W katolickiej katedrze odbędzie się ingres… protestanckiej „biskupki”

Siedmiogłowa bestia Apokalipsy i nierządnica xix-wieczny-miedzioryt-rosyjski_pl-wikipedia-org.jpg

W sobotę 21 października w katedrze pw. św. Piotra w Marquette odbędzie się ingres i „święcenia” luterańskiej „biskupki” Katherine Finegan. Jak zapowiadają organizatorzy w ramach uroczystości „głosić” będzie również inna „biskupka” – Elizabeth Eaton.

Ceremonia odbędzie się w głównej nawie świątyni z uwzględnieniem prezbiterium oraz ołtarza. Paramenta i westymenta liturgiczne dostarczą luteranie

 – poinformował ks. Michael J Steber, proboszcz kościoła katedralnego, zapewnił przy tym, że Najświętszy Sakrament przebywał będzie wówczas w kaplicy bocznej.

Słuszne oburzenie amerykańskich katolików nie zostało jednak zrozumiane przez miejscowego biskupa. Trudno się temu dziwić, gdyż to on sam udzielił zgody na wykorzystanie świątyni.

Zgodnie z obowiązującymi normami ekumenicznymi, udzieliłem zgody na przeprowadzenie uroczystości. Zapraszam Was, abyście przyłączyli się i wraz ze mną przywitali naszych luterańskich braci w katedrze, gdy będą świętować ingres swojego biskupa

– napisał w oświadczeniu bp John F. Doerfler przypominając, iż tego rodzaju wydarzenie miało miejsce również w 1999 roku, kiedy to bp James Garland udostępnił świątynię protestantom.

Biskup amerykańskiego Marquette do tej pory dał się poznać ze swej stanowczości: zaciekle piętnował aborcję oraz próby redefiniowania małżeństwa. W styczniu 2016 r. przeprowadził w również diecezjalną reformę liturgiczną surowo zakazując stosowania nieliturgicznych pieśni podczas sprawowania liturgii.

Bronił także katolickiego nauczania nt. małżeństwa i przyjmowania Komunii Świętej przed zbyt daleko idącymi interpretacjami papieskiej adhortacji Amoris Laetitia.

Ponowne małżeństwo, w przypadku braku stwierdzenia nieważności poprzedniego, musi uregulować swoją sytuację i/lub wstrzymać się od podejmowania współżycia seksualnego.  —  Jest to warunek konieczny dla chcących żyć w stanie łaski uświęcającej

– stwierdził bp Doerfler.

Hierarcha mówił również jasnym głosem na temat tego, co rujnuje ludzką świętość.

Rewolucja seksualna i rozpad małżeństw prowadzą do bezsilności, załamania serca, życia i rodzin. Natomiast nauka Kościoła od zawsze pobudza stałą miłość, wierność, jedność i płodność. To dobra wiadomość dla świata: Drogą do uzdrowienia jest Jezus Chrystus i Jego nauka

pisał biskup do swych wiernych.

W świetle dotychczasowych pełnych prawowierności słów i postaw swojego pasterza, wiernym tym trudniej jest zrozumieć jego zgodę na heretycką celebrację w najważniejszej świątyni diecezji Marquette.

Nawet nie chce mi się komentować, bo to nic nowego  — natomiast nadziwić się  nie mogę, że wierni się dziwią … dziwią się i tkwią w tym bagnie bez szemrania — żydzi  wywrócili wszystko do imentu —  w niczym to nie przypomina Kościoła — gdzieniegdzie zewnętrzna skorupa budowli się cudem ostała — naprawdę zaćmienie jakieś diabelskie — m.j

_______________________

źródło: catholicherald.com
om

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-10-19)

Za; http://www.bibula.com/?p=97763#utm_source=rss&utm_medium=rss

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, HEREZJE i heretycy, Judaizacja Kościoła, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, Protestantyzm, Sobór Watykański II, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „W katolickiej katedrze odbędzie się ingres… protestanckiej „biskupki”

  1. 🔥 Franciszek (fałszywy prorok): „wszystko będzie zbawione. Wszystko”

    https://gloria.tv/article/7bbYhBQzd6dvCDUn1EJUZPqGr

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.