Wielkość Świętego Michała Archanioła

***

Swojej duchowej córce, Linie Fiorellini, ojciec Pio napisał: — „Niech święty Michał cię wspomaga i broni przed piekielnym wrogiem”.

To zdanie stało się impulsem do przywrócenia światu zapomnianego dzieła, które po raz pierwszy trafia do rąk polskiego czytelnika. Dzieła, które pobłogosławił i rekomendował sam święty ojciec Pio, a które dostał w prezencie na trzydziestą rocznicę otrzymania stygmatów.

Niech ta ważna książka zrodzi w naszych sercach cześć i miłość do św. Michała Archanioła, którego wielkości i skuteczności doświadczał ojciec Pio. Obyśmy sami tego doznali poprzez oddanie się Księciu niebieskich zastępów.

Objawienie św. Michała w Walencji:

Objawienie św. Michała miało miejsce w pustelni, która później została poświęcona ku czci Świętego, kościołem. Znajdowała się ona w Królestwie Walencji.  

Święty Michał roztoczył swoją opiekę nad tą ziemią i – jak zauważa historyk Escolano   – to   Archanioł   położył  kres obecności Maurów w Hiszpanii, kiedy to król Jakub zdobył ich ziemię w dniu ku czci św. Michała Archanioła.

W roku 1521 duża część Walencji znajdowała się pod panowaniem Maurów.

W dniu poświęconym Świętemu Michałowi kilkoro chrześcijańskich dzieci podczas zabawy doświadczyło Boskiego natchnienia.

Wzięły one obraz z wizerunkiem świętego Michała i zaniosły do pobliskiego meczetu Maurów, którzy nie mieli odwagi im się sprzeciwić.

Dzieci   zaczęły wykrzykiwać:   —  Niech żyje Święty Michał!   — i zostawiły tam obraz.  —  W dniu św. Dionizego miała tam zostać odprawiona Msza święta.

Zdarzyło się tak, że Maurowie zostali chrześcijanami, przyjęli chrzest a meczet został poświęcony i zamieniony w kościół!

***

Święty Michał obiecał jednemu ze swoich Czcicieli:

Kto   będzie   odmawiał co godzinę ułożoną przez papieża Leona XIII modlitwę do św. Michała Archanioła,   — tego będzie on bronił przed zasadzkami szatana.

Oto tekst modlitwy:

„Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.

Odmawiając tę modlitwę 24 razy na dobę (co godzinę), dajecie mi możność wkraczania w historię świata i wspomagania was w zaciętej walce, jaką szatan toczy w waszych czasach.

Szczególnie zaś będę chronił przed atakami szatana tych, którzy (co godzinę) będą odmawiać tę modlitwę 24 razy w ciągu doby.

Jeśli idziecie spać — odmówcie tyle razy ten krótki egzorcyzm, ile godzin będzie trwał wasz sen, abym również wtedy, odpowiadając na wezwanie waszej wolności, mógł spieszyć wam z pomocą.

***

Źródło: Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych: Wydawnictwo Rosemaria ul. Zbąszyńska 19/4 60-359 Poznań

MJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii NABOŻEŃSTWA - MODLITWY, św. Michał Archanioł. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wielkość Świętego Michała Archanioła

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.