Według abp Hosera: w Medjugorie wszystko zmierza w dobrym kierunku

– W Medjugorie wszystko zmierza w dobrym kierunku

– ocenił w wywiadzie udzielonym KAI abp Henryk Hoser, badający jako delegat Stolicy Apostolskiej sytuację duszpasterską w tym miejscu.

Misją abp. Hosera było zyskanie dogłębnej wiedzy na temat sytuacji w Medjugorje – wiosce, w której od 1981 r. trwają domniemane objawienia Matki Bożej.

— „Wnioski są pozytywne. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, zresztą moja misja miała na celu nie zamknięcie tego miejsca, tylko ocenienie czy duszpasterstwo jest dobre, skuteczne, strukturalnie zorganizowane  – jest.  Od strony duszpasterskiej jest z pewnością bardzo pozytywna konstatacja”

powiedział abp Hoser.

Abp Hoser pracuje obecnie nad raportem, który wkrótce trafi do Stolicy Apostolskiej. Dokument ten jednak bezpośrednio nie przyczyni się do uznania objawień.

Łączny, KAI/ rv /Za: Radio Watykańskie (18/08/2017)

KOMENTARZ BIBUŁY: Jeśli zadaniem abp. Hosera było li-tylko “ocenienie czy duszpasterstwo jest dobre, skuteczne, strukturalnie zorganizowane“, —  to oczywiście może mówić, że —  “duszpasterstwo jest dobre, skuteczne, strukturalnie zorganizowane“,

— ale nie ma prawa uogólniać twierdząc, że   — “W Medjugorie wszystko zmierza w dobrym kierunku“.

Bo nie zmierza w dobrym kierunku, gdyż wypływa z zatrutego źródła. Trucizna nigdy nie zmierza w dobrym kierunku, chyba że do utylizacji.

Aktualizacja: 2017-08-18 /Za; http://www.bibula.com/?p=97344#utm_source=rss&utm_medium=rss

Zobacz:

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: