Modlitwy o nawrócenie heretyków i schizmatyków!

Z   okazji   tzw.  „tygodnia modlitw o jedność chrześcijan”,   —  przypominamy, czego zawsze na ten temat nauczał nas Kościół:

—    „Wyklinamy   wszystkich   odstępców   od   wiary   chrześcijańskiej   i wszystkich   heretyków   razem   i   każdego   z   osobna, — jakiegokolwiek są imienia i do jakiejkolwiek sekty należą, i tych, co im wiarę dawają, co ich u siebie przyjmują, co ich popierają i ogółem wszystkich, co ich biorą w obronę.” 

~ Papież Pius IX – Konstytucja Apostolicae Sedis.

Módlmy się o nawrócenie heretyków i schizmatyków!

MODLITWA

Za wykorzenienie herezji

Tekst uwspółcześniony:

Wszechmogący wieczny Boże, który chcesz, aby wszyscy byli zbawieni, i nie chcesz, aby któraś dusza zginęła; wejrzyj okiem miłosiernym na ludzi, zdradą czartowską zwiedzionych, aby kacerską złość złożywszy, błądzące serca ich opamiętały się, i do prawdziwej Twojej wrócili się Jedności. Wykorzeń Panie z nich wszelkie błędy, i nawróć ich do Świętej Wiary Kościoła Katolickiego Apostolskiego. Amen.

Podobną modlitwę   znajdziemy   w   Mszale Rzymskim,  w modlitwach wielko-piątkowych:

Módlmy   się także za heretyków i schizmatyków, ażeby Bóg i Pan nasz uwolnił ich   od   wszystkich   błędów   i   przywrócić   raczył   do  świętej Matki Kościoła Katolickiego i Apostolskiego.

Módlmy się. Zegnijmy kolana. Powstańcie.

Wszechmocny, wiekuisty Boże, Ty wszystkich zbawiasz i nie chcesz, aby ktokolwiek zginął wejrzyj łaskawie na dusze zwiedzione sidłami szatana, aby odrzuciwszy wszelką złość uporczywej herezji, opamiętały się serca błądzących i do jedności twej prawdy powróciły. Przez Pana… Amen.

Przy okazji należy  jasno i wyraźnie stwierdzić, że  użyte w tzw.   „Nowej Mszy” posoborowego „kościoła”  stwierdzenie  „doprowadź do pełnej jedności”  jest jawną i oczywistą herezją.

W   rzymskokatolickiej,   tradycyjnej   łacińskiej   Mszy   Św.   to   zdanie brzmi: — „umacniaj (lub utwierdzaj) w jedności”.

Modlitwa w „mszy” Novus Ordo:

Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś swoim Apostołom: Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Prosimy Cię, nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego Kościoła i zgodnie z Twoją wolą napełnij go pokojem i doprowadź do pełnej jedności.

Modlitwa w katolickiej Mszy Św.:

Panie Jezu Chryste, któryś rzekł Apostołom Swoim: Pokój zostawiam wam, pokój Mój wam daję, nie zważaj na grzechy moje, lecz na wiarę Kościoła Swego i według woli Swojej racz go darzyć pokojem i utwierdzać w jedności: Który żyjesz i królujesz, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Nad owym  — „dążeniem do pełnej jedności”   —  nie ma co się rozwodzić, gdyż sprawa jest prosta —   Kościół nigdy nie dążył do jakiejkolwiek jedności, czy to pełnej, czy półpełnej, czy może 3/4.

Kościół był, jest i będzie jeden, cały i nienaruszony.

Jedność  jest niezbywalnym przymiotem Kościoła,   wiarą  który wyznajemy w Credo.

Każdy kto od Kościoła się  odłącza  jest — heretykiem, —  który jest jak gałązka winnego krzewu. —  Chociaż ona więdnie, jednak zostaje odcięta, a sam krzew nie doznaje szkody, nadal jest zielony i wydaje przepiękne owoce (J 15,1-8).

Módlmy się za żydów wiarołomnych!

Z okazji tak zwanego „dnia judaizmu w Kościele” —  módlmy się o nawrócenie żydów na jedyną prawdziwą Religię – KATOLICYZM!

Prawdziwa   Modlitwa   o   nawrócenie   żydów   z   liturgii Wielkiego Piątku wg mszału św. Piusa V:

Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.

Módlmy się:

Wszechmocny wiekuisty Boże, Który od miłosierdzia Twego nawet żydów wiarołomnych nie odrzucisz:

wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony.

Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego.

Amen.

_____________________

Dla porównania,   —  nowa wersja, zatwierdzona przez „papieża” religii Novus Ordo  Benedykta XVI    (x. Józef Ratzinger),   —  która   nie  jest już modlitwą o nawrócenie, tylko po prostu modlitwą za żydów. Tą wersję stosują moderniści przywiązani   do   tzw.   „nadzwyczajnej   formy   rytu rzymskiego”   (czyli   tzw. „indultowcy”):

Módlmy się także za Żydów, ażeby Bóg i Pan nasz oświecił ich serca, by poznali Jezusa Chrystusa, Zbawiciela wszystkich ludzi.

Módlmy się. Zegnijmy kolana. Powstańcie.

Wszechmogący, wieczny Boże, Który chcesz, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy, spraw łaskawie, aby kiedy pełnia ludów wejdzie do Twojego Kościoła, cały Izrael został zbawiony. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

________________________________

Za; http://tenetetraditiones.blogspot.com/ wtorek, 17 stycznia 2017

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: