Reorganizacja Papieskiego Instytutu dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną

photo/-ANSA – powitanie włoskiej młodzieży w Auli Pawła VI  /Synod Biskupów o Rodzinie / OSS_ROM

Franciszek ogłoszonym dziś Motu proprio Summa familiae  zreorganizował Papieski Instytut Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną  zmieniając jego status prawny i nazwę. Odtąd będzie to Papieski Instytut Teologiczny Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie, co w świetle uzasadnienia oznacza jego faktyczną likwidację.

Powodem mają być

— „Zmiany antropologiczno-kulturowe wywierające dziś wpływ na wszystkie aspekty życia i wymagające podejścia analitycznego i zróżnicowanego.

Śmieszne? — nie ma co się śmiać, bo dalej jest groźnie

— Dlatego też nie wolno nam się ograniczyć do praktyk duszpasterskich, które odzwierciedlają formy i wzorce z przeszłości”

Jeśli  ponadto uzasadnia tę decyzję dwoma synodomami o rodzinie (Synodzie rozwodników) i posynodalnej adhortacji Amoris laetitia, — to mamy rzeczywisty obraz nowej ewangelizacji,  tzw. Ewangelii rodziny, nowego duszpasterstwa i nowej wspólnoty — judeo-chrześcijańskiej.

Drodzy wierni wyznawcy kościoła posoborowego! Jesteście w synagodze szatana!  Żebyście potem nie mówili  —  nie wiedzieliśmy!

Ps. Przygotuję  wykaz artykułów obrazujących  obecny stan tej diabelskiej synagogi — kościoła posoborowego i podam linki

Ps. Watykan we wtorek  wydał oświadczenie  dotyczące przygotowań do XV Zwyczajnego Synodu Biskupów, które odbędzie się w październiku 2018 r. — strach się bać!

„Ludu mój, wyjdź z tego miasta”

m.jasińska

Za; http://pl.radiovaticana.va/news/2017/09/19/reorganizacja_papieskiego_instytutu_

2 odpowiedzi na “Reorganizacja Papieskiego Instytutu dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: