Syria: Chrześcijanie wracają do Aleppo

Pod   koniec   ubiegłego   roku przez świat niósł się jednostajny ryk zachodnich mediów,   że   oto   „Asad dokonuje ludobójstwa na Aleppo”.

Tymczasem efekty wyzwolenia miasta przez wojska rządowe są już dziś widoczne: —  do Aleppo powróciło już około 25.000 chrześcijańskich uchodźców.

– W czasie niedawnych, intensywnych działań wojennych było nas tu kilkuset. A przed wojną w pięknym Aleppo mieszkało co najmniej 150.000 chrześcijan. (…).

 Tylko w starej, zabytkowej części Aleppo mniej lub bardziej ucierpiało 13   kościołów.   —   Przed wybuchem konfliktu w Aleppo czynnych było 36 kościołów, cerkwi i zborów oraz 17 kaplic i 36 klasztorów. 

– powiedział ojciec Dżabrail Azar z prawosławnego kościoła św. Eliasza.

– Rzecz jasna nie możemy jeszcze mówić o masowych powrotach, ale mamy już do czynienia z pewnym bardzo pozytywnym sygnałem.

Teraz, gdy po sześciu latach wojny chrześcijanie powoli zaczynają wracać     do Aleppo,   pomoc   jest   jeszcze   bardziej   potrzebna.   (…)  

— obecnie 80 procent populacji Aleppo składa się z uchodźców, 70 procent z nich żyje w skrajnej biedzie i jest niemal całkowicie uzależnionych od pomocy humanitarnych. 

– poinformował natomiast chaldejski biskup Antoine Audo, działający w organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Jak nadmienił, mimo niezwykle trudnych warunków całe rodziny chrześcijańskich uchodźców powracają do Aleppo nawet z tak odległych miejsc, jak Wenezuela.

______________________

(Na podstawie pch24.pl opracował A.D.)

11 czerwca 2017

Za; http://xportal.pl/?p=29555

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, Islam, Prawda o islamie, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM, WOJNA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s