Fatima. „Tykający zegar” Bożej wyrozumiałości

Dlaczego objawienia z Fatimy, do których doszło sto lat temu, wciąż pozostają w centrum zainteresowań katolików na całym świecie? Dlaczego przesłanie Matki Bożej nadal fascynuje i wywołuje wielkie emocje?

Steve Skojec w tekście na portalu OnePeterFive pisze, że:

—  „Fatima   jest   najbardziej   uderzającym   przykładem   Boga, który za pomocą naszej Najświętszej Matki, sięga w głąb brudu i korupcji naszych czasów, by jednocześnie ostrzec nas przed tym, co robimy oraz dać nam nadzieję”.

Po czym stwierdza:

„Fatima przypomina, że niezależnie od tego jak sprawy mają się w samym Kościele, Niebo nie zapomniało o nas, i wszystko co znosimy zostało nie tylko przewidziane, ale uwzględnione w Planie Bożym”.

W związku z 100 rocznicą objawień Matki Bożej Różańcowej Skojec bierze pod lupę wypowiedzi znaczących postaci Kościoła, dotyczące wydarzeń w Fatimie.

Dyskusja dotycząca objawień fatimskich rozgorzała w Kościele na nowo po tym, jak kardynał Burke 19 maja publicznie podniósł kwestię poświęcenia Rosji Matce Bożej.

Informowaliśmy już o tym na stronach naszego portalu. [Polonia Christiana]

Kardynał stwierdził, że:

—  „w   istocie   poświęcenie   Rosji  Niepokalanemu Sercu Maryi nie miało miejsca,  w takiej formie jak o to prosiła, a Komunia zadośćuczynienia nie stała się uniwersalną praktyką w Kościele powszechnym”.

W nawiązaniu do Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej kardynał stwierdził:

„Opierając się na najbardziej uznanych studiach poświęconych Objawieniom  Matki Bożej z Fatimy wydaje się oczywistym, że

— nawiązują one do diabolicznych sił, w naszych czasach rozpowszechniających   się  na cały świat i wkraczających do istoty życia   Kościoła,   która   to   oddali  dusze od prawdy i wiary, a w związku z tym od Bożej Miłości płynącej z chwalebnie przebitego Serca Pana Jezusa”.

Książę Kościoła podkreślił również, że:

„Tak jak straszne są fizyczne kary związane z nieposłuszeństwem człowieka wobec Boga,

— nieskończenie bardziej straszne są kary duchowe, ponieważ nawiązują do owocu grzechu ciężkiego:  —  wiecznej śmierci”.

Skojec   zwraca   uwagę,   że   grzech   apostazji w Kościele nie jest wspominany w żadnym fragmencie tekstów, ujawnionych przez Watykan, dotyczących Tajemnic Fatimskich.

Jesteśmy w nich ostrzegani o zagrożeniu Piekłem, wojną, męczeństwem, prześladowaniem,   ale   nie   pojawia   się   nic   o  apostazji.

Jednak kard. Luigi Ciappi,   teologiczny doradca pięciu papieży, w 1995 roku napisał w liście, że

   według jego odczytywania Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, zostało w niej przewidziane, między innymi, że „wielka apostazja w Kościele rozpocznie się na szczycie” [szczycie władzy].

Dr Alice von Hildebrand,   —   katolicka   filozof   i teolog, druga żona Dietricha   von   Hildebranda,     twierdzi,  że wraz z mężem usłyszała tę samą informację w 1965 roku z ust Monsignor Mario Boehm, który przez długie lata był redaktorem oficjalnej watykańskiej gazety L’Osservatore Romano.

  Miał   on stwierdzić, że Trzecia Tajemnica nie została ujawniona na czas (do 1960 roku, jak prosiła Matka Boża) z powodu jej przerażającej treści.

Zapytany jakie to treści są tak przerażające Boehm miał odpowiedzieć:

— „infiltracja na samym szczycie Kościoła”.

Na   temat   działalności   Szatana w Kościele i wielkiej apostazji wypowiadał się   również ojciec Gabriele Amorth,     powołując  się przy tym na słowa ojca Pio.      Wypowiedzi   głównego egzorcysty Watykanu przywoływaliśmy już na PCh24.

Skojec wspomina również o tekstach, które traktują o  tzw. „prawdziwej Trzeciej Tajemnicy”.

Pierwszy z nich pochodzi z artykułu z października 1963 roku, wydania niemieckiej publikacji „Neues Europa”.

Niektórzy twierdzą, że zawiera ona słowa „prawdziwej Trzeciej Tajemnicy” przeplatane pomiędzy tekstami apokryficznymi.  

Mowa   o   części, która została zdekodowana przez ojca Luigi Villa, przyjaciela ojca Pio.   Miał on powiedzieć, że

—   „nie   będzie  już wszędzie panującego porządku i Szatan będzie rządził na najwyższych szczeblach, kierując biegiem zdarzeń.

On (Szatan) naprawdę odniesie sukcesy w infiltrowaniu szczytu Kościoła”.

Watykanista Marco Tosatti wypowiadając się na temat niejasności związanych z Trzecią Tajemnicą Fatimską podkreśla, że:

„Nie   mamy pewności który dokument został przekazany od siostry Łucji do Watykanu.

Możliwe, że pojawiło się coś napisane przez Siostrę, by wyjaśnić jej osobistą   interpretację  tajemnicy, co nie zostało włączone w rzeczywistą część tajemnicy;

— a więc ludzie, którzy twierdzą że została opublikowana całość tajemnicy   technicznie   mają  rację, ale z pewnością w tej historii istnieją luki i brakujące punkty, które nigdy nie zostały wyjaśnione – i może nigdy nie będą”.

[…]

Wokół Trzeciej Tajemnicy i ujawnionych jej fragmentów narosło wiele spekulacji, które nie zawsze znajdują potwierdzenie w weryfikowalnych faktach.

Jednak   tym co nie podlega dyskusji jest przesłanie płynące z Fatimy odnośnie Piekła.

14 maja w wywiadzie dla portalu LifeSiteNews, kard. Francis Arinze, emerytowany prefekt Kongregacji do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramnetów   —   miał  powiedzieć, że   ludzie, którzy lekceważą Piekło jako miejsce wymyślone przez Kościół, aby zastraszyć wiernych tak, by zachowywali się w określony sposób  muszą wsłuchać się w przesłanie płynące od Matki Bożej Fatimskiej.

Książę  Kościoła podkreślił, że:

—  „Istnieją ludzie, którzy nie chcą abyśmy mówili o Piekle. Ale Piekło nie jest czymś, co zostało wymyślone przez Watykan…”

Kardynał   porównał   przekonanie   o   tym,   jakoby   Piekło miało nie istnieć, a   zatem   możemy żyć jak nam się podoba, do samooszukującego się studenta, który wierzy, że na koniec roku nie będzie sesji egzaminacyjnej, więc nie musi się uczyć.

Ponadto   podkreślił,   że sam Jezus Chrystus potwierdził w Ewangelii realność   Piekła,   jako  miejsca:

  „tam będzie płacz i zgrzytanie zębów” (Mt, 13: 30).

„Tak powiedział  Chrystus.   — Mówił o tych, którzy mogą zostać wyrzuceni   na   zewnątrz   w   ciemność.     —  Mówił o tych, którzy zostaną ukarani na wieczność.

A Chrystus jest Synem Bożym.  Jeśli ktokolwiek ma być miłosiernym, to właśnie On.

Zatem   jeśli  mówi   to   do nas, w naszym własnym interesie pozostaje by wziąć te słowa na poważnie”,

zaznaczył kard. Arinze.

Nawiązał   również   to  tematu poświęcenia Rosji i tego, że gdyby prośba Matki Bożej spotkała się z większym odzewem, świat mógłby zostać oszczędzony przez wielkim nieszczęściem komunizmu:

„Zatem   ci,   którzy znają historię, liczbę osób zabijanych w jednym kraju po drugim […].

Oczywiście Błogosławiona Dziewica Matka, chciała wtedy uchronić świat przed tym wszystkim.   —  Czy nie jest to poważna sprawa?

—  Kiedy   wspomniała  Rosję, czy to nie dlatego, że stanowi ona centrum, od którego wszystko się zaczęło?”

Kardynał stwierdził, że przesłanie fatimskie sprzed 100 lat jest tak samo aktualne współcześnie.

Ludzie powinni potraktować

— „bardzo poważnie” przesłanie Matki Bożej dotyczące unikania grzechu, modlenia się i zadośćuczynienia grzechów”.

Pamiętajmy, że setna rocznica objawień w Fatimie powinna niewątpliwie skłaniać do głębszej refleksji.

Co więcej,   jaki pisze Skojec,  

  wspomnienie   Fatimy powinno w nas budzić uczucie pilności w związku z ostrzeżeniami Matki Bożej, dotyczącymi „tykającego zegara” Bożej wyrozumiałości dla swoich grzesznych dzieci, a czas zaczyna się kończyć…

______________________________

Źródło: lifesitenews.com, onepeterfive.com/ Za:  pch24.pl (2017-06-13)

  • Ilustracja: mb-fatimska_saints-special_catholictradition-org. — dod. emjot
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, MASONERIA, Matka Boża Fatimska, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.