„Żadnych BIAŁYCH po godzinie 20” Rasistowskie graffiti zszokowało mieszkańców Birmingham!

***

Nie od dziś wiadomo, że w Birmingham żyje bardzo duża społeczność muzułmańska oraz że niektóre dzielnice są wręcz nazywane strefami „no-go”. Tym razem jednak muzułmanie przeszli samych siebie, ponieważ zakazali oni „białym” mieszkańcom miasta wstępu do jednej z dzielnic po zmroku. 

„Żadnych BIAŁYCH po godzinie 20” — takiej treści graffiti pojawiło na ścianie jednego z budynków w Alum Rock – dzielnicy położonej we wschodniej części Birmingham.

Dzielnica ta, zdaje się, nie została wybrana na takie graffiti przypadkowo, ponieważ większość populacji stanowią w niej właśnie muzułmanie pochodzenia pakistańskiego i bengalskiego.

Graffiti oburzyło „białych” mieszkańców Birmingham, którzy wciąż stanowią 60 proc. populacji całego miasta. Zdjęcie szybko wylądowało w internecie i wywołało burzę – przez większość internautów graffiti zostało uznane za „szokujące” i „obrzydliwe”.

Napis szybko też został zamalowany w samym Alum Rock.

W sprawie dzielącego i rasistowskiego napisu wypowiedział się lokalny radny (jednocześnie muzułmanin), Ansar Ali Khan, który potępił jego autora.

—  Jest nie do zaakceptowania, żeby takie dzielące napisy pojawiały się w tak zróżnicowanym społeczeństwie, które obejmuje ludzi o różnym kolorze i [pochodzących] z różnych środowisk

– powiedział Khan.

— Nie możemy pozwolić, żeby [autorom graffiti] uszło to na sucho. Oni starają się wzniecić ferment w naszych spokojnych dzielnicach. Społeczność jest tu ze sobą silnie związana i razem musimy pozostać czujni, a także wykorzenić rasistów spośród nas

– dodał.

[…ładnie powiedział Khan — m.j]

______________________

18.08.2017

Za; http://www.polishexpress.co.uk/zadnych-bialych-po-godzinie-20-rasistowskie-graffiti-zszokowalo-mieszkancow-birmingham

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii EKUMENIZM, Islam, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Prawda o islamie, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.