Kościół instytucjonalny przechodzi na ciemną stronę mocy – Sen najczarniejszy ze wszystkich

Rzecz, która może się niebawem dokonać. Sytuacja przerażająca dla wszystkich, którzy kochają Jezusa i wiernie bronią prawdy. Najczarniejszy z koszmarów, a także coś, co spędza sen z powiek.

Mowa jest o grożącym nam wejściu Kościoła instytucjonalnego w skali powszechnej w sferę kłamstwa i jawnej herezji  – wejściu Kościoła instytucjonalnego w pakt z szatanem, z Franciszkiem na czele – za jego pozwoleniem.

Oczywiście nie odnosi się to do Kościoła w jego najgłębszym sensie.

Kościołem jest Chrystus i wszyscy, którzy w Nim żyją.

Kościół to wspólnota trwająca na modlitwie, przyjmująca prawdę i Zbawienie.

Jako taka nigdy nie może przestać istnieć ani nie może się zachwiać w swojej istocie. Prawdziwa Reszta Kościoła zawsze będzie niewzruszenie trwać – aż do Dnia Powtórnego Przyjścia Chrystusa (Resztą Kościoła nie zawsze są ci, którzy najgłośniej krzyczą, że nią są i że sami zachowują prawdę).

Może się jednak zdarzyć, że instytucja Kościoła, to znaczy ci, którzy oficjalnie reprezentują Kościół – biskupi wraz z osobą zasiadającą na tronie papieskim – popadną w poważny błąd, herezję i będą przyzwalać na świętokradztwo. W historii mamy aż nadto przykładów odstępstwa od wiary u hierarchów.

Odejście od wiary może się zdarzyć pojedynczym biskupom lub ich większej ilości, może mieć miejsce albo w odniesieniu do jednej prawdy albo też do większej części nauczania Kościoła.

Najczarniejszy sen z możliwych jest taki, że kłamstwo i herezja zagnieździ się na trwałe w Kościele instytucjonalnym powszechnym – z nielicznymi wyjątkami – z poparciem osoby, która będzie uchodzić za Namiestnika Chrystusa.

Dzisiaj to zagrożenie jest bliższe do wypełnienia się niż kiedykolwiek wcześniej.

Nie jest mowa tylko o jakimś mniej znaczącym nowym teoretycznym sporze teologicznym – choć wszystko jest istotne, gdy chodzi o prawdę – mowa jest o fundamentach wiary, o zafałszowaniu sakramentów, o elementach istotnych nauczania katolickiego, już ogłoszonych, którymi żyły pokolenia wierzących i które były głoszone przez papieży, przez niezliczonych duchownych i biskupów przez wieki.

W takiej sytuacji na pewno wielu będzie widziało prawdę, ale nie będzie miało odwagi się jej przeciwstawić. Daj im, Panie, odwagę do podjęcia poważnych kroków i jednoznacznych wypowiedzi.

Gdy horror się wypełni, niewielu będzie w stanie powiedzieć non possumus.

Kiedy przez ostatnie dziesięciolecia z kolei wielu chciało rozmiękczyć doktrynę katolicką, wszelkie zakusy przeinaczenia prawdy były niweczone [przez] rdzeń instytucji Kościoła, przegnane ostatecznie przez Namiestników Chrystusa na ziemi.

Cóż jednak teraz, gdy na tronie Piotrowym siedzi osoba, która sama posiada poszczególne poglądy bądź jawnie sprzeczne z nauczaniem katolickim, bądź wprost je rozmiękczające?

Odstępstwa od wiary znajdzie poparcie na szczycie, a przez to cały Kościół – poza tymi, którzy się temu jawnie przeciwstawią – wpadnie w odstępstwo.

Nieliczni – uciszani, odtrącani, wyszydzani – będą głosić prawdę.

______________________________

Za; https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/08/04/sen-najczarniejszy-ze-wszystkich-kosciol-instytucjonalny-przechodzi-na-ciemna-strone-mocy/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, Judaizacja Kościoła, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, MASONERIA, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.