Zachodniej. Choć początkowo trafiali do Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych, Polska może wkrótce – ze względu na bliskość, bezpieczeństwo osobiste i niedrogie koszty – stać się celem emigrantów, szczególnie dla emerytów i dla Żydów, będących celami w Europie Zachodniej, w porównaniu do coraz bezpieczniejszej Polski.

_______________-

za: washingtontimes.com

http://dzienniknarodowy.pl/publicysta-washington-times-polska-bedzie-zislamizowana-stanie-sie-celem-osadnictwa-zydowskiego/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Społeczno - polityczna, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „„Washington Times”: Polska nie będzie zislamizowana, ale stanie się celem osadnictwa żydowskiego

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.