Niemcy oburzeni: Polska nie chce objąć patronatem wystawy z okazji 500-lecia Reformacji. „Okropna odmowa!”

—–

—  Po długim okresie wyczekiwania na odpowiedź polskiej strony co do objęcia patronatem wystawy z okazji 500-lecia Reformacji nadeszła okropna odmowa

— poskarżyła się dziennikarzom za Odrą Ruth Slenczka, kuratorka wystawy „Reformacja i Wolność”.

Jak zaznaczyła, miała nadzieję, że przedstawiciele rządu RP wespół z niemieckimi oficjelami, wspólnie uczestniczyć będą we wspomnianych obchodach.

Pełnomocnik niemieckiego rządu ds. polsko-niemieckich Dietmar Woidke zapewniał na tej samej konferencji, że obchody 500-lecia Reformacji wcale nie mają „charakteru religijnego”, lecz celem ich jest „dialog ze społeczeństwem” (sic!).

Dodał także, iż

— „Kościół nadal odgrywa niepoślednią rolę w przekazywaniu podstawowych wartości jak tolerancja i jego miejsce jest w samym centrum społeczeństwa”.

Słowa te, chcąc nie chcąc, w kontekście hucznych obchodów rocznicy Reformacji,  należy odbierać jako atak na Kościół Rzymskokatolicki.

Wcześniej, bo w 2016 r., sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu odrzuciła   projekt uchwały, w którym zaproponowano, aby rok obecny ogłosić Rokiem Reformacji.

— — —

5 września 2017

Za; http://www.dzienniknarodowy.pl/8217/niemcy-oburzeni-polska-nie-chce-objac-patronatem-w/

Ten wpis został opublikowany w kategorii EKUMENIZM, HEREZJE i heretycy, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, Protestantyzm, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.