Masoński mistrz atakuje paragwajskiego arcybiskupa. Hierarcha demaskuje wolnomularskie kłamstwa

fot.REUTERS/Charles Platiau/FORUM

Katolik nie może być masonem – przypominał niedawno arcybiskup paragwaj skiej Asunción, Edmundo Valenzuela.

Przypomnieniem nauczania Kościoła masoneria jest oburzona.  Wielki Mistrz Wielkiej   Loży   Paragwaju   deklaruje,   że   90   procent   masonów  to właśnie katolicy.

W  środę  po Wielkanocy w stolicy Paragwaju, Asunción,  rozpoczął się świato- wy  zjazd  masonerii  organizowany  przez  Międzyamerykańską  Konfederację Wolnomularzy.

Z tej okazji stołeczny arcybiskup Edmundo Valenzuela  —   przypomniał  wszy- stkim   katolikom,   że  —    zgodnie   z   nauczaniem Kościoła świętego człowiek wierzący nie może być masonem.

Zauważył, że  —   przystąpienie do masonerii oznacza „apostazję i zakłamanie wiary chrześcijańskiej”,  bo cele wolnomularzy są fundamentalnie sprzecznie z katolicyzmem, nawet, jeżeli masoni deklarują coś wprost przeciwnego.

Jasnym   stanowiskiem   zaprezentowanym   przez   arcybiskupa oburzony jest Wielki Mistrz Wielkiej Loży Paragwaju, Edgar Sanchez Caballero.

  —    90   procent   paragwajskich   wolnomularzy   to katolicy. Wszystkie kościoły   chrześcijańskie   mają   złe   wyobrażenie o wolnomularstwie, a jednak   Wielka   Loża   Anglii   została w 1717 roku założona przez   prote-stanckich pastorów,   —   nie katolickich, ale chrześcijańskich

– stwierdził Wielki Mistrz na łamach paragwajskiego dziennika ABC Color.

—   Nie chcę polemizować z biskupem.   Mogę zrozumieć,  że broni tego, co jest dla niego dogmatem.

Moja   wypowiedź   opiera  się jednak na twardych danych, bo wstępując do   wolnomularstwa   należy   wypełnić   formularz, w którym podaje się swoją   przynależność   religijną.  Te formularze mówią mi, że 90 procent masonów wyznaje religię katolicką

– kontynuował Sanchez.

—    Jeżeli  [biskup] nie wierzy w to, co mówię, to jego problem.

Nie   wiem,   dlaczego   tak   bardzo   zajmuje   się  wolnomularstwem przy tylu problemach, które trzeba rozwiązać w Kościele katolickim.

Dlaczego   nie   walczy   z   pedofilią   czy   przypadkami molestowania, do których dochodzi na katolickich uniwersytetach?

– pytał następnie.

Na łamach dziennika Wielki Mistrz próbował też wykorzystać „Ojca Świętego” do ataku na biskupa, twierdząc, że” papież” Franciszek jest „bardzo otwarty” i —  nadszedł czas, by taką otwartość zaaprobował także episkopat paragwajski.

Podobnie   rozgrywać   następcę   św.  Piotra  Edgar  Sanchez  próbował  już  w poprzednich   latach   kilka   razy,   —  w  roku 2015 dążąc nawet do spotkania z „papieżem” podczas jego pielgrzymki do Paragwaju.

Arcybiskup   Valenuzela   nie  pozostawił słów Wielkiego Mistrza bez odpowie- dzi.

W   homilii   wygłoszonej   w   ostatnią   niedzielę  wskazał, że mason po prostu kłamie.

  —  Zwróćmy uwagę na słynnego wolnomularza Edgara Sancheza, który mówi, że wielu katolików to masoni.

To kłamstwa, te kłamstwa odrzucamy. Dlaczego?

—    Ponieważ  katolicy  wierzą  w  Jezusa  Chrystusa, uznają Słowo Boże, uznają Boże Objawienie, uznają Eucharystię.

Masoni wierzą w abstrakcyjnego boga, Wielkiego Budowniczego.  To nie jest nasz Bóg.

Nasz  Bóg jest Bogiem Jezusa Chrystusa, Bogiem miłości  i Bogiem   miło- sierdzia, Bogiem, który odpuszcza nam nasze grzechy

– powiedział katolicki hierarcha.

_________________________________

Pach /Źródło: Katholisches.info
Za: http://www.pch24.pl/masonski-mistrz-atakuje-paragwajskiego-arcybiskupa–

KOMENTARZ emjot

Masoni nie mieli żadnych problemów ze spotkaniami z JPII

IPII z B’nai-B’rith 1984 /radtrap-wordpress-com.

Na przykład były wielki mistrz wielkiej loży Francji, Richard Dupuy, otrzy- mał   religijny   rytuał   pogrzebowy.  Były  wielki mistrz wielkiego wschodu Francji miał religijny rytuał pogrzebowy w parafii św. Franciszka Salezego w Paryżu.   W Soweto,  na Konferencji Biskupów RPA w 1996, Jan Paweł II nawet pozwolił by Bill Clinton przyjął Komunię!

—   Niestety,   Bill   Clinton   pochodzi   z  masońskiej społeczności elitarnej “Zakon”   z Oksfordu,   gdzie   iluminati  przygotowują członków do zajmo- wania wysokich stanowisk politycznych.

Te  “fakty”  wyraźnie pokazują, że stanowisko Kościoła Rzymskiego wobec masonerii   uległo   zmianie,   i   że    —  Jan Paweł II odżegnał się od swoich poprzedników (z wyjątkiem Pawła VI).

Ale   jaki   ma   sens potępianie aborcji, eutanazji i antykoncepcji, skoro się “dialoguje” z   tą   samą  masonerią, która narzuca te praktyki na społecze- ństwo na całym świecie? To jest “dial”

Paryż, 1 czerwca 1980.   W siedzibie UNESCO przed 13 laureatami Nagrody Nobla Jan Paweł  zaskoczył Francuzów chwaląc masońskie motto ewolucji francuskiej: — “wolność, równość, braterstwo” to głęboko chrześcijańska koncepcja”.

Należy pamiętać, że Karol Wojtyła, kiedy odwiedzał Włochy, zwykle zatrzy mywał   się  w Wiedniu u kard. Franza Königa. Kard. —  König, arcybiskup Wiednia, był masonem i — “miał dwa procesy cywilne, w których uznano jego członkostwo w masonerii”.  Oficjalny  historyk  masonerii, prof. Aldo Mola   wykazał, że   König należał do masonerii opierając się na informacji uzyskanej na najwyższym szczeblu.

Zobacz: Jan Paweł II “masonem”?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii 1. Dogmatyka katolicka, CZASY OSTATECZNE, Grzechy ciężkie, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, NAUCZANIE KOŚCIOŁA, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s