Dudnienie i turkot z Watykanu: Bergoglio chce się pozbyć Motu proprio SUMMORUM PONTIFICUM Benedykta XVI

 Tak mówi Pan: Oto wody występują od północy, i będą jako powódź gwałtowna, a zatopią ziemię i co jest na niej, miasto i mieszkających w niem, dlaczego wołać będą ludzie, i zawyją wszyscy obywatele ziemi.   Dla głosu tętnienia kopyt waśniwych koni jego, dla grzmotu wozów jego, i trzasku kół jego nie obejrzą się ojcowie na synów, mając opuszczone ręce;   Dla dnia, który przyjść ma na zburzenie wszystkich Filistyńczyków, i na wykorzenienie Tyru i Sydonu ze wszystką pozostałą pomocą; bo zburzy Pan Filistyńczyków, ostatek wyspy Kaftor. Przyjdzie obłysienie na Gazę, i wykorzeniony będzie Aszkalon i ostatki doliny ich; dokądże się rzezać będziesz?  O mieczu Pański, dokąd się nie uspokoisz? Wróć się do pochew twoich, uśmierz się, a ucichnij.  Ale jakożbyś się uspokoił? Wszak mu Pan przykazał; przeciwko Aszkalonowi i przeciwko brzegowi morskiemu, tam go postawił.

Jeremijasz rozdział 47; 2-7

___________________________________________________________________________________________

RZYM, 26 lipca 2017 r. (LifeSiteNews)

Źródła watykańskie sugerują, że Bergoglio chce się pozbyć Motu proprio SUMMORUM PONTIFICUM  Benedykta XVI powszechnie zezwalającego  kapłanom na sprawowanie Tradycyjnej Mszy Łacińskiej, znanej także jako nadzwyczajna forma Mszy św.

Byłoby to zgodne z kursem  Bergoglio, który wielokrotnie do Tradycyjnej Mszy Łacińskiej odnosił się  z pogardą, szczególnie zaś do młodzieży, wśród której cieszy się popularnością.

W zeszłym tygodniu źródła w Rzymie poinformowały LifeSite, że podsłuchano liberałów  w Kongregacji Nauki Wiary, omawiających plan  pozbycia się sławnego dokumentu papieża Benedykta, który dał kapłanom wolność ofiarowania starożytnego obrzędu Mszy św.

Katoliccy tradycjonaliści obchodzili właśnie dziesiąte urodziny dokumentu  Summorum Pontificum.  Benedykt XVI wydał go 7 lipca roku pańskiego 2007,  udzielając  wszystkim kapłanom pozwolenia na sprawowanie Ofiary Mszy św.  w rycie łacińskim   bez uzyskiwania zgody ich biskupów, co znosiło restrykcje wymierzone w kapłanów po Soborze Watykańskim II.

Motu proprio oburzało liberalnych biskupów, ponieważ  odciął ich od władzy zakazu   Ofiary Mszy św.  w rycie łacińskim, co wielu czyniło. —  Wcześniej kapłani potrzebowali zgody biskupa.

Ponadto Summorum Pontificum stwierdziło, że gdziekolwiek grupa wiernych prosi Mszę, proboszczowie powinni chętnie zgodzić się na ich prośbę.

 Podsłuchane plany są niemal identyczne z komentarzami ważnego włoskiego liturgisty w wywiadzie wydanym przez francuską La Croix na początku tego miesiąca.

Andrea Grillo, świecki profesor w Pontifical Athenaeum św. Anzelma  w Rzymie, zaliczany przez La Croix jako „blisko papieża”, jest ściśle zaznajomiony z Summorum Pontificum.

Grillo faktycznie opublikował książkę przed Summorum Pontificum, zanim papieski dokument został nawet wydany.

Grillo powiedział La Croix, że Franciszek rozważa zniesienie Summorum Pontificum.  — Zdaniem Grillo,  gdy  Watykan ustanowi  prałaturę personalną  dla Bractwa Św. Piusa X   — ryt rzymski  będzie zachowany tylko w obrębie tej struktury.

— „Ale Franciszek nie zrobi tego, dopóki Benedykt XVI żyje”.

Plan, związany z LifeSite, polegał na porozumieniu ze Stowarzyszeniem Św. Piusa X i, mając na uwadze to porozumienie z SSPX, gromadzących  katolików chcących tradycyjnej Mszy.

Dla większości wiernych katolików Msza rzymska, byłaby niedostępna, ponieważ nie ma wystarczająco wielu kapłanów FSSPX.

 LifeSite   sugerowało  również, że te zamierzenia może wyjaśnić  list z  20 maja 2017 r.  niedawno wyrugowanego prefekta Kongregacji Nauki Wiary,  kardynała Gerharda Müllera.

kardynał Müller, który chciał, aby SSPX  zawarło porozumienie z Franciszkiem i w pełni pojednało się z modernistami w Kościele, — wydawał się   mocno   zaangażowany   w   zabiegi   o uzyskanie prałatury personalnej dla  SSPX .

List zawiera warunki, które wiadomo było, że są całkowicie nie do zaakceptowania przez FSSPX, a tym samym niemożliwe do przyjęcia przez przełożonego FSSPX bp Bernarda Fellay’a.

Źródło LifeSite sugerowało, że — list napisany przez Mullera 20 maja, był prawdopodobnie spowodowany   chęcią zapobieżenia zamiarom pogrzebania Summorum Pontificum Benedykta XVI.

— „To jest skierowane nie tyle przeciwko bp Fellay,  ale przeciwko porozumieniu,”

powiedział.

„Papież Franciszek był bardzo zły, że dokument wyszedł od kardynała Mullera. A niektórzy twierdzą, że za to zdecydował się go zwolnić.

__________________________________________

Na podstawie: John-Henry Westen / lifesitenews.com

m.jasińska

  • Ilustr. Durer Revelation Four Riders/pl.wikipedia.org

Zob.

 Motu Proprio” traktującego o celebracji liturgii ustanowionej przed reformą …

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii A-PAPIEŻE PO VATICANUM II, Antychryst, APELE - KOMUNIKATY, Benedykt XVI, CZASY OSTATECZNE, Franciszek, HEREZJE i heretycy, Judaizacja Kościoła, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, MSZA TRYDENCKA, Nowe '"credo" Franciszka, Sobór Watykański II, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.