PROŚBA O MODLITWĘ PRZEBŁAGALNĄ I POST ZA ZNIEWAŻENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

„Gdy zaczynamy pojmować rzeczywistość Najświętszej Eucharystii, a mianowicie to, że jest ona Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem Chrystusa, daną człowiekowi jako Niebiański Chleb podtrzymujący go duchowo przy życiu w jego ziemskiej pielgrzymce i będący obietnicą jego ostatecznego przeznaczenia do udziału w Niebieskiej Uczcie Weselnej Baranka, zaczynamy również rozumieć głęboką cześć, z jaką należy traktować i przyjmować Najświętszą Eucharystię.

Dlatego przez stulecia wierni upadali na kolana w obecności Najświętszego Sakramentu i klęczeli w adoracji przed Rzeczywistą Obecnością naszego Pana w Najświętszej Eucharystii.

Raymond Leo kard. Burke, przedmowa do „Corpus Christi”.

Uczestnicząc w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę byliśmy świadkami wstrząsających dla każdego świadomego katolika wydarzeń.

14 sierpnia, w wigilijny wieczór Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bazylice Jasnogórskiej „modlitewne czuwanie” oraz Mszę św. miała Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna.

Niestety to co miało tam miejsce dalekim było od oddawania należnego hołdu i czci Jezusowi Chrystusowi

Przy piosenkach muzyki rozrywkowej (np. Iggy Pop- The Passenger), ze zmienionymi na potrzeby występu tekstami, uczestnicy pielgrzymki skakali, krzyczeli i wymachiwali chustami.

Wykonywano „falę dla Jezusa”, czy wydawano z siebie małpie okrzyki (piosenka „Niebiańskie dzieci”).  — Atmosfera przypominała fetę kibiców na stadionie (okrzyki „oficjalni chuligani Jezusa”) i zabawę na dyskotece.

Grupa kilkudziesięciu osób- schola, pląsała na schodach tuż przed Tabernakulum.

W całym prezbiterium znajdowało się mnóstwo osób, m.in. małe dzieci bawiące się zabawkami, mężczyźni nieustannie wymachujący flagami wokół ołtarza zarówno przed jak i w trakcie Mszy św., zespół muzyczny oraz inne osoby.

Przechodząc przez Kościół łatwo było potknąć się o wtulone w siebie pary nastolatków.

We wszystkim uczestniczyli księża-opiekunowie grupy pielgrzymów.

Dzikie pląsy uniemożliwiały modlitewne skupienie pielgrzymom w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Niestety, bardzo ciężko o powagę, gdy zza ściany docierają dźwięki piosenek znanych z radia, połączone z jednym wielkim krzykiem.

Wydarzenia te są szczególnie bolesne ze względu na czas — modlitewne trwanie przy Naszej Pani, Niepokalanej, Pogromczyni szatana w przeddzień Jej Wniebowzięcia oraz miejsce, tak wyjątkowe w wielowiekowej historii narodu polskiego.

Serdecznie prosimy wszystkich pobożnych, wrażliwych katolików o podjęcie modlitwy przebłagalnej i postu za to odrażające znieważenie Najświętszego Sakramentu.

Msza Trydencka we Włocławku

(wszystkie filmy i zdjęcia pochodzą z oficjalnego fanpage’a Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna)

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: