FRANCISZEK DO GEJA: BÓG CIĘ TAKIM STWORZYŁ …

Jedna z ofiar molestowania seksualnego przez chilijskiego księdza – Juan Carlos Cruz – opowiedziała w wywiadzie z „The Guardian” o swoim spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

Podczas rozmowy pojawił się temat homoseksualnej orientacji Cruza, na co – jak podaje mężczyzna – papież Franciszek zareagował słowami:  „To, że jesteś gejem, nie ma znaczenia. Bóg cię takim stworzył i kocha cię”.

Juan Carlos Cruz, będący jedną z ofiar molestowania seksualnego przez chilijskiego księdza, dwa tygodnie temu rozmawiał o swoich doświadczeniach podczas prywatnego spotkania z papieżem Franciszkiem. Teraz opowiada o audiencji.

Temat seksualności Cruza pojawił się podczas rozmowy, kiedy mężczyzna przyznał, że wielu chilijskich biskupów oskarżyło go o kłamanie na temat molestowania przez księdza, a także nazywało go „zboczeńcem” z powodu jego orientacji.

Cruz przywołuje słowa papieża w wywiadzie z hiszpańską gazetą „El País”: „Powiedział mi: ‚Juan Carlos – to, że jesteś gejem, nie ma znaczenia. Bóg cię takim stworzył i kocha cię, a ja o to nie dbam. Papież kocha cię takim, jakim jesteś. Musisz cieszyć się z tego, kim jesteś'”.

Nie byłby to pierwszy przypadek sugerujący odmienną postawę papieża Franciszka wobec homoseksualności od nauczania Kościoła, według którego orientacja nieheteroseksualna jest grzechem. W 2013 roku na pytanie o „homoseksualne lobby” w obrębie Watykanu Franciszek odparł: „Jeżeli ktoś jest gejem lub lesbijką i poszukuje Boga, kim ja jestem, żeby ich oceniać?”. Z kolei w 2016 roku papież przyznał, że chrześcijanie „powinni przeprosić nie tylko homoseksualistów, których obrażali, ale także biednych, wykorzystywane kobiety, wykorzystywane (w tym do pracy) dzieci, a także każdego, którego nie obronił, kiedy mógł”.

_________________

Za; https://gloria.tv/article/vnYVeUKsu1pK3E6vczqyZ6VsD / 21 maja 2018

więcej na: novusordowatch.org/…/francis-tells-h…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Franciszek, Grzech sodomski, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, NAUCZANIE KOŚCIOŁA, Nowe '"credo" Franciszka, Sobór Watykański. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „FRANCISZEK DO GEJA: BÓG CIĘ TAKIM STWORZYŁ …

  1. Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Zbierzcie się i módlcie o zjednoczenie Moich wyświęconych sług

    https://gloria.tv/article/zbtV4g2kLwv13Vf87wZmJoxUz

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.