Minister Minniti „organizuje rekolekcje” w Watykanie – Kulisy zmiany stanowiska Stolicy Apostolskiej.

— „Nie wolno podejmować nam ryzyka stwarzania pozorów bycia kolaborantami przemytników ludzi – nawet w imię ideałów, ponieważ mogą one w dramatyczny sposób przekształcić się w łatwowierność” …»

«Kardynał Bassetti:

Kulisy zmiany stanowiska Stolicy Apostolskiej.

Minister Marco Minniti pojawia się w Watykanie i przekonuje dostojników Kościoła o słuszności swej strategii wobec migrantów

Retroscena di un cambio di rotta. Marco Minniti va in Vaticano e convince la Chiesa sulla strategia per i migranti /http://www.huffingtonpost.it/2017/08/10/ re troscena-di-un-cambio-di-rotta-marco-minniti-va-in-vaticano-e_a_23073878/     http://ilsismografo.blogspot.it/

Maria Antonietta Calabrò   10 sierpień 2017   tłum. RAM

***

—  „Nie wolno podejmować nam ryzyka stwarzania pozorów bycia kolaborantami   przemytników   ludzi –   nawet w imię ideałów, ponieważ mogą one w dramatyczny sposób przekształcić się w łatwowierność”.

Jest to (dzisiejsza) wypowiedź  kardynała Gualtiero Bassetti przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoskiego.

Jak  Huffingtonpost  dowiedział się ze źródeł dobrze poinformowanych –  Marco Minniti,   włoski   minister spraw wewnętrznych – czując się wziętym na celownik (w związku z migrantami) przez Kościół oraz co poniektórych   eksponentów  katolickich, wchodzących w skład rządu

– wybrał się do Watykanu, gdzie rozmawiał z urzędnikami Sekretariatu Stanu.

Marco Minniti / https://en.wikipedia.org/wiki/Marco_Minniti

Minister poinformował Stolicę Apostolską co do swego zaniepokojenia związanego z pogłębianiem się kryzysu imigracyjnego, podkreślając, że

inicjatywy rządu włoskiego zamierzają uderzyć w przemytników a nie w migrantów.

Wizyta ministra  w Watykanie bynajmniej nie jest pociągnięciem niestosownym  czy też przekroczeniem jego kompetencji, ponieważ papież jest biskupem Rzymu i prymasem Kościoła Włoskiego.   Poza tym papież Bergoglio został o wizycie ministra w Watykanie poinformowany.

Minister  Minniti otrzymał ze strony Stolicy Apostolskiej zapewnienia i wyrazy szacunku, zgodnie z treścią apeli papieża by nie dawać wytchnienia przemytnikom ludzi.  (…)

To właśnie za sprawą rozmów ministra Minniti na Zatybrzu – dziś rano kardynał Bassetti – przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch – podczas Mszy z okazji święta patronalnego w Perugii (San Lorenzo) – zajął powyżej zacytowane stanowisko.

 Kościół włoski przestanie więc przeszkadzać przedsięwzięciom, jakich podjęcie rząd uważa aktualnie za konieczne.

 Odnośnie zaś katolików i aktywistów – członków najrozmaitszych stowarzyszeń – nawołuje się ich by miłosierdzie łączyli z poczuciem odpowiedzialności.  (…)

***

NGOs: Za zmianą stanowiska Kościoła stoi wizyta ministra Minniti w Watykanie

Ong, dietro la svolta della Chiesa la visita di Minniti in Vaticano —/http://www. ilmessaggero.it/primopiano/vaticano/ong_dietro_svolta_chiesa _visita_minniti_ vaticano-2612939.html

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

11.08.2017 Za; http://ram.neon24.pl/post/139702,minister-minniti-organizuje-rekolekcje-w-watykanie

______________________

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Minister Minniti „organizuje rekolekcje” w Watykanie – Kulisy zmiany stanowiska Stolicy Apostolskiej.

  1. mgrabas pisze:

    Watykan przestraszył się splądrowania przez islamistów?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.