Śmierć Banderowca podczas przemówienia chwalącego ukraińskiego zbrodniarza 9-07-2017 [VIDEO] – Sprawiedliwość go w końcu dopadła!

fot. screen youtube

„Niech za te słowa piekło go pochłonie” —  91-letni weteran UPA, szef lokalnego   Bractwa   OUN-UPA   zmarł wygłaszając przemówienie z okazji 110. rocznicy urodzin Romana Szuchewycza.

Całe zajście miało miejsce 9 lipca w Krakowcu na terenie obwodu lwowskiego.

Tam też pod pomnikiem banderowskiego przywódcy odbywały się obchody upamiętniające, w których brali udział weterani walk w rejonie Galicji Wschodniej. —  Wszystko to w przeddzień rocznicy tragicznych wydarzeń ludobójstwa, Zbrodni Wołyńskiej.

Zmarły Petro Wuszko był szefem lokalnych struktur Bractwa OUN-UPA.

Wstąpił do oddziałów Szuchewycza w 1944 roku i przyjął pseudonim operacyjny   „Orlik”. —   Działał głównie w obwodzie Lwowskim, — ale także na Wołyniu i wschodniej części Małopolski.

Bractwo OUN-UPA zrzesza weteranów walk na Ukrainie.  — Jego członkowie biorą udział w uroczystościach związanych z UPA oraz SS Galizien.

Dla przykładu wspomnieć można obchody klęski kolaboracyjnej ukraińskiej dywizji Waffen-SS Galizien pod Brodami. — W wydarzeniach weterani występują między innymi w oryginalnych mundurach SS.

Przypomnijmy, że  —  Roman Szuchewycz był głównodowodzącym Ukraińskiej   Powstańczej  Armii,   — odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu.

Wydane przez niego rozkazy doprowadziły do eksterminacji polskiej ludności na terenie Małopolski Wschodniej.

_____________________

źródło: kresy.pl / Wolność24.pl

za; http://wolnosc24.pl/2017/07/11/sprawiedliwosc-go-w-koncu-dopadla-smierc-banderowca-podczas-przemowienia-chwalacego-ukrainskiego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, „Nostra aetate”, CZASY OSTATECZNE, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, Owoce pontyfikatu JP II, ROCZNICE, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Śmierć Banderowca podczas przemówienia chwalącego ukraińskiego zbrodniarza 9-07-2017 [VIDEO] – Sprawiedliwość go w końcu dopadła!

  1. Donald Trump i Jared Kushner u Franciszka. Potwierdzenie jedności celów strategicznych Waszyngtonu i Watykanu ❗❗❗

    https://gloria.tv/article/YwMCyB3gh1YA1raSceifMoEia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.