To już koniec Wielkiej Brytanii jaką znamy: 423 nowych meczetów i … 500 zamkniętych kościołów!

Porażające liczby dotyczące stolicy Wielkiej Brytanii.

foto: Muffingg – Praca własna; domena publiczna

Według danych Gatestone Institute w samym Londynie w ostatnich latach pojawiło się 423 nowych meczetów, a równocześnie zamkniętych 500 kościołów.

—  “Według analizy Gatestone Institute, „brytyjski multikulturalizm karmi islamski fundamentalizm.

Muzułmanie nie mają potrzeby, aby stać się większością w Zjednoczonym Królestwie, wystarczy, że uczynią islamskimi najważniejsze miasta. I to się właśnie ma miejsce”

– pisze serwis swiato-podglad.pl, który opracował materiał przygotowany przez naukowców.

To jednak nie wszystko. Być może wkrótce w Londynie będzie obowiązywało prawo… szariatu!

—  “Jeden   z   głównych   brytyjskich sędziów Janes Munby jest zdania, że skoro chrześcijaństwo od dawna wpływa na sądy, to czas iść krok dalej, sądy powinny być bardziej multi-kulti, a więc bardziej islamskie. Podobnej myśli zaczyna się hołdować na uniwersytetach!”

– pisze swiato-podglad.pl, zwracając uwagę, że na jednym z uniwersytetów studentki musiały korzystać z innego wejścia aniżeli studenci.

Autorzy materiału zwracają szczególną uwagę na to co się dzieje z kościołami.

Jedne są po prostu zamykane, inne zostały zamienione w domy prywatne.

— “Niektóre z nich, jak kościół Hyatt United został zakupiony przez wspólnotę egipską i niebawem na zostać zamieniony na meczet.

Podobnie stało się z kościołem św. Piotra, który pełni teraz funkcję meczetu Madina”

_______________________

Za: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy – Oddział w Łodzi (19 maj 2017) – [Org. tytuł: «TO już koniec Wielkiej Brytanii jaką znamy! 423 nowych meczetów i … 500 zamkniętych kościołów!»]

Impreza wręczenia dyplomów na Harvard tylko dla czarnych – biali mają zakaz wstępu.

Harvard jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, powstała w 1636 roku. Fot. Joseph Williams/Wilimedia Commons

Na wielu uczelniach wyższych istnieje piękna tradycja ceremonii graduacji magistrów, którzy w danym roku kończą studia. Jest to piękny symbol zamknięcia za sobą wrót uczelni i rozpoczęcia nowego etapu życia.

Podobnie rzecz ma się na najstarszej amerykańskiej uczelni Harvardzie.

W tym roku jednak nastąpiła znamienna zmiana.

— Dwa dni przed oficjalnymi uroczystościami, przewidziana została impreza wyłącznie dla czarnoskórych studentów!.

Już sama nazwa wydarzenia „Black Commencement 2017”, — co można tłumaczyć jako Czarna Graduacja 2017,   — nie pozostawia wątpliwości, że uroczystość skierowana jest tylko do czarnoskórej części tegorocznych magistrów.

Uczestnicy mają założyć specjalne afrykańskie stroje, aby podkreślić swoją odmienność i tradycję.

Według organizatorów — ceremonia ma uczcić trud i zmagania jakie musieli przez wieki znosić czarnoskórzy, a więc nietolerancję, agresję i życie jako niewolnicy białej rasy.

Ponad 170 studentów oraz 530 osób z zewnątrz, a więc rodzina i przyjaciele absolwentów ma wziąć udział w graduacji dla czarnych.

Impreza zaplanowana została na 23 maja br. w Holmes Field nieopodal kampusu uczelni.

Jedna ze studentek, Courtney Woods, z niecierpliwością wyczekuje ceremonii przeznaczonej dla czarnoskórych absolwentów.

— „Mogę sobie tylko wyobrażać jak będę się czuć, kiedy wejdę na scenę, aby uhonorować swoją tożsamość i zmagania na Harvardzie.

Wiem, że właśnie studenci tacy jak ja, potrzebują inspiracji podczas opuszczania tego miejsca,  jako przyszli światowi liderzy”.

Kilkadziesiąt lat temu w USA czarni nie mogli jechać tymi samymi autobusami, co biali i słusznie uznano to wówczas za rasizm.

Wystarczyło pół wieku, aby role się odwróciły, a renomowana instytucja państwowa wypraszała białych jako niechcianych gości.

Oczywiście w tym przypadku nie jest to rasizmem, bo jak wiadomo, ten nie działa równo na wszystkie strony.

Graduacja czarnych absolwentów powstała jako odpowiedź na rzekomo zwiększone przejawy rasizmu w kampusach uniwersyteckich w całym kraju oraz marginalizowanie mniejszości jaką jest czarnoskóra część studentów.

To nie jedyne zmiany w ostatnim czasie, które można traktować jako ukłon w stronę czarnoskórych studentów.

W ubiegłym roku rektor Harvardu, profesor historii Drew Faust odsłoniła tablicę przedstawiającą czterech czarnoskórych niewolników, którzy byli własnością rektorów Harvardu w XVIII wieku.

Uczelnia zgodziła się nawet na wykonanie nowego herbu, gdyż ten, który był do tej pory podobno zbyt mocno przypomina o czasach, w których rektorzy mogli mieć niewolników.

Jeden z organizatorów ceremonii powiedział, że — organizacja odrębnej imprezy nie ma na celu segregacji rasowej, gdyż wszyscy ciemnoskórzy studenci mają zamiar wziąć udział również w ceremonii właściwej uniwersytetu, skierowanej do wszystkich tegorocznych absolwentów.

Natomiast Black Commencement 2017 ma na celu wyłącznie podkreślenie zmagań jakie przez dziesięciolecia spotykały czarnoskórych.

Mimo wszystko przychodzi refleksja nad tym, czy nie następuje tutaj zamiana ról, zamiast równości ras, rasa uważająca się za pokrzywdzoną, chce udowodnić swoją inność.

___________________

Źródło: Boston Globe, kf

Za; http://swiato-podglad.pl/za-oceanem/impreza-wreczenia-dyplomow-na-harvard-tylko-dla-czarnych–biali-maja-zakaz-wstepu- / 11 maja 2017

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.