Jezuici poprawiają Biblię – twierdzą, że szatan nie istnieje

„Największym kłamstwem Szatana jest wmówienie ludziom, że on , Szatan nie istnieje„ — ( J. Ratzinger – Benedykt XVI )

Szatan – przeciwnik, określany też jako diabeł – oszczerca, stworzenie duchowe, upadły anioł, który zbuntował się przeciwko Bogu, nakłonił pierwszą parę ludzką do nieposłuszeństwa, przeciwnik i oszczerca prawdziwego Boga, pociągnął za sobą innych aniołów, zwanych odtąd demonami.

Biblijne dowody na istnienie Szatana:

— „Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed   Panem,   że i szatan też poszedł z nimi. (7) I rzekł Bóg do szatana: — Skąd przychodzisz? Szatan odrzekł Panu: — Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej” (Ks Hioba 1:6-7 BT)

— „Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych (9) i rzekł do Niego: — Dam   Ci   to   wszystko,     jeśli     upadniesz      i     oddasz     mi    pokłon.   — (10)Na to odrzekł mu Jezus:   — Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”  (Mt 4:8-10 BT)

Wydaje   się, że dla generała zakonu jezuitów, Arturo Sosa Abascala, Biblia nie ma znaczenia skoro w wywiadzie dla dziennika El Mundo pozwala sobie na taką wypowiedź:

— Stworzyliśmy sobie symboliczne figury takie jak diabeł, żeby symbolizowały zło.

Również   kondycja społeczna może reprezentować tę postać, ponieważ są ludzie działający   na rzecz zła, ponieważ znajdują się w środowisku, w którym trudno jest postępować inaczej

 Jezuici   są   najliczniejszym zakonem na świecie kontrolującym  najważniejsze ośrodki uniwersyteckie i intelektualne katolicyzmu na Zachodzie, zwłaszcza w USA oraz Ameryce Południowej.

Zauważyć należy, że o. Abascal jest konsekwentny     wypowiedź o Szatanie, to nie jest jego pierwszy wybryk.   Wcześniej stwierdził, że nie można ustalić, czego uczył Jezus, ponieważ nie było wtedy magnetofonów!

—  W   ciągu   ostatniego  wieku w Kościele nastąpił wielki rozkwit badań, które starają się dokładnie zrozumieć, co Jezus chciał powiedzieć.”

 Najwyraźniej jezuici starają się dostosować do współczesnej rzeczywistości, na  co zwrócił uwagę o. Jakub Kołacz, przełożony Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego komentując dla Radia Watykańskiego wybór Abascala na generała zakonu

— …teraz nowy generał będzie musiał zmierzyć się z różnymi wyzwaniami, przed jakimi stoi Towarzystwo pracujące we współczesnym świecie.

Stara się ono zawsze, najlepiej jak tylko może, odpowiedzieć na wyzwania, jakie stawiają przed nim aktualne czasy.

Franciszek (też jezuita) milczy w tych, wydawałoby się fundamentalnych, kwestiach.

Nie milczy natomiast ks. Jacek Międlar:

— Dla   wielu  syzygia „jezuita-heretyk”, to żadna nowość. Zdążyliśmy się przyzwyczaić – niestety – do quasi-katolickiego, jezuickiego bełkotu: — Jacka Prusaka, Grzegorza Kramera czy James’a Martina twierdzącego, że „homoseksualizm to szczególny dar”.

Na przykładzie Towarzystwa – o mylącej nazwie – Jezusowego, sprawdza się stara zasada:   „ryba psuje się od głowy”.

Jedna z bardziej wpływowych osób w Kościele, generał jezuitów o. Arturo Sosa Abascal, w wywiadzie dla hiszpańskiego odpowiednika Gazety Wiadomej, dziennika „El Mundo”, zasugerował że — Diabeł nie istnieje.

Taka to teologia nowoczesnego „katolicyzmu” w wykonaniu generała jezuitów.   Generała, który poprzez jawne trwanie w herezji ściągnął na siebie anatemę.

Wszystko wskazuje na to, że generałem Towarzystwa Jezusowego jest ekskomunikowany heretyk.

Na dobór wszystkiego, herezje o. Abascala nie kończą się na uznaniu Diabła za twór mający na celu przestraszyć otumanionych katoli.   Podważa również nierozerwalność i sakramentalność małżeństwa.

W jednym z poprzednich wywiadów stwierdził, że   słowa Jezusa przeciwko rozwodom są

— „względne i każdy może je ocenić zgodnie z własnym sumieniem”.

Jezuita   wskazał wówczas, że    w czasach Chrystusa nie było urządzeń, które by zarejestrowały Jego słowa.

Biorąc pod uwagę stanowisko duchownego, upór oraz wypowiedź do mającego niesamowicie duży zasięg medium jakim jest wydawany w liczbie 350 tysięcy egzemplarzy dziennika „El Mundo” oraz jednego z najpopularniejszych portali Internetowych na Półwyspie Iberyjskim www.elmundo.es, głosząc herezję formalną w sprawach dogmatycznych o. Arturo Sosa Abascal został ekskomunikowany latae sententiae,  — tj. automatycznie, po publicznych wypowiedziach podważających prawdy dogmatyczne.

Ponadto, wobec generała jezuitów winno się wszcząć postępowanie, nałożyć przewidziane przez KPK kary 

  ,a ostatecznie nawet „wydalić go ze stanu duchownego”.

Jeśli   tak   się   nie stanie, oznaczać to może, że w Kościele katolickim są równi i równiejsi lub to, że Stolicy Apostolskiej odpowiada  „nowoczesny nurt katolicki”,    którego orędownikiem jest generał zakonu jezuitów.

Wmówienie ludziom swojego nieistnienia to prawdziwy majstersztyk szatana.  Taka sytuacja pozwala mu działać dyskretnie i z wielką skutecznością.  

Zdejmuje   z   niego odpowiedzialność za całe zło, którego jest sprawcą., wojny, terroryzm, niesprawiedliwość, demoralizację itd. Będąc przeciwnikiem Boga, jest przeciwnikiem Bożego zamierzenia względem ludzkości,   śmiertelnym wrogiem każdego z nas.

Pierwszym krokiem, aby obronić się przed wpływem Szatana, jest zdanie sobie sprawy, że on naprawdę istnieje i ma złe zamiary.

— ”Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć” (1 List Piotra 5:8, Bw)

 Drugim krokiem jest poznanie jego metod działania.

Łatwo zauważyć  wojny, zamachy terrorystyczne, prześladowania na tle etnicznym lub religijnym, eskalację przemocy, zanik podstawowych norm moralnych, przestępczość, kryzysy gospodarcze, oszustwa na wielką skalę, brutalne formy rozrywki, satanizm.

Ale to nie wszystko.

Musimy zdać sobie sprawę, że nawet z pozoru niewinna rozrywka czy zainteresowania mogą stanowić poważne zagrożenie dla niezorientowanego człowieka.

—  „I nic dziwnego;   —  wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.(15) 

Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości;   — lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki” (2 Ko 11:14-15, Bw)

Nie ma bezpiecznych kontaktów z szatanem.

Książki, czy filmy np o małym czarodzieju, horoskopy , wróżby, tatuaże, talizmany, amulety, nitki na przegubie  czy inne serduszka, także nadmierne zainteresowanie tak zwanymi celebrities (forma bałwochwalstwa)  to zaproszenie dla szatana i jego demonów.

— Badajcie, co jest miłe Panu. ( Ef 5:10, BT)

Czy można wątpić, że Szatan jest władcą świata ?

— „(5) I wyprowadził go na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka.

(6) I rzekł do niego diabeł:   — Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę.

(7) Jeśli więc Ty oddasz mi pokłon, cała ona twoja będzie” (Ew. Łukasza 4:5-7, Biblia Warszawska)

— „Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie”  (Ew. Jana 14:30, Biblia Warszawska)

— „w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło Ewangelii o chwale Chrystusa, Który jest obrazem Boga”

(2 list do Koryntian 4:4, Biblia Warszawska )

____________________________

jacekmiedlar.pl; wp.pl; pl.radiovaticana.ve

Za; http://roux.neon24.pl/post/138981,jezuici-poprawiaja-biblie-twierdza-ze-szatan-nie-istnieje

Jedna odpowiedź na “Jezuici poprawiają Biblię – twierdzą, że szatan nie istnieje”

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: