Proroctwo św. Franciszka z Asyżu: człowiek wybrany niekanonicznie zostanie podniesiony do godności papieża

Proroctwo św. Franciszka z Asyżu:

 człowiek wybrany niekanonicznie zostanie podniesiony do godności papieża

†††

Św. Franciszek z Asyżu krótko przed tym jak umarł w 1226 roku, zwołał braci ze swojego zakonu i ostrzegł ich przed wielkim uciskiem, któremu Kościół zostanie w przyszłości poddany.

W proroctwie Franciszek mówił o kimś, kto będzie

—  „nieprawdziwym pasterzem, ale niszczycielem”,  kto „będzie się starał w przebiegły sposób doprowadzić wielu do błędu i śmierci”.

Jak wyraźnie wynika z treści proroctwa, nakreśla ono sytuację Kościoła czasów przed powtórnym przyjściem Chrystusa Pana.

Wielu   ludzi   chciałoby   może  sprzeciwiać się tego typu, jakby chcieli to określić, wymysłom – faktem pozostaje jednak, jak twierdzi św. Bonawentura, że

—   „duch   proroctwa   [u   św. Franciszka] był tak wielki, że przewidywał   on   przyszłość,   odkrywał tajniki serc, znał rzeczy zakryte tak jakby były jawne”.

Przedstawiane tu proroctwo ma poświadczenie w źródłach sprzed wieków, publikowanych przez poważnych autorów.

Święty Franciszek powiedział swoim braciom:

„Działajcie   odważnie,   bracia;   bądźcie   dzielni i ufajcie Panu.

Czasy   wielkich   prób    i wielkich ucisków szybko nadchodzą;    zamieszanie   i   waśnie,   tak   co    do  rzeczy duchowych jak i doczesnych, będą rozliczne;  miłość wielu oziębnie i niegodziwość złych wzrośnie.

Demony   będą   miały   niezwykłą  moc, nieskazitelna czystość naszego zakonu i innych [zakonów] zostanie tak bardzo oszpecona, że tylko bardzo niewielu chrześcijan będzie ze szczerym sercem i doskonałą miłością posłusznych prawdziwej osobie trzymającej władzę papieską i Kościołowi Rzymskiemu.

W czasie tego ucisku pewien człowiek, niekanonicznie wybrany, zostanie podniesiony do godności papieża.   Będzie się on starał w przebiegły sposób doprowadzić wielu do błędu i śmierci.

Wtedy zwielokrotnią się skandale, nasz zakon będzie podzielony i wiele innych zakonów będzie całkowicie zrujnowanych, ponieważ przystaną na błąd, zamiast się jemu sprzeciwić.

Będzie tak wielka różnorodność opinii i liczne podziały wśród ludzi, między zakonnikami i duchownymi, że jeśli te dni nie zostałyby skrócone, według słów Ewangelii,   to nawet wybrani zostaliby wprowadzeni w błąd, jeśliby nie byli w szczególny sposób prowadzeni pośród tak wielkiego zamieszania, dzięki niezmierzonemu Bożemu miłosierdziu.

Naszej regule i sposobowi życia niektórzy będą z przemocą sprzeciwiać się i straszliwe pokusy na nas przyjdą.

Ci zaś, którzy pozostaną wierni, otrzymają koronę życia.

Ale biada tym, którzy ufając jedynie swojemu zakonowi, popadną w letniość, bo nie będą w stanie przetrzymać pokus, które zostały dopuszczone dla doświadczenia wybranych.

Ci, którzy wytrwają w swojej żarliwości i przylgną do cnoty z prawdziwą miłością i zapałem dla prawdy, będą cierpieć niesprawiedliwości i prześladowania jako rebelianci i schizmatycy,  

ponieważ ich prześladowcy, prowadzeni przez złe duchy, będą twierdzić, że oddają wielką cześć Bogu poprzez rugowanie tego rodzaju zepsutych ludzi z powierzchni ziemi.

Ale   Pan   będzie   ucieczką   uciśnionych   i  uratuje tych wszystkich, którzy Mu ufają.

I by stać się jak ich Głowa [Jezus Chrystus], oni, wybrani, będą działać z ufnością i przez swoja śmierć uzyskają dla siebie życie wieczne;

decydując się bardziej słuchać Boga niż ludzi, nie będą się lękać niczego i będą raczej skłonni zginąć [fizycznie] niż zgodzić się na kłamstwa i przewrotność.

Niektórzy   kaznodzieje   będą   milczeć, nie mówiąc prawdy, a inni podepczą ją pod swoimi stopami i zaprzeczą jej.

Świętość życia będzie wyśmiewana nawet przez tych, którzy otwarcie ją wyznają,   dlatego w tych dniach Pan Jezus Chrystus ześle im nie prawdziwego pasterza, ale niszczyciela”.

Franciszek z Asyżu nawiedzający swój klasztor w ognistym rydwanie- Josep_Benlliure  (1855–1937)_en.wikipedia.org

  1. Statua Franciszka z Asyżu – Aquinas and More-8932xl

___________________

(źródło: Works of the Seraphic Father St. Francis Of Assisi” /Dzieła ojca serafickiego św. Franciszka z Asyżu”, wydanie angielskie/, London: R. Washbourne, 1882, strony 248-250
książka w katalogu: ^^^http://www.worldcat.org/title/works-of-the-seraphic-father-st-francis-of-assisi/oclc/7229885,
książka dostępna jako pdf: ^^^http://www.saintsbooks.net/books/St.%20Francis%20of%20Assisi%20-%20Works%20of%20the%20Seraphic%20Father.pdf)

Za; http://www.gazetawarszawska.com/kosciol-swiety/509-proroctwo-sw-franciszka-z-asyzu

zobacz:

Proroctwo św. Franciszka z Asyżu o prawdziwym i fałszywym papieżu

Proroctwo św. Franciszka z Asyżu: człowiek wybrany niekanonicznie zostanie podniesiony do godności papieża

Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Judaizacja Kościoła, KARY I ZNAKI BOŻE, KAZANIA - REKOLEKCJE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, NAUCZANIE KOŚCIOŁA, OBJAWIENIA - PROROCTWA, Obowiązek sprzeciwu, Ojcowie Pustyni, WALKA Z KOŚCIOŁEM, WYZNANIE WIARY, ZAKONY I ZGROMADZENIA ZAKONNE, św. Franciszek z Asyżu, św. Franciszek z Asyżu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.