PiS-owcy chcą dalszych ataków na Syrię

*

Środowiska Prawa i Sprawiedliwości coraz bardziej dążą do wywołania kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie.   —  Prezydent Andrzej Duda jeszcze w sobotę pochwalił więc atak Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników na cele militarne w Syryjskiej Republice Arabskiej, a wtórowała mu w Parlamencie Europejskim była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga.

Ponadto Telewizja Republika gani Młodzież Wszechpolską za potępienie zachodnich działań wojskowych, co zdaniem podupadającego kanału jest działaniem na korzyść rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Jeszcze w sobotę Duda oświadczył, że Polska wspiera działania Ameryki i jej sojuszników w Syrii, a tym samym pochwalił przeprowadzone w tym dniu ataki na cele wojskowe w tym kraju.

Zdaniem prezydenta skompromitowanego w ubiegłym tygodniu wspólną konferencją ze swoim izraelskim odpowiednikiem, podczas której padły słowa o współudziale Polaków w Holokauście, podobne działania są potrzebne i są adekwatną odpowiedzią na atak chemiczny przeprowadzony rzekomo tydzień wcześniej w regionie Wschodniej Guty.

Głowa państwa przyznała przy tym, iż rząd był poinformowany o przeprowadzeniu takich ataków, ponieważ nasz kraj jest członkiem NATO.

Co prawda w całej sprawie nie przeprowadzono jeszcze dokładnego śledztwa, ale nie było ono potrzebne Dudzie, aby stwierdzić, iż  —  „uczciwe państwa nie mogą dopuścić do tego, żeby niewinni ludzie zabijani byli przy użyciu broni chemicznej”.

Ponadto prezydent zadeklarował, że monitoruje cały czas „bieżące potrzeby” NATO na Bliskim Wschodzie.

W sukurs Dudzie przyszła była szefowa polskiej dyplomacji w czasie pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Anna Fotyga podczas debaty na temat Syrii w Parlamencie Europejskim stwierdziła, że   — „istnieje prawny obowiązek powstrzymania zbrodni przeciwko ludzkości”, —  a „zobowiązanie zostało ostatnio podjęte w naszym imieniu przez Stany Zjednoczone, Francję i Wielką Brytanię”.

Europoseł PiS-u wyraziła przy tym wdzięczność NATO i UE za   — „jednomyślne poparcie tych działań”,   — które jej zdaniem pokazały  —  „kto jest naszym sojusznikiem, a kto przeciwnikiem, a nawet wrogiem”.

Podupadająca Telewizja Republika (w lutym posiadała 0,05 proc. oglądalności na rynku) w swoim serwisie internetowym atakuje z kolei Młodzież Wszechpolską, która w specjalnym oświadczeniu skrytykowała słowa Dudy na temat ataku na Syrię.

Według stacji jawnie popierającej PiS, świadczy to o wspieraniu przez MW… rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, ponieważ organizacja sprzeciwiła się angażowaniu Polski w obce interesy niemające nic wspólnego z racją stanu.

____________________

Na podstawie: telewizjarepublika.pl, prezydent.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=21870

Data publikacji: 18.04.2018

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/pis-owcy-chca-dalszych-atakow-na-syrie-2018-04

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: