Światowa religia NWO – Światowy Gong Pokoju – World Peace Gong

World Peace Gong – Światowy Gong Pokoju

Oryginalny Światowy Gong Pokoju ma średnicę ośmiu metrów, co stanowi osiem naroży świata. — Wzorowany był na gongu należącym do Pani Musrini.

Gong ten należał do jej rodziny od 7 generacji. — Licząc iż każda z generacji osiągnęła średnio wiek 50 lat, Gong musi mieć co najmniej 350 lat. — Podobno gong ten powstał w epoce „Wali” na Javie.

Dlaczego właśnie na tym Gongu z Murii, Jepara w Centralnej Javie wzorowano się przy tworzeniu World Peace Gong ?

Poszukiwanie tego gongu, który stał się wzorem dla Światowego Gongu Pokoju, zostało oparte na historycznym tle rozważań, legend i mitów, które są ze sobą wzajemnie powiązane.

Badania przeprowadzono na bazie starożytnej historii wyspy Jawa i Bali, które były jedną wyspą, nazywaną „Wyspą Panjang.”

Wyspa Panjang była również znana z silnych czarujący uroków i promiennej charyzmy w oku wybitnych światowych osobistości, w tym przywódców duchowych Indyjskich.  

—   Ludzie   wierzyli, że tysiące bogów mieszkało na tej wyspie   — i były uważane za centrum nadprzyrodzonych istot, które posiadały wielką wiedzę.

Jednak poprzez naturalne ruchu ziemi, Java i Bali stało się dwoma wyspami.

Nisko położone tereny między Ketapang i Gilimanuk zostały zalane, tworząc cieśninę  jak widzimy dzisiaj.

Historycznie, Jepara było starożytnym regionem i miejscem pierwszego Hinduskiego Królestwa w Azji Południowo-Wschodniej.

Królestwo to nazwano Kalingga lub Holing  —  i uważano, że powstało w trzecim wieku naszej ery.

Królestwem rządziła królowa Shima, bardzo uczciwa i mądra kobieta.

Bali jest jedyną wyspą na świecie z większością ludności wyznania hinduistycznego.   — Dlatego Jepara i Bali są tak silnie związane duchowo.

Znaczenie symboli na Światowym Gongu Pokoju

Znajdują się 4 warstwy okrągłych sekcji obejmujących przednią krawędź Światowego Gongu Pokoju.

Najbardziej zewnętrzna część wyświetla krajowe flagi wszystkich obecnie istniejących niezależnych państw na świecie.

Kolorowe flagi każdego niezależnego kraju reprezentują istotę i zalety samego kraju i są równo rozmieszczone w kolejności losowej wokół zewnętrznej części gongu.

W środku znajduje się napis „World Peace Gong” („Światowy Gong Pokoju”),   —  w obu swoich pierwotnych językach indonezyjskim i angielskim.

Są one oddzielone od siebie dwoma białymi kwiatami. — Napisy i kwiaty podsumowują rdzeń tożsamości gongu.

Tłumaczenie angielskie znajduje się z powodu swojej roli w międzynarodowym języku potocznym, natomiast słowa w języku indonezyjskim pokazują światu że ten szlachetny symbol „World Peace Gong” pochodzi z Indonezji.

Białe kwiaty symbolizują piękno, dobrobyt i harmonię.   — Ich pozycje na lewo i prawo na końcach każdego napisu wskazują na równowagę w jedności.

Wewnętrzny krąg wyświetla 10 symboli reprezentujących główne religie praktykowane przez większość ludności świata.   — Są to: islam, hinduizm, judaizm,   chrześcijaństwo, buddyzm, konfucjanizm, taoizm, sikhism, Shinto, i hinduizm balijski.

Najbardziej   wewnętrzny   krąg   Światowego   Gongu Pokoju przedstawia kulę ziemską.

Planeta Ziemia jest na grzbiecie środkowej części Światowego Gongu Pokoju, — co przekazuje, że cała ludzkość żyje i stanowi razem jedną wspólnotę na planecie Ziemi.

Cała ludzkość pochodzi z tej samej rodziny (jeden potomek).

Jako jedna ogromna rodzina – konieczne jest, że wszyscy powinniśmy żyć obok siebie w spokoju, z szacunkiem, pomocnymi do siebie i wspólnie, w celu utrzymania i opieki dla Matki Ziemi.

Gong Pokoju Światowego po raz pierwszy zabrzmiał zaintonowany przez prezydenta   i   wiceprezydenta Republiki Indonezji na Bali, 31 grudnia 2002 — dokładnie na przełomie roku o godzinie 00:00 czasu lokalnego — w oczach całego   narodu,  dla upamiętnienia „roku 2003 w Indonezyjskiego Roku Pokoju „

Drugi raz Gong Pokoju Światowego zabrzmiał zaintonowany przez Sekretarza Generalnego ONZ w Genewie i Szwajcarii 05 lutego 2003,   — aby zainaugurować „Drugi Szczyt Światowego Globalnego Pokoju”, w którym brali udział przedstawiciele świata z 179 krajów.

Trzeci raz zabrzmiał zaintonowany przez Prezydent Republiki Indonezji, 14 kwietnia   2003   roku   —   na   rozpoczęcie   „52.  Konferencji” na Bali. ( (PATA – Pacific Asia Travel Association)

Czwarty raz WPG rozbrzmiewał zaintonowany przez Prezydenta Republiki Indonezji w East Java, Indonezja w dniu 14 czerwca 2003 roku — podczas inauguracji „Międzynarodowego Festiwalu Borobudur ”

Od  tego czasu WPG został przekazany,  aby rozbrzmiewać na całym świecie, — echem jego szlachetnego przesłanie światowego pokoju i braterstwa dla całej ludzkości.

Gödöllő ,Budapeszt, Węgry

wpg-in-ambon-indonezja3.jpg

wpg-in-ambon-indonezja3.jpg

New Delhi, Indie, Gandhi Smrti (Gandhi Memorial

peace-gong-in-delhi-gandhi-smrti-gandhi-memorial6.jpg

world-peace-gong-park1-bali

________________________

Za; https://lifesoundflow.wordpress.com/o-dzwiekach/gongi/world-peace-gong-swiatowy-gong-pokoju/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: