Franciszek potwierdza – zmieniła się dyscyplina sakramentów dla rozwodników żyjących w nowych związkach

Franciszek otwarcie i jednoznacznie potwierdza, że zmieniła się dyscyplina sakramentów dla rozwodników żyjących w nowych związkach

pl.radiovaticana.va

W samolocie, gdy Franciszek wracał z Grecji 16 kwietnia 2016 roku, zgodnie ze zwyczajem dziennikarze pytali go o różne sprawy – ostatnie pytanie dotyczyło zmiany dyscypliny Kościoła w sprawie rozwodników żyjących w nowych związkach.

Dziennikarz   zapytał,  

—   czy coś się zmieniło po adhortacji „Amoris Laetitia”.

Franciszek odpowiedział:  

— „Mogę powiedzieć, że tak. Kropka”.

To nie jest wiadomość zmyślona czy niepotwierdzona, — słowa Franciszka przytacza samo Radio Watykańskie.   — Zamieszczamy też video, na którym Franciszek udziela odpowiedzi na to pytanie – tak by nikt nie miał wątpliwości co do autentyczności tej wypowiedzi.

Cytujemy za Radiem Watykańskim (cały artykuł tutaj):

—  Ostatnie   pytania   dotyczyły   adhortacji Amoris laetitia, a konkretnie tego, czy nastąpiło w niej otwarcie w kwestii komunii dla rozwodników w nowym związku.

— „Mogę powiedzieć:   — tak i kropka.  

— Ale byłaby to odpowiedź zbyt krótka” – stwierdził Franciszek, odsyłając  wszystkich do lektury prezentacji adhortacji, której dokonał w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej kard. Schönborn.

W  swojej prezentacji   kard.   Schonborn   nie  powiedział wprost i otwarcie, że jest taka możliwość, ale bardzo wyraźnie i jednoznacznie to sugerował.

Pytany   kilkakrotnie   o   ten   temat   — unikał jak ognia powtórzenia za Janem Pawłem II, że    — Kościół nie ma prawa zgodzić się na to, wybiórczo go cytując i przeinaczając, tym samym odszedł od jego nauczania i przyzwolił samemu na taką świętokradzką Komunię.

Mówił o tym, że doktryna Kościoła się rozwija i może się zmieniać.

Czy ktoś może jeszcze ze szczerym sumieniem powiedzieć, że Franciszek nie chce udzielania Komunii rozwodnikom – przynajmniej w ograniczonym zakresie?

Pokrótce historia tak wygląda:

  • Franciszek wychwala kardynała Kaspera jako wielkiego teologa
  • gdy kard. Kasper jako wyznaczony przez Franciszka prezentuje w Watykanie referat,   w   którym  dopuszcza taką możliwość Komunii Św. dla   rozwodników i spotyka się to z ostrą krytyką niektórych purpuratów, — sam Franciszek nazajutrz uspokaja sytuację i chwali jego teologię
  • pozwala na szerzenie się tych poglądów w Kościele, nie zabierając otwarcie stanowiska, gdy wielu o to prosi i tego oczekuje
  • gdy ta dyskusja pojawia się na synodzie i liberałowie próbują to przepchnąć, uspokaja zgromadzenie, nie dając odpowiedzi
  • wprowadza w „Amoris Laetitia” zapisy podprowadzające pod możliwość udzielania Komunii
  • sam teraz wypowiada się w temacie, jak wprost czytamy

Ile jeszcze będziecie się łudzić, drodzy przyjaciele, że Franciszek trzyma się wiernie doktryny Kościoła i chce ją podtrzymać w praktyce (dyscyplinie Kościoła)?

P.S. Wideo z angielskim podkładem. Czyż znów media przeinaczają? Czy zechcecie, drodzy katolicy, przejrzeć na oczy? Otworzyć uszy i posłuchać?

_____________________________________

Za; https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/04/16/franciszek-wlasnymi-

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: