Matka Boża Królowa Pokoju i Prawa

Matka Boża Królowa Pokoju jest Królową Prawa

Święto Matki Boskiej Królowej Pokoju, w Rzymie i w Toledo, w Hiszpanii obchodzone 17 stycznia, na Hawajach — 24 stycznia, w Paryżu  — 9 lipca, a w Salwadorze — 23 listopada. [W Polsce -1 września w rocznicę wybuchu II wojny światowej przyp. tłum.m.j]

Są osoby, które uważają doczesne dobra za najwyższe. Dla nich pokój jest konieczny do utrzymania tych dóbr i do dalszego przyjemnego życia. Zgodnie z tą czysto materialistyczną koncepcją, głównym celem religii byłoby promowanie dobrostanu na ziemi.  Życie wieczne nie jest brane pod uwagę.

Co więcej, ta koncepcja pokoju wyklucza fakt, że istnieją osoby bezbożne, które znają i pragną zła.

Chcą, aby zło dominowało i zrobią wszystko, aby osiągnąć swoje cele.

Jeśli tacy ludzie istnieją, to bezsprzecznie musi istnieć walka dobra ze złem.

Ci ludzie, którzy szerzą zło, nieustannie usiłują zaprzeczyć prawom Boga oraz zniszczyć Cywilizację opartą na Jego Przykazaniach.

Jeśli tak jest, walka musi być prowadzona, dopóki istnieją wrogowie.

Gdyby Bóg nie był żywym i prawdziwym Bogiem, gdyby nie było pewne, że dał nam swoje Przykazania, ustanowił Swój Kościół, objawił swoje Prawo, to wszystko można było przyjąć i tolerować.

Jednakże, jeśli Bóg istnieje, jeśli ustanowił Kościół i Prawo i jeśli istnieje Cywilizacja oparta na tym Prawie,  — to człowiek, który chce zniszczyć to wszystko, musi być postrzegany jako niesprawiedliwy agresor.

Co więcej, mogę być wierny Bogu tylko wtedy, gdy otwarcie będę walczył przeciwko niemu i, — szerzej, — przeciwko nurtom myśli, organizacji i partii politycznych, które współpracują z nim, aby zrealizować ten cel.

W ostatecznym rozrachunku, dawanie wolności tym, którzy są źli lub zawieranie z nimi pokoju, jest równoznaczne z dostarczaniem środków, aby być prześladowanym przez zło.

Wszędzie tam, gdzie jest zły człowiek, prześladuje dobro.  On jest nieprzejednanym wrogiem dobra;  — próbuje stworzyć wszelkiego rodzaju przeszkody dla dobra.

Zawarcie  pokoju z człowiekiem złym, to nic innego, jak tylko dać mu lepsze środki do prześladowania dobra na wszystkie możliwe sposoby.

Dlatego nie może być bardziej błędnego pomysłu niż idea pokoju opartego na wolności udzielonej tym, którzy są źli i na porozumieniu między złem a dobrem.  — Ta zgoda nigdy nie zostanie uszanowana przez stronę złą.

Od czasów Adama i Ewy aż do skończenia świata Kaini zawsze będą prześladować i zabijać Abla.

Jest to bezsporne.

Najbardziej niepodważalnym dowodem jest życie Pana Naszego.

Nie można było mieć większej świętości, cnoty, piękniejszej doktryny miłości, bardziej zadziwiających cudów, ani większej siły przyciągania człowieka do łaski niż to, wszystko co posiadał.

Co mu zrobiono?

Źli ukrzyżowali Go.

Wniosek jest taki, że dobro nie pokonuje nikczemności zła.

Ci, którzy są źli, zawsze będą walczyć o unicestwienie dobra, ponieważ nienawidzą dobra.

W związku z tym idea pokoju opartego na porozumieniu z ludźmi złymi jest całkowicie błędna.

15th century manuscript illumination from „Statutes of Order of Saint Esprit.” Ann Ronan Picture Library. — Image by © Heritage Images/Corbis

Krzyżowcy są niezbędnym rudymentem w utrzymaniu porządku

Czym jest prawdziwy pokój?

Św. Tomasz z Akwinu definiuje pokój jako fundament porządku.

Gdy porządek zostanie ustanowiony, wypływa z niego pokój:  — porządek  —  to jest pokój.

Tak więc środkiem do osiągnięcia pokoju nie jest zawarcie porozumienia z przeciwnikami porządku, propagatorami nieporządku;   —  żeby mieć pokój, trzeba promować porządek.

Kiedy promujemy porządek, pokój automatycznie przyjdzie.

Kiedy nie będziemy bronić porządku, ale pozwolimy, aby nim pogardzać, automatycznie nastanie chaos.

Ponieważ pokój jest pokojem w porządku, — pokój jest zasadniczo porządkiem.

Dlatego Matka Boża Pokoju jest Matką Bożą Prawa.

W promowaniu pokoju, Ona bierze w obronę wszystkich pragnących porządku.

Aby żyć w porządku,  —  należy postępować zgodnie z wolą Bożą, podążać za Prawem Bożym i wypełniać plan Boży.

Taka jest kolejność.

Nasza Pani Pokoju jest Matką Boską Cywilizacji Chrześcijańskiej;  —  Ona jest Matką Bożą wypraw krzyżowych, zakonów rycerskich, inkwizycji.

Ponieważ cywilizacja chrześcijańska jest reprezentacją porządku, instytucje te były środkiem do obrony porządku przed tymi, którzy chcą go zniszczyć.

Jest zatem dość spójne, że Matka Boża Pokoju powinna również być patronką katolickich rycerzy. — W tych koncepcjach występuje kontrast harmoniczny, który łączy je bardzo dobrze.

***

Prof. Plinio Correa de Oliveira

tłum. m.jasińska

Za; http://www.traditioninaction.org/SOD/j259sd_OLPeace_1_17.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: