Program papieskiej pielgrzymki do Fatimy – Kanonizacja Hiacynty i Franciszka w sobotę

Logo papieskiej wizyty w Fatimie bez wizerunku Matki Bożej

„TEN KRZYŻYK JEST NIEBEZPIECZNY, PONIEWAŻ PRZEDSTAWIA KRZYŻ PRZERWANY!”

***

W dniach 12-13 maja Franciszek udaje się z pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.

Podróż, ma charakter religijny, związana jest z obchodami setnej rocznicy objawień Matki Bożej trojgu pastuszkom w tej portugalskiej miejscowości. Dwoje z nich – bł. Franciszka i bł. Hiacyntę Marto – ogłosi 13 maja świętymi.

Piątek 12 maja

16.20 (17.20 w Polsce)

Baza lotnicza Monte Real

— Przylot z Rzymu  do bazy lotniczej Monte Real, położonej około 40 km od Fatimy.

Krótka ceremonia powitania —  dwudziestominutowe, (przewidziane prywatne spotkanie z prezydentem Portugalii, 68-letnim Marcelo Rebelo de Sousą, który w marcu ub.r. oficjalnie zaprosił Franciszka do odwiedzenia Portugalii) z premierem António Costa i przedstawicielami episkopatu. Chór kadetów portugalskiej Akademii Sił Powietrznych odśpiewa pieśń Maryjną.

Franciszek – podobnie jak jego dwaj poprzednicy: Paweł VI w 1967 r. i  Jan Paweł II w 1991 r. – odwiedzi kaplicę bazy lotniczej gdzie wraz z pracownikami bazy pomodli się w ciszy przed wizerunkiem Matki Bożej Lotników (Nossa Senhora do Ar — Nasza Pani przestrzeni powietrznej), patronki portugalskiego lotnictwa.

W kaplicy znajdują się dary Pawła VI (kielich i patena) oraz Jana Pawła II (drewniany krzyż). Na razie nie wiadomo, co na pamiątkę zostawi tam Franciszek.

Kaplica Objawień w Fatimie

17.35 — 21.30

Z bazy lotniczej Monte Real przelot helikopterem do Fatimy. Na tamtejszym stadionie spodziewany jest o 17.35. Przejazd otwartym samochodem  do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

Pierwsze kroki skieruje do kaplicy Objawień, dokąd dotrze o 18.15. — Przewidziana jest tam jedynie modlitwa.

Kolację w znajdującym naprzeciwko kaplicy Domu Matki Bożej z Góry Karmel, który będzie jego rezydencją na czas pobytu w Fatimie.

O 21.30 Franciszek wróci do kaplicy Objawień, gdzie pobłogosławi świece, wygłosi słowa pozdrowienia do zebranych, po czym weźmie udział w Modlitwie Różańcowej.

Sobotę 13 maja

9.40 — 10.00

Kanonizacja rodzeństwa Marto

Sobota 13 maja rozpocznie od spotkania z premierem Portugalii António Costą w Domu Matki Bożej z Góry Karmel.

O 9.40 odwiedzi bazylikę Matki Bożej Różańcowej, w której znajdują groby trojga pastuszków, którym w 1917 r. objawiła się Matka Boża: Franciszka Marto (1908-1919) i jego siostry Hiacynty Marto (1910-1920),  oraz Łucji Dos Santos (1907-2005), której proces beatyfikacyjny wciąż trwa.

O 10.00 na placu przed Bazyliką rozpocznie się Msza św.

Przed Mszą św. kanonizacja rodzeństwa Marto.

Będzie to kulminacja obchodów Setnej Rocznicy Objawień Matki Bożej.

W uroczystości weźmie udział brazylijskie dziecko, które przed 10 laty zostało uzdrowione za wstawiennictwem bł. Hiacynty i Franciszka Marto. Doszło do tego na terenie brazylijskiej archidiecezji Recife i Olinda. Bawiący się z siostrą sześciolatek wypadł w domu swojego dziadka przez okno z wysokości siedmiu metrów odnosząc poważny uraz głowy. W związku z tym, że w trakcie wypadku dziecko utraciło część materii mózgowej, zespół medyczny stwierdził, że nawet jeśli poszkodowany przeżyje, to pozostanie w stanie wegetatywnym lub będzie niepełnosprawnym umysłowo do końca życia. Tymczasem w trzy dni po wypadku lekarze stwierdzili, że sześciolatek jest w pełni zdrowy i wypisali go ze szpitala. 2 lutego 2007 r. inny zespół medyczny orzekł, że przypadek należy uznać za niewytłumaczalny z naukowego punktu widzenia.

Rodzina uzdrowionego dziecka ujawniła, że w trakcie akcji ratunkowej ojciec sześciolatka przyzywał pomocy Matki Boskiej Fatimskiej oraz błogosławionych: Hiacynty i Franciszka. W nocy po wypadku rodzina chłopca modliła się o zdrowie dla chłopca. W tej samej intencji modliła się również jedna ze wspólnot zakonnych sióstr klauzurowych.

Spotkanie z chorymi i biskupami

Po zakończeniu Mszy św. Franciszek pozdrowi chorych, przybyłych do Sanktuarium.

O 12.30 Franciszek zje obiad z biskupami Portugalii w Domu Matki Bożej z Góry Karmel, po czym odleci do bazy lotniczej Monte Real, gdzie — o 14.45 odbędzie się ceremonia pożegnania.

Na 15.00 planowany jest odlot do Rzymu.

KAI/luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl ()

KOMENTARZ BIBUŁY:

Ciekawe czy i Franciszek-Bergoglio “znajdzie czas” na choćby symboliczną dziesiątkę Różańca w tak Maryjnym, tak różańcowym miejscu, —  bo jeden z jego poprzedników, Paweł VI jakoś czasu nie znalazł…

Czy i on będzie bredził o jakimś “nowym porządku światowym”, wzywał do masońskiego “braterstwa między ludźmi”?

Czy i on zakopie – jeszcze głębiej, idąc drogami swoich “świętych” poprzedników – prawdziwe Przesłanie Maryjne?…

KOMENTARZ emjot:

„Przed Mszą św. kanonizacja rodzeństwa Marto. Będzie to kulminacja obchodów Setnej Rocznicy Objawień Matki Bożej”…

można zapytać: jak to, przecież maj to dopiero początek Objawień sprzed 100 lat? Przecież przed nami wielkie tajemnice wiary do wreszcie poważnego rozważenia… śmiertelnie ważne!… a PROŚBA MATKI BOŻEJ?…

Niestety, obawiam się na granicy pewności, że nie tylko nie będzie powtarzał różnych bredni, którymi żyje na co dzień i w które wydaje się mocno wierzyć, ale także nie odmówi sobie — jak zwykle przy takich okazjach, kiedy oczy całego świata są zwrócone na niego —  ataku na katolików i wiarę Kościoła Katolickiego i „poczęstuje” nas katolików bluźnierstwem… obawiam się, że obraza Pana Boga będzie wielka!…

— już samo logo wizyty jest profanacją Krzyża i obrazą nie tylko estetyki religijnej — zobacz:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii A-PAPIEŻE PO VATICANUM II, APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, Franciszek, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s