Kolejny skandal! Według brytyjskiego dziennika „Dally Mirror” Hans Frank ” polskim seryjnym mordercą”!

Staatsakt auf der Burg in Krakau
[v.links] Gen. Daluege, Dr. Frank, Gen. d. Kavalerie Freiherr v. Gienanth

Kolejny skandal z udziałem zachodnich mediów. Brytyjski dziennik „Dally Mirror” postanowił zabłysnąć wątpliwą wiedzą. Na swoim koncie twitterowym zamieścił wpis o Hansie Franku, którego przy okazji nazwał „polskim seryjnym mordercą”.

Zachodnim pismakom nie wystarcza już nazywanie niemieckich obozów koncentracyjnych polskimi.

Z premedytacją, czy też przez nieuctwo próbują przypisać narodowi polskiemu największych zbrodniarzy, jakich wydała XX wieczna Europa, morderców z nazistowskich Niemiec, ślepo wykonujących nie tylko rozkazy, ale i życzenia swojego  Führera Adolfa Hitlera.

Ten karygodny, kłamliwy wpis zauważyło Muzeum Auschwitz. Szybka interwencja o treści: „@Daily Mirror pro­szę popraw­cie błąd! Wygląda na to, że chcie­li­ście napi­sać o Hansie Franku, że był on „maso­wym mor­der­cą Polaków” spowodowała korektę wpisu przez brytyjski tabloid i usunięto słowo „polski”.

Hans Frank niemiecki zbrodniarz wojenny, który po objęciu stanowiska generalnego gubernatora dokonał dewastacji gospodarczej i kulturalnej na zarządzanych przez siebie terenach. Ponadto jeden z głównych współautorów holokaustu. Rozwiązanie kwestii żydowskiej jasno określił już w grudniu 1941 roku krótko przed konferencją w Wannsee

W stosunku do Żydów zasadniczo oczekuję tylko jednego – że zupełnie znikną (…). Ale co należy z nimi zrobić? Czy sądzicie, że zostaną oni osiedleni na Wschodzie we wsiach? (…) nie należy się tym kłopotać, nie potrzebujemy ich ani na Wschodzie, ani w Komisariacie Rzeszy, więc zlikwidujcie ich sami (…). Musimy unicestwić Żydów gdziekolwiek ich znajdziemy i gdzie tylko to jest możliwe – [źródło: przemówienie Hansa Franka na posiedzeniu rządu Generalnego Gubernatorstwa, 16 grudnia 1941]

Morderca ten nie tylko miał za nic naród żydowski. O Polakach też nie miał dobrego zdania czemu wyraz dał w swoim dzienniku, napisanym w 1944 roku:

Kiedy wreszcie wygramy wojnę, to jeśli o mnie chodzi, z Polaków, Ukraińców i tego, co się wokół obija, można zrobić rąbankę. Niechaj będzie, co ma być.

Ale obecnie chodzi o to, aby utrzymać w spokoju, porządku, pracy i dyscyplinie prawie 15 milionów wrogiego narodu, który organizuje się przeciw nam. Jeśli to się nie uda, będę wprawdzie może mógł powiedzieć triumfująco: zabiłem 2 miliony Polaczków (Polacken)  –  [źródło: dziennik Hansa Franka, 12 stycznia 1944]

Hans Frank za swoje zbrodnie został osądzony w procesie norymberskim. Wcześniejsza próba ukarania zbrodniarza przez krakowski oddział Kedywu AK nie powiodła się (w odwecie Niemcy rozstrzelali 100 osób, głównie więźniów Montelupich).

Generalny Gubernator na Wawelu został skazany na mocy wyroku z 1 października 1946 przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze na karę śmierci przez powieszenie. Frank został uznany winnym popełnienia przestępstw objętych rozdziałem III i IV aktu oskarżenia,  obejmującym zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości.

Tego samego dnia zwłoki zostały spalone w krematorium na Cmentarzu Wschodnim (lub krematorium na terenie obozu koncentracyjnego Dachau) – więcej tutaj .

Romanow

_______________

Źródło:

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/359158-skandal-daily-mirror-nazywa-naziste-hansa-franka-polskim-morderca-reflektuje-sie-dopiero-po-interwencji-muzeum-auschwitz

https://www.tysol.pl/a11540–Daily-Mirror-nazywa-Hansa-Franka-polskim-masowym-morderca-

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hans_Frank

Kolejny skandal! Według brytyjskiego dziennika „Dally Mirror” Hans Frank ” polskim seryjnym mordercą”!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: