NOWA RELIGIA: #MakeFriends – OBOWIĄZKOWA NATYCHMIAST! – „szczególny sposób praktykowania religii i odrzucenie innego.”

    CHRYSTUS !  KOŚCIÓŁ!  CHRZEŚCIJAŃSTWO!   ODWOŁANE!

kliknij aby powiększyć

#MakeFriends — „znacząca nowość z punktu widzenia teologicznego”.

Światowi przywódcy religijni wzywają do przyjaźni online

14 czerwca 2017 r. w wigilię Bożego Ciała — (gdy wierni katolicy na całym świecie przygotowywali uroczystą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie na ulicach swoich miast i wsi)  — przywódcy największych religii  za pomocą internetu apelowali o nawiązywanie znajomości i zaprzyjaźnianie się z wyznawcami różnych religii w nadziei, że przyczyni się to do wzajemnego zrozumienia i złagodzenia napięć na całym świecie.

Przywódcy chrześcijańskich, muzułmańskich, żydowskich i innych wyznawców, — w tym, a jakże Franciszek —  oraz Dalajlama,  zainicjowali akcję i wystosowali apel, który został wysłany online o  nawiązywanie międzywyznaniowych przyjaźni przez zawieranie znajomości.

„Witamy w kanale Znajomiznajomych” tak w środę 14 czerwca wielu wybitnych przywódców religijnych z całego świata zaingurowało wspólne oświadczenie zachęcające ludzi do tworzenia przyjaźni poprzez religie.

— ” Przyjaźń i poznawanie się nawzajem są odtrutkami dla negacji i podziałów w społeczeństwie, przyczyniają się do zwiększenia wzajemnego zrozumienia i jedności.”

W video-filmie muzułmański duchowny Ayatollah Sayyid Fadhel Al-Milani mówi:

„nasze zebranie ma służyć przyjaźni  z wyznawcami wszystkich religii”,

podczas gdy Franciszek i rabbi Abraham Skorka stwierdzają, że ich

— doświadczenia religijne zostały wzbogacone poprzez przyjaciół z innych wyznań”.

Dalajlama:

—  „możemy  wymienić  głębsze doświadczenie  poprzez osobiste kontakty i przyjaźń.”

Rabin Dr Alon Goshen-Gottstein, —  dyrektor Instytutu Elizeusza, który pomógł zorganizować wspólne oświadczenie, nazwał apel

— „znaczącą nowością z punktu widzenia teologicznego”.

„Nie możemy zaprzeczyć, że w księgach wielu religii można znaleźć teksty,   które   nie   są   za  bardzo otwarte, a nawet wrogo nastawione do ludzi innych religii”,

„Dlatego,   gdy   najważniejsi  przywódcy religii świata nawołują do przyjaźni, w istocie potwierdzają szczególny sposób praktykowania religii i odrzucenia innego.”

Arcybiskup Canterbury Justin Welby powiedział w komunikacie wideo, że

— „budowanie relacji   przyjaźni  z innym wyznaniem  jest kluczem do rozpoczęcia pracy   nad radzeniem sobie z różnicami. — Nie mamy do czynienia z różnicą, udając, że nie istnieje. „.

***

Autorzy podają link zapraszając do pobrania materiałów będących szczegółową   instrukcją   postępowania:   — https://tinyurl.com/yd8y3qcx  — z zaleceniem: — Postępuj  /naśladuj/ zgodnie z przykładem, rozpowszechnij wiadomość.

Udostępnij ten film wideo #MakeFriends —  Plik wideo został skompilowany  serii szczegółowych wywiadów przeprowadzonych wyłącznie w tym celu. Poniżej można znaleźć wywiady.

Na tym kanale Znajomiznajomych:
— Główne oświadczenie wideo przywódców religijnych (bez napisów i angielskiego, hiszpańskiego, arabskiego, hindi, chińskiego, japońskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, portugalskiego, rosyjskiego, chińskiego, angielskiego, perskiego, niderlandzkim)
– pełne wywiady z przywódcami religijnymi (bez napisów i napisami angielskimi, hiszpańskimi, arabskimi)
– Prasa materiałowa i wideo kompilacja konferencji prasowej (bez angielskich napisów)
– Dodatkowe wywiady dotyczące przyjaźni

— zapytania prasy
Skorzystaj z tego łącza https://tinyurl.com/y8hrf7lw  /https://tinyurl.com/y8hrf7lw w prasie (16 językach), FAQ, omówienie i biografie przywódców religijnych, raport z badań, wideo, wizualizacje i inne.

Wyślij nam swoje pytania i dane kontaktowe za pośrednictwem PressMakeFriends@gmail.com lub PressRelationsElijah@gmail.com

Zobacz więcej informacji: http://www.elijah-interfaith.org  oraz http://www.youtube.com/MakeFriends

______________________

Teraz   staje się jasne dlaczego w Święto Bożego Ciała wierni byli tak nachalnie i niemiłosiernie molestowani przez panów biskupów, media i lewicę wszelkiej maści — propagandą islamu. Dlaczego tak zewsząd trąbiono o  nakazie miłosierdzia i miłości dla muzułmańskich  braci młodszych w wierze panów biskupów  (jak żydzi starsi…) … tylko   tak   się   napraszać?  — … póki co przecież nie wszyscy są wierzący w cokolwiek

I dlaczego wszędzie taka cisza… ani mru …mru — na stronach pl.radiovaticana.va  —  też nic

Oprac. emjot

Źródła:

Przez Associated Press  /HAGUE, Holandia – 14 czerwca 2017 r., 10:19 ET  /Za; http://abcnews.go.com/International/wireStory/religious-leaders-join-online-friendship-appeal-48030310

Make Friends – YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCamEJJXneVhPJ MO SjZe6_fA

Informacji: http://www.elijah-interfaith.org  oraz http://www.youtube.com/MakeFriends

http://abcnews.go.com/International/wireStory/religious-leaders-join-online-friendship-appeal-48030310

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, FILMY, Islam, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Sobór Watykański II, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „NOWA RELIGIA: #MakeFriends – OBOWIĄZKOWA NATYCHMIAST! – „szczególny sposób praktykowania religii i odrzucenie innego.”

  1. Pingback: Polscy biskupi: „Tak” dla korytarzy humanitarnych [PILNE] | | Codziennik24

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.