Żonaci mężczyźni księżmi? „Papież” nie wyklucza zmian

Watykan otwiera się na rozmowy o tym, czy żonaci mężczyźni mogą być księżmi. W 2019 roku odbędzie się synod z udziałem biskupów z państw Amazonii, na którym zostaną poruszone te kwestie. Ważną

Watykan otwiera się na rozmowy o tym, czy żonaci mężczyźni mogą być księżmi. W 2019 roku odbędzie się synod z udziałem biskupów z państw Amazonii, na którym zostaną poruszone te kwestie. Ważną sprawą, która będzie tam dyskutowana, jest też rola kobiet w Kościele.

Synod planowany jest na jesień 2019 roku, a spotkać się na nim mają biskupi z państw Amazonii: Boliwii, Brazylii, Ekwadoru, Gujany, Kolumbii, Gujany Francuskiej, Peru, Surinamu i Wenezueli oraz świeccy.

W przygotowanym już dokumencie (press.vatican.va/…/180608a.html) zawierającym najważniejsze ramowe punkty obrad przewidziano m.in. dyskusję o możliwości wyświęcania na kapłanów żonatych mężczyzn. W piśmie zawarty jest apel „papieża” Franciszka, w którym podkreśla on, że w wymienionych państwach występuje niedobór duchownych, a każdy z nich działa na bardzo dużym obszarze, przez co wielu wiernych przed długi czas nie ma możliwości spotkać się z kapłanem. Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być wyświęcanie żonatych mężczyzn.

Ponadto dokument wskazuje na konieczność „określenia rodzaju oficjalnej posługi, którą można powierzyć kobietom, biorąc pod uwagę kluczową rolę, jaką kobiety odkrywają dzisiaj w amazońskim Kościele” – cytuje „Wprost”.

Mimo otwartości „papieża” Franciszka na kwestie wyświęcania żonatych mężczyzn biskup Rzymu jest jednocześnie przeciwny wyświęcaniu wszystkich żonatych mężczyzn. Zdaniem zwierzchnika Kościoła celibat jest konieczny, bo umożliwia księżom całkowite oddanie się służbie Bogu.

____________________

RadioZET.pl/Wprost/SA

za: wiadomosci.radiozet.pl/Blisko-Ludzi/Zonaci-mezczyzn…
cnstopstories.com/…/synod-working-d…

Za; https://gloria.tv/article/tdoM1fkd7nmX2L4x2EUn7HC11

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii „Nostra aetate”, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Sobór Watykański II. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.