A o tych zamachach media milczą – Na naszych oczach odbywa się rzeź chrześcijan…

Fot. cdn.milo.yiannopoulos.net

Na naszych oczach odbywa się rzeź chrześcijan. Ale ona nas nie obchodzi. Bo odbywa się dalej niż leży Londyn, Berlin i Paryż.  Nie dotyka przypadkowych ludzi, ale starannie wybranych przez oprawców.

Ludzi,   którzy mogli przeżyć, jeśli tylko wypowiedzieliby jedno zdanie! Ale z jakiegoś powodu odmawiają.

Paryż.   — Atak pod Luwrem. Czerwone paski wszystkich telewizji, przerywane programy radiowe, portale internetowe zalewają teksty o terrorystach, o załamanych krewnych ofiar, o stanie zdrowia rannych.

Londyn.   — Nocny atak na moście. Dziennikarze zbierający się do domu po wieczornym dyżurze muszą zostać na całą noc – wszak w zamachu mogli zginąć Polacy, trwa więc gorączkowe wydzwanianie do ambasady i sprawdzanie listy specjalistów ds. terroryzmu, którzy jeszcze tej nocy mogą opowiedzieć coś ważnego widzom.

Berlin.   — Ciężarówka wjeżdża w tłum. W telewizji cicha muzyka, obrazy przerażonych przechodniów prezentowane w zwolnionym tempie. Łzy dziennikarzy, rozłożone bezradnie ręce ekspertów. Radiowi prezenterzy łączą się w bólu z rodzinami ofiar i z całymi Niemcami.

Egipt.   — Ponad dwadzieścia osób odmawia wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Zostają rozstrzelani.

Reakcja naszych mediów? Informacja na co poniektórych katolickich portalach.   — Milczą telewizje, stacje radiowe. Milczą dzienniki, tygodniki. Coś tam się stało w Egipcie? A kogo to obchodzi?

A przecież nieco ponad tydzień temu w Egipcie nie doszło do kolejnego „jakiegoś tam ataku”.  —  Nie ostrzelano autobusu z przypadkowymi pasażerami.

Autobus zatrzymano z konkretnego powodu – ponieważ jechali nim wyznawcy   Chrystusa.   —   Każdemu   z   nich   przedstawiono  prostą ofertę: — powiedz, że Allah jest bogiem, dodaj, że Mahomet jest jego prorokiem! Wtedy wyjdziesz z tego autobusu wolno. Twoje dzieci również, każ więc im to zrobić.

Egipscy chrześcijanie podróżujący autobusem jednak tego nie zrobili, ich dzieci,   — w tym te kilkuletnie,   — również nie wyrzekły się wiary.

Wiedzieli, że skoro wierzą w Chrystusa, nie będą mieć innych Bogów przed Nim!   — Dlatego wyznawcy Mahometa postanowili ich zabić z zimną krwią.

W europejskich mediach cisza. Zabija się dzieci, które nie chcą wyrzec się Wiekuistej Miłości na rzecz zbrodniczego islamu,   — a media,   — jeśli już piszą,   — to donoszą o „ostrzelaniu autobusu”.

Gdy Radio Watykańskie podaje już dokładne informacje —  o strzelaniu w głowy   kobiet   i   dzieci   odmawiających   przejścia   na   islam   — nikogo to już nie obchodzi.   — To przecież daleko.

Z chrześcijanami z dalekiego Egiptu łączy katolików w Polsce więcej, niż z niejednym Europejczykiem zabitym przez chorych z nienawiści islamistów.

Ba, nierzadko nawet niż z niejednym zamieszkującym kraje narażone na atak ISIS Polakiem!

Chrześcijanie z Egiptu zginęli za naszą Wiarę, za naszego Boga.

Ale to daleko, więc po co wchodzić w szczegóły, po co dawać informacje na czerwonym pasku, po co oburzać się, szukać specjalistów od religii w Egipcie, słuchać kapłanów posługujących w Afryce?! To tylko Egipcjanie, to tylko chrześcijanie.

Akceptujemy   to, jako widzowie telewizji.   — Jesteśmy złymi ludźmi.

Jesteśmy też złymi dziennikarzami, my piszący w mediach katolickich, bo powinniśmy mieć w sobie choćby ułamek tej odwagi, którą wykazali się egipscy męczennicy i każdego dnia relacjonować ich cierpienia.

A te, w ostatnich latach, nie ustają.

Czy będziemy potrafili się temu sprzeciwić?

__________________

Krystian Kratiuk

2017-06-05
Read more: http://www.pch24.pl/a-o-tych-zamachach-media-milcza,

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Islam, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Prawda o islamie, Sobór Watykański II, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s