Malta: Potężne ostrzeżenie dla Kościoła – spadający sufit ominął Ołtarz!

Debris from a partially collapsed ceiling covers the marble altar of the Ta’Giezu church in Rabat, Malta, Wednesday, Aug. 23, 2017. The church, completed in 1500 and dedicated to the mother of Jesus, is run by Franciscan Friars who made the grim discovery Wednesday when they opened the building for Mass. (The Malta Independent via AP)

Do osobliwego zdarzenia doszło w kościele franciszkanów pod wezwaniem Matki Jezusa, który jest jednym z najstarszych kościołów na wyspie. Kiedy w środę rano zakonnicy otworzyli go, aby odprawić mszę świętą okazało się, że na ołtarz zawalił się dach.

Zdaniem niektórych obserwatorów jest to znak, symbol sytuacji Kościoła na Malcie. Jeszcze kilka lat temu była ona wzorem katolickiej Europy, lecz po dojściu do władzy liberałów rozpad tej instytucji przebiegł w bardzo szybkim tempie.

Znamiennym  jest fakt, że do zawalenia dachu kościoła doszło kilka tygodni po tym, jak Malta   — wprowadziła „małżeństwa” homoseksualne — i kilka miesięcy po tym, jak jej biskupi uznali, że cudzołóstwo nie jest grzechem, a osoby rozwiedzione mogą przystępować do Komunii świętej.

***

(na podstawie malydziennik.pl opracował T.Sz) /29 sierpnia 2017 09:48 /Za; http://xportal.pl/?p=30542

UWAGA!

Zwróćcie uwagę, że spadający sufit ominął Ołtarz – runął na „stół ołtarzowy” / m.jasińska

ZOBACZ:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.