https://maximilian-media.gloria.tv/gregor/f/ae/jelu6213rj7nb9sxh2crwajjrb9sxh2crwajn .jpg?sum=Wmss7VzdxryVSIJP75qePA&due=1507161600
Już 7 października, — w święto Matki Bożej Różańcowej — na granicach Polski rozbrzmi modlitwa różańcowa.
Do akcji, po m.in. portach lotniczych, włączyli się także kajakarze i rybacy.
Jak podał naszdziennik.pl, w archidiecezji warmińskiej z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Sępopolu w stronę granicy udadzą się kajakarze. Nieopodal na jeziorze będą pływały katamarany, na których także będzie odmawiany Różaniec.
– Po Mszy św. w kościele stacyjnym w Sępopolu przejedziemy do Stopek, czyli do ostatniej stanicy wodnej przed granicą z Rosją. — Około trzech kilometrów popłyniemy kajakami wzdłuż rzeki Łyny
– wyjaśnił Zenon Ramotowski, inicjator modlitwy różańcowej na kajakach.
W archidiecezji gdańskiej, także od osób świeckich, wyszła inicjatywa włączenia w „Różaniec do Granic” dzieci, — które zgromadzą się na Westerplatte.
W tej archidiecezji w akcję włączą się także właściciele kutrów i łodzi – wypłyną one z portu w Jastarni.
– Chcemy, aby nasze rybackie rodziny modliły się na wodzie, jeżeli warunki pogodowe pozwolą, wypłyniemy kutrami i łodziami.
Na chwilę obecną mamy zgłoszonych siedem większych kutrów. Na jednym mieści się do 40 osób
– powiedział Edward Muża, właściciel kutra Jas-57.
– Rozstawimy się kutrami i łodziami w dryfie na morzu, między Jastarnią i Helem, i będziemy się modlić na różańcu świętym
– wyjaśnił.
Warto dodać, że — Jastarnia jest jedynym portem, gdzie rybacy w niedzielę i święta nie wypływają na połów ryb, a lokalni rybacy na morzu pozdrawiają się słowami — „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.
W archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej modlitwa będzie trwała wzdłuż granicy morskiej – na plaży i na falochronie, najbardziej wysuniętym w morze punkcie widokowym w Świnoujściu. — Wierni będą obecni też na zachodniej granicy lądowej Polski, wzdłuż rzeki Odry.
________________________
Źródło: naszdziennik.pl
MA