Drugi upadek Rzymu? … islamska kolonizacja Europy

________________________________________________________

Postępująca  ze wzrastającą dynamiką islamska kolonizacja Europy skłania do   refleksji  nad zapaścią naszej, niegdyś potężnej, cywilizacji.

Benedykt XVI, a za nim kilku intelektualistów, proponuje zestawienie tego, co dzieje się na naszych oczach, z upadkiem budowanej przez stulecia potęgi Imperium Rzymskiego, które ostatecznie upadło pod naporem plemion zamieszkujących ówczesne barbaricum.

Jakkolwiek powyższa analogia wydaje się dosyć ciekawa, to po głębszej analizie zaczyna budzić spore wątpliwości.

Imperium  Rzymskie budowano przez stulecia.   —  Dysponowało ono nie tylko potęgą militarną, co rusz udoskonalaną, ale również atrakcyjną dla plemion ościennych ofertą cywilizacyjną, w której skład wchodziła kultura, zaawansowany system prawno – polityczny, a także rozbudowany aparat administracyjny.

Wydaje się, że do tego momentu wszystko się zgadza.

Ślepo przekonany o swojej cywilizacyjnej wyższości Zachód uważa, że jest wzorem do naśladowania, rajem, do którego standardów dążyć będą wszystkie ludy Azji i Afryki, podziwianym i pożądanym, ale również niepokonanym.

Na   tym   jednak  podobieństwo się kończy.   — To, co obserwujemy obecnie, to samobójstwo.   — Rzym nie miał zamiaru rezygnować ze swojej tożsamości i dorobku.

Upadł, gdyż rozmiar Imperium, obejmującego ogromne i wewnętrznie zróżnicowane, terytorium, coraz trudniejsze w kontroli, a także rozkład wewnętrzny, uczynił go podatnym na atak agresywnych plemion germańskich.

Podczas,   gdy   Rzym   do   końca   marzył   o   odbudowaniu   własnej   potęgi, — współczesna Europa,   zaślepiona   serwowaną   jej   ideologią poczucia winy i odżegnywana od własnych korzeni,   — zaprasza swoich katów z własnej woli i bez żadnego powodu.

Nie uważa swoich tradycji prawnych i własnej kultury za dobro wyższe.

Rezygnuje z nich w imię tolerancji – czy też własnej interpretacji tego pojęcia, będącym w istocie jego karykaturą.

W sytuacji, gdy w zamachach giną jej obywatele, ona woli szukać usprawiedliwienia ich czynów zamiast je potępić.

Innymi słowy – okazuje słabość.

O   ile w przypadku Rzymu barbarzyńcy musieli walczyć o swoje łupy, o tyle my po prostu oddajemy wszystko bez walki.

Co więcej:  cieszymy się, że barbarzyńcy napływają, a ich gwałty, rozboje, zamachy, a także obyczaje, w sposób oczywisty  stojące wbrew wszystkiemu, czym jest Europa,  uważamy za kulturowe ubogacenie.

Drugi upadek Rzymu?

Nie – to początek anihilacji Europy jako cywilizacji.

Plemiona barbarzyńskie, które najechały Imperium, podziwiały je.  

— Podbiwszy Wieczne Miasto – kopiowały rozwiązania polityczne i administracyjne, które tam zastały, uważając je za lepsze, niemal wzorcowe.

Kilkaset   lat   po   upadku Zachodniego Cesarstwa plemiona germańskie, które zdążyły już wypracować własną państwowość, — nie tylko nie zapominały o Rzymie, ale wręcz dążyły do wskrzeszenia jego idei,   — z kolei cesarze niemieccy nieustannie tytułowali się spadkobiercami władców Imperium Romanum.

Czy to samo stanie się udziałem Europy, jeżeli odda się ją na pastwę islamskiej kolonizacji?

Nie   miejmy złudzeń:   —  napływający na kontynent muzułmanie z Syrii, Libii, Turcji, etc., nienawidzą tego, co europejskie, a szczególnie – chrześcijańskie.

Islam – to nie tylko religia, to stan umysłu,   — cywilizacja oparta na określonym systemie wartości,   — a także totalny system prawny.

Jego   wyznawcy   nie   będą   mieli   żadnych   względów   dla tego, co zastaną: — dla nich jedyną opcją jest wymazanie dziedzictwa ziem, które zasiedlają i wprowadzenie własnych rozwiązań, uznawanych za jedyne słuszne i jedyne możliwe.

Przypomnijmy, co działo się z posagami Buddy w Afganistanie, a także starożytnymi   perłami   cywilizacji   w   Syrii:   —  to samo stanie się z posągami Grecji,   arcydziełami   zgromadzonymi   w   Luwrze, a także grobami papieży w Watykanie.

Islamska kolonizacja, której jesteśmy świadkami,   — to wstęp do – powtórzę raz jeszcze – bezwzględnej anihilacji tego, czym jest Europa.

Drugi upadek Rzymu, jeżeli nastąpi, będzie upadkiem ostatecznym.

Albo zatem odzyskamy ducha Europy, zbudowanego na rzymskim prawie, klasycznej   filozofii,  a także Krzyżu,   —  albo pamięć o nas, a także o ostatnich 2000 lat naszych dziejów, zaginie.

Wybierzmy mądrze.

__________________________

Mariusz Matuszewski

2 czerwca 2017 |

Za; http://myslkonserwatywna.pl/matuszewski-drugi-upadek-rzymu/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, Islam, Prawda o islamie, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.