Kto blokuje pomoc w Syrii? Świadectwo abpa Abdo Abracha wiele wyjaśnia

Pokój w Syrii jest możliwy, ale nie jest to kwestia wewnętrzna tego kraju.

To jest wojna międzynarodowa na ziemi syryjskiej. Jeżeli wielkie kraje dojdą do porozumienia między sobą – wojna w Syrii może się zakończyć dzisiaj

– zaznaczył ks. abp Abdo Abrach. Metropolita Homs, Hama i Jabrud z Syrii dodał też, że Stany Zjednoczone i Europa utrudniają niesienie pomocy potrzebującym.

Arcybiskup Abrach był gościem „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam. Metropolita opowiadał jak wygląda obecnie życie w Syrii i czego najbardziej potrzebują mieszkańcy tego regionu.

Jak mówił, by godnie żyć niezbędne jest bezpieczeństwo, transport i handel oraz praca. Tej ciągle brakuje.

We wszystkich miastach w Syrii, które zostały wyzwolone od rebeliantów, niektóre rodziny powróciły. Centrum Homs, które zostało całkowicie zburzone – tam rozpoczęliśmy budowę domów. Ze stowarzyszeniami chrześcijańskimi, jak np. Pomoc Kościołowi w Potrzebie – tu moje wielkie podziękowanie dla tych organizacji – podnieśliśmy z ruin 50 domów. W projekcie mamy jeszcze odbudowę około 100 domów

– relacjonował hierarcha. Jak dodał, dzięki pomocy do Homs wracają m.in. chrześcijanie.

Wciąż są problemy ze służbą zdrowia, a szpitale są okradane przez rebeliantów. Także wielu lekarzy opuściło kraj.

Do Syrii nie docierają lekarze i narzędzia służące do obsługi szpitala, ponieważ Stany Zjednoczone i Europa stawiają przeszkody

– podkreślił abp Abrach.

Metropolita zaznaczył, że trzeba uczynić wszystko co możliwe, aby zwłaszcza rodziny chrześcijańskie nie musiały opuszczać własnego kraju.

Trzeba to wiedzieć. Syria, Irak, Liban to kraje chrześcijańskie. Co to znaczy? Jeżeli Bliski Wschód opróżni się z chrześcijan – zabraknie także chrześcijan w Europie

– mówił hierarcha.

Abp Abrach ocenił też, ze pokój w Syrii jest możliwy, jeśli tylko mocarstw dojdą do porozumienia. Bo toczona wojna nie jest sprawą wewnętrzną kraju.

_____________

Źródło: radiomaryja.pl

Za; https://www.pch24.pl/kto-blokuje-pomoc-w-syrii–swiadectwo-abpa-abdo-abracha-wiele-wyjasnia,60846,i.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Społeczno - polityczna, Uncategorized, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.