Jarosław Kaczyński spotkał się w środę w Warszawie z przedstawicielami środowisk żydowskich w Polsce

Jarosław Kaczyński PIS i żydzi

Czy to zdjęcie  jest autentyczne? W lokalu PIS znajduje się Godło Naszego Państwa i Narodu!!! Czy Kaczyński jest już tak zbydlęcony, że nie kazał tym żydom zdjąć czapek z głów?  Brak mu odwagi?

A faktycznie, …….to co oni robią u nas w Polsce? My ich tu nie chcemy i żydzi muszą się wynosić z Naszej Ojczyzny.

Red. GW.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w Warszawie z przedstawicielami środowisk żydowskich w Polsce — poinformowały PAP źródła partyjne. Rozmowy dotyczyły między innymi relacji polsko-żydowskich.

— To było nieprawdopodobnie miłe spotkanie, pełne wzajemnego zrozumienia, w trakcie którego rozmawialiśmy o historii Żydów, ale także o przyszłości Żydów w Polsce

 W środowym spotkaniu z prezesem PiS uczestniczyli szef Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman,

Artur Hofman

naczelny rabin Krakowa Eliezer Gurary oraz rabin domu modlitwy Chabad-Lubawicz w Warszawie Szalom Ber Stambler

 Szalom Ber Stambler

oraz były doradca Donalda Trumpa, a także założyciel i prezes Fundacji From the Depths zajmującej się relacjami Polaków i Żydów Jonny Daniels.

Jonny Daniels

Daniels w rozmowie z PAP poinformował, że spotkanie odbyło się na zaproszenie prezesa PiS i trwało blisko 1,5 godziny.

—  To było nieprawdopodobnie miłe spotkanie, pełne wzajemnego zrozumienia, w trakcie którego rozmawialiśmy o historii Żydów, ale także o przyszłości Żydów w Polsce

 powiedział.

Jak podkreślił, uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem „głębokiego rozumienia” historii, zwyczajów i religii żydowskiej prezesa PiS.

—  Rozmawialiśmy o bardzo wielu kwestiach – od odbudowywania obecności i kultury Żydów w Polsce po poczucie bezpieczeństwa Żydów tutaj. To było doskonałe spotkanie

 podsumował.

List zaniepokojonych

10 sierpnia „Washington Post” zamieścił na swoim portalu depeszę AP zatytułowaną „Żydzi proszą przywódcę Polski o potępienie narastającego antysemityzmu”, w której poinformowano o liście przedstawicieli społeczności żydowskiej w Polsce skierowanym do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W liście tym  jak zaznaczyło AP  wzywają Jarosława Kaczyńskiego, „by potępił, — jak mówią,

— narastający antysemityzm, z powodu którego obawiają się o swoją przyszłość w tym kraju”.

AP odnotowała, że list niektórych przedstawicieli społeczności żydowskiej w Polsce to „rzadki wyraz obaw” —  i został napisany prawie dwa lata po zwycięstwie wyborczym PiS, które określiła jako 

  „głęboko konserwatywną, nacjonalistyczną i antymigrancką partię, która jest wspierana przez niektóre grupy o antysemickich poglądach”.

—  „Jesteśmy   przerażeni   najnowszymi   wydarzeniami i obawiamy się o nasze bezpieczeństwo, jako że sytuacja w naszym kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna”

cytuje AP fragment listu napisanego  jak informuje  przez przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesława Piszewskiego i szefową Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Annę Chipczyńską.

Chipczyńska powiedziała AP, że społeczność żydowska dotąd nie otrzymała odpowiedzi na list.

Według AP w liście wskazano na

  „narastanie postaw antysemickich w ostatnich miesiącach”,  —  czemu towarzyszy „agresywna mowa nienawiści i nacechowane przemocą zachowanie, skierowane przeciwko naszej społeczności”

  i zwrócono się do Kaczyńskiego o zdecydowane potępienie antysemityzmu.

AP omawia także wymienione w liście przykłady wypowiedzi uznanych za antysemickie, po czym pisze, że

— „niektórzy polscy obserwatorzy mówią, iż ten klimat przywołuje nastroje panujące w kraju w 1968 roku, kiedy reżim komunistyczny rozpętał antysemicką kampanię przeciwko Żydom, której kulminacją było wydalenie tysięcy (Żydów) z kraju”.

„Nie chcemy powrotu do 1968 roku”

napisano w liście.

_____________________________

pap

zdjecia i video – red-gw

za; http://gazetawarszawska.com/pugnae/6169-jaroslaw-kaczynski-spotkal-sie-w-srode-w-warszawie-z-przedstawicielami-srodowisk-zydowskich-w-polsce

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, CZASY OSTATECZNE, JUDAIZM - ŻYDZI, KARY I ZNAKI BOŻE, KOMUNIZM, MASONERIA, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jarosław Kaczyński spotkał się w środę w Warszawie z przedstawicielami środowisk żydowskich w Polsce

  1. Pingback: Jerzy Zięba: jak przywrócić władzę Narodowi Polskiemu… Konstytucja 1935 r. obowiązuje, władze mamy nielegalne i Niemcy nie wypłacą odszkodowań « Grypa666's Blog

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.