Przewodniczący Komisji Europejskiej złoży hołd Marksowi, twórcy komunizmu w Bazylice Konstantyna

Niewiarygodne, ale prawdziwe: twórca totalitarnej ideologii, która zabiła ponad 100 milionów ludzi, zostanie uhonorowany przez prezesa organu wykonawczego Unii Europejskiej.

Hołd w chrześcijańskiej świątyni dla tego, który określił religię jako „opium ludu”

W styczniu niemiecka gazeta Süddeutsche Zeitung ogłosiła, że przewodniczący Komisji Europejskiej weźmie udział w wystawie Karol Marx 2018, przemawiając w hołdzie totalitarnemu ideologowi Bazyliki Konstantyna w niemieckim mieście Trewir, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Palatynat.

Istnieje paradoks, że ten budynek jest świątynią protestancką pochodzenia rzymskiego. Fundament świątyni jest pod przewodnictwem Krzyża. To znaczy, że chrześcijańska świątynia złoży  hołd  totalitaryzmowi, który twierdził, że „religia jest opium ludu”.

A wooden version of the statue already appears in Trier in the place that will occupy the bronze statue of Marx donated by China (Photo: SPD Trier-Mitte/Gartenfeld)

Burmistrz socjaldemokracji twierdzi, że posąg nie gloryfikuje Marksa

Wyżej wspomniana wystawa odbędzie się z okazji dwustulecia urodzin Marksa, urodzonego w Trewirze 5 maja 1818 r.

W marcu 2017 r. Rada miasta tego niemieckiego miasta głosowała za przyjęciem posągu z brązu o wysokości ponad 6 metrów, zaprojektowanego przez chińskiego rzeźbiarza Wu Weishana i  ofiarowanego przez Chińską  komunistyczną dyktaturę.

Decyzja wywołała kontrowersje w tym mieście. Nawet lewicowy polityk, jak Reiner Marz z Partii Zielonych, wezwał gminę Trewir do odrzucenia tego daru: —  „Ten, kto akceptuje teraźniejszość, honoruje dawcę. Komunistycznej Partia Chin nie zasługuje na żaden zaszczyt „.

Jednak   burmistrz   socjaldemokratyczny  Wolfram Leibe z SPD bronił statuy stwierdzając: — „To nie ma nic wspólnego z gloryfikacją. Te czasy się skończyły. „

Poświęcenie posągu twórcy komunizmu nie ma go wychwalać?

Posąg został również obroniony przed ratuszem, twierdząc, że — „150 000 chińskich turystów przyjeżdża co roku do Trewiru, i  może jeszcze bardziej wzrosnąć”.

Juncker mówi, że nie uczestnictwo w hołdzie byłoby „zaprzeczaniem historii”

W krajach UE, które ucierpiały w opresyjnych reżimach inspirowanych ideologią Marksa, zapowiedź, że Juncker  złoży hołd założycielowi komunizmu, nie została dobrze przyjęta.

29 stycznia słowacki deputowany Chrześcijańsko-Demokratyczny Ivan Štefanec skierował pytanie do Komisji w Parlamencie Europejskim, prosząc o potwierdzenie wiadomości, że Juncker weźmie udział w tym honorze dla Marksa.

Odpowiedź Komisji nadeszła 4 kwietnia:

— „Jako honorowy obywatel Trewiru, przewodniczący Juncker został zaproszony przez Malu Dreyera, ministra-prezydenta Nadrenii-Palatynatu, do wzięcia udziału w ceremonii otwarcia wystawy Karola Marksa.

Po dziesięcioleciach doświadczenia w polityce na poziomie krajowym i europejskim, przewodniczący Juncker doskonale zdaje sobie sprawę z faktów historycznych i wrażliwości. Jakiekolwiek poglądy mogą mieć ludzie na temat Karola Marksa, nie ulega wątpliwości, że jest postacią, która ukształtowała historię Europy w taki czy inny sposób.

Nie mówiąc o nim, bylibyśmy bliscy zaprzeczania historii. W tym sensie przewodniczący Juncker postanowił uczestniczyć i zabrać głos podczas ceremonii otwarcia, wraz z ministrem-prezydentem Nadrenii-Palatynatu „.

El Club de los Viernes przypomina, że Marks inspirował przywódców totalitarnych

Wczoraj hiszpańska liberalno-konserwatywna organizacja El Club de los Viernes (CdV) odpowiedziała oświadczeniu Junckera, określając jako „bezwstydną decyzję”, że przyjmuje zaproszenie do udziału w tym hołdzie.

Odnosząc się do argumentu przewodniczącego Komisji, aby nie negować historii, CdV wskazuje, że nie usprawiedliwia to  

— „płacenia daniny od instytucji tym, którzy zainspirowali przywódców totalitarnych, którzy pogrążyli wielu Europejczyków w głodzie i skrajnym ubóstwie, poza zerowym szacunkiem wobec społeczeństwa obywatelskiego. wolności i praw człowieka „.

CdV wskazało również, że — „komuniści, podobnie jak faszyści i narodowi socjaliści, są wrogami tego, co musimy rozumieć jako wartości zachodnie, które umożliwiły powstanie idei wolnego rynku, jako gwarancji gwarancji ”  —  rządy prawa, wolności obywatelskie i równość wobec prawa. „

Victory parade in the Red Square in Moscow on May 9, 1967, during the communist dictatorship. In the background are the portraits of Lenin, Engels and Marx, the main ideologues of communism. (Photo: Trinity Mirror/Mirrorpix)

Rumuński dziennikarz: „Lenin będzie następny?”

Z rumuńskiej strony Napocanews, Ionuţ Ţene pyta: — „Lenin będzie następny?”

Ten rumuński dziennikarz podkreśla, że — „Zachód nie został jeszcze wyleczony z komunizmu i próbuje go narzucić perwersyjnymi metodami, nie z Czerwonej Moskwy, ale z brukselskiej elity, kierowanej przez byłych marksistów lub maoistów, takich jak Junckers, Barroso czy Cohn Bendit.

„Wspomina, że ideologia Marksa jest winna śmierci milionów niewinnych ludzi i krytykuje fakt, że wystawa planuje nawet przeznaczenie miejsca na chwałę dla Marksa wśród dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

„Czy Juncker chce przekształcić ideologię UE w Chińską Republikę Ludową?”,

Pyta rumuński dziennikarz, dodając:

— „Czy Juncker inspiruje politykę europejską w” Kapitale (Marksa)

Polak uciekł przed komunizmem: „Marksizm doprowadził do zabicia milionów ludzi na całym świecie”

W Wielkiej Brytanii, konserwatywny poseł Daniel Kawczyński, urodzony w Polsce i którego  rodzina  uciekła  z  kraju podczas dyktatury komunistycznej, poprosił Junckera, by ten odrzucił to zaproszenie i oświadczył:

  „Marksizm doprowadził do zabicia milionów ludzi na całym świecie, ponieważ pozwolił niewielkiemu zespołowi fanatyków, by tłumić ludzi,   — musimy wyciągnąć z wnioski i dzielić się nimi z naszymi dziećmi. „

Kawczyński zaznaczył, że instalacja tego posągu — „byłaby odpowiednikiem osoby odsłaniającej posąg Mussoliniego lub gorzej „.

Fundacja „Ofiary komunizmu” potępia totalitarny charakter Chin

Marion Smith, dyrektor wykonawczy Fundacji Pamięci Ofiar Komunizmu, ze Stanów Zjednoczonych  przypomniała:

— „Filozofia Karola Marksa, kiedy jest stosowana, stworzyła jedne z największych epizodów ludzkiego cierpienia w całej historii. Państwa marksistowskie, takie jak Związek Radziecki i komunistyczne Chiny, są odpowiedzialne za ponad sto milionów zgonów w wyniku ich szalonej misji wdrożenia utopijnych idei Marksa w praktyce. „

Dodała

— „Mówi się, że posąg w Trewirze jest ofiarowany przez Chińską Republikę Ludową – największe państwo totalitarne w XXI wieku. „

Smith potępiła fakt, że w tej chwili  — ” Pekin buduje cyfrowe państwo inwigilacyjne, którego nawet nie potrafił sobie wyobrazić George Orwell, prowadząc kampanię jawnego ludobójstwa kulturalnego w Tybecie i Xinjiang i wdrażanie „systemu kredytów społecznych”,   — aby zaszeregować blisko miliard obywateli dzięki ich zaangażowaniu w ideologię marksistowską. „

a w Polsce cisza – nikt nic nie wie… – m.j

_____________________

tłum. m.jasińska

(Original image: RFerran / Openclipart)

The President of the European Commission Will Pay Homage to Marx, the Creator of Communism

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: