Schizofrenia polskich biskupów: W Krakowie “abp Marek Jędraszewski ostrzega przed multi-kulti”, a w Warszawie… Antypolskie działania hierarchów*

Abp Marek Jędraszewski ostrzega przed multi-kulti:  — „Próbuje się to zaszczepić na gruncie polskim”

– donoszą polskie media powołując się na relację ze spotkania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, zamieszczoną na oficjalnej stronie Archidiecezji Krakowskiej.

Podczas spotkania metropolity krakowskiego z mieszkańcami Krakowa i wiernymi archidiecezji, które odbyło się w 27 kwietnia br. w kolegiacie św. Anny, arcybiskup nauczał i odpowiadał na pytania wiernych, m.in. dotyczących relacji Kościoła do świata oraz stosunku Kościoła do uchodźców.

Jedno z pytań zadanych przez przybyłych na spotkanie dotyczyło kwestii uchodźców i pomocy jakiej powinni udzielać im chrześcijanie.

Zdaniem arcybiskupa, pomoc należy przede wszystkim nieść na miejscu konfliktu, a nie „wyciągać na zewnątrz” zagrożonych, — bo grozi to tym, że kraje o najdawniejszych tradycjach chrześcijańskich pozostaną bez chrześcijan.

Mówiąc o tym problemie, arcybiskup ostrzegał przed ideologią „multikulti”, która pomimo tego, że nie sprawdziła się w krajach Europy Zachodniej, to próbuje się ją zaszczepić także na gruncie polskim.

Jest to systematycznie zaprogramowane, i finansowane, odejście od tradycyjnej koncepcji państwa narodowego, by stworzyć mieszankę, ras narodów i wyznań – swoistą wieżę Babel

– wyjaśniał arcybiskup Marek.

Czy to, co jest już nieszczęściem innych krajów ma stać się udziałem naszego?

— Czy nie jest bardziej rozsądnie wprowadzać pokój tam, gdzie jest źródło wojen, nieszczęść, przemocy niż przyjmować skutki tego zła

– pytał retorycznie metropolita krakowski.

– Kościół chce pomagać i pomaga, ale jednocześnie nie może zgodzić się na zatracenie tego, co stanowi o jego identycznościach.

Być mądrym, odpowiedzialnym, roztropnym – to także mieści się w nauce Kościoła

– podkreślił arcybiskup Marek.

Jednak zaledwie miesiąc wcześniej Konferencja Episkopatu Polski, której arcybiskup   Marek   Jędraszewski   jest   wszak  zastępcą Przewodniczącego, — wydała na Zebraniu Plenarnym w Warszawie głośny dokument zatytułowany “Chrześcijański kształt patriotyzmu.

Dokument Konferencji Episkopatu Polski przygotowany przez Radę ds. Społecznych”, w którym to Dokumencie padają słowa zaprzeczające “ostrzeżeniom przed multi-kulti”.

W niezwykle kontrowersyjnym, ambiwalentnym, wprowadzającym zamieszanie   pojęciowe   i   w   sumie   mało obiektywnym Dokumencie KEP-u, — w punkcie 6. (“Wzorce polskiej tożsamości“) padają m.in. oceniające   historię  i losy Polski słowa* Jana Pawła II,   —  i w ślad za tymi słowami źle wróżące dla Polski apele hierarchów.

Przytoczono haniebne i historycznie  słowa Jana Pawła II o niemal zbawiennej roli Żydów i innych mniejszości narodowo-religijno-etnicznych na rozwój Polski.

Tak   więc   jako   tytułowe  “wzorce polskiej tożsamości” — próbuje się poprzez wskazówki Jana Pawła II przekazać współczesnym Polakom —  jaką to wielką stratę ponoszą nie posiadając  —  “ważnego czynnika etnicznego w Polsce [jakim była] obecność Żydów.”

Jan   Paweł II również i w sprawach kształtu Polski był apologetą masońskiego widzenia świata i naszej Ojczyzny  —  (“A więc polskość to w gruncie rzeczy wielość i pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie.”), — a przypominanie tych słów szczególnie w dzisiejszych czasach graniczy niemal jak samobójcze zawołanie.

Na koniec zamieszczonego przez hierarchów cytatu   — Jan Paweł II ubolewa, że   w   naszych   czasach   nie   ma już tego “jagiellońskiego” wymiaru polskości   —   (“ten „jagielloński” wymiar polskości, o którym wspomniałem, przestał być, niestety, w naszych czasach czymś oczywistym“).

Powołując się na destrukcyjne myślenie Jana Pawła II w zakresie wyznaczania   (a raczej: odrzucania)   patriotycznych granic, —  hierarchowie w Dokumencie przypomnieli dzisiejszym Polakom, że

— aby z powrotem osiągnąć jakieś czasy “historycznej świetności”

– cokolwiek ma to oznaczać

– powinni otworzyć się na inne tradycje, inne tożsamości, inne kultury i inne religie

(“Chcemy dziś zatem przypomnieć, że w czasach historycznej świetności, Rzeczypospolita, zachowując swe tradycje i tożsamość, stała się wspólnym domem ludzi różnych języków, kultur, przekonań, a nawet religii.“)

W   czasie   —   gdy   zewsząd jesteśmy atakowani przez złowrogie siły próbujące nam wcisnąć   nieokreślone   jeszcze   liczby   “imigrantów” z obcych kulturowo-etnicznie-religijnie obszarów,   — czy też gdy wspierani przez “sojusznicze” Stany Zjednoczone grupy żydowskie szykują się do zagarnięcia majątku Polaków w ramach “odszkodowań” i de facto przejęcia kontroli nad Polską,

— apele Hierarchów miękko wpisują się w te antypolskie działania.

Zatem zastanawiamy się i zapytujemy,   — która wypowiedź jest bliska Kościołowi w Polsce:

— czy ta wyrażona przez Konferencję Episkopatu Polski, gdzie w ramach “Wzorców   polskiej tożsamości” wzywa się do tego aby Rzeczpospolita wróciła do “czasów swej świetności” i aby “zachowując swe tradycje i tożsamość, stała się wspólnym domem ludzi różnych języków, kultur, przekonań, a nawet religii“,

— czy też słowa Zastępcy Przewodniczącego KEP-u, który ma rzekomo “ostrzegać przed multi-kulti“.

W tych dwóch skrajnie różnych stwierdzeniach jest bezpośrednia sprzeczność, zatem:   — co tak naprawdę proponuje Kościół w Polsce swym wiernym?

Jak na razie jedynie to co charakterystyczne dla schizofrenii – dwubiegunowość, nieporozumienie i rozdwojenie jaźni.

_________________________

  • *Podtytuł własny mj

2017-05-1

Za; Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.)http://www.bibula.com – na podstawie materiałów redakcyjnych

http://www.bibula.com/?p=95440

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: