Franciszek przeinacza Ewangelię, – przeinacza słowa Jezusa

____________________________________________________________

Przeglądam ostatnie wiadomości z Radia Watykańskiego i widzę zatrważające słowa   Franciszka  wypowiedziane przez niego 24 lutego na Mszy w Domu św. Marty.

Franciszek skomentował Ewangelię, w której faryzeusze pytają Chrystusa, czy wolno mężowi oddalić żonę,  —   przeinaczając   i   rozmywając   bardzo jasny i jednoznaczny sens odpowiedzi naszego Zbawiciela.

Franciszek   stwierdził,   że    —     Jezus   nie   odpowiada   faryzeuszom,   czy — wolno   oddalić   żonę   i   wziąć   następną,   —   czy   też  nie   wolno   im   tego uczynić!

Franciszek mówi:

—   „Jezus nie odpowiada, czy wolno, czy nie wolno;   — nie wchodzi w ich kazuistyczną logikę.

Oni bowiem myśleli o wierze jedynie w kategoriach:  — «można» czy «nie można»,   — aż dokąd można, a dokąd nie.   — W taką kazuistyczną logikę Jezus nie wchodzi.”

Jak bardzo Franciszek rozmija się z prawdą!

W Ewangelii przecież wprost czytamy, że  

—  Jezus   poucza   faryzeuszy   odnośnie do tego,   — co wolno, a co nie wolno i wskazuje, że  —  oddalenie żony jest cudzołóstwem, grzechem.

W sposób oczywisty daje do zrozumienia, że  —  tego nie wolno czynić!

To prawda, że Jezus prowadzi do pełni, że ukazuje perspektywę, ale przecież nikogo  nie zwalnia z obowiązku przestrzegania norm moralnych, które sam podaje!

Co więcej, — Franciszek nie przedstawia w żaden zrozumiały sposób – a może świadomie   wypacza   – katolickiej   teologii   moralnej  w odniesieniu do tego, czym jest kazuistyka,   — utożsamiając ją z rozróżnianiem pomiędzy

— «można»   — a «nie można».

Jest jednak rzeczą oczywistą, że   — każdy człowiek w sumieniu odczytuje, co powinien czynić, a czego nie powinien.

Jest rzeczą oczywistą, że każdy człowiek   —  zarówno   w   codzienności,   jak  i przy poważnych decyzjach życiowych,

—  odpowiada   sobie   na   pytanie,   — co możne uczynić,   — a czego nie może i podejmuje decyzje.

I nic w tym złego.

Zła   kazuistyka   nie   polega   na   rozróżnianiu   pomiędzy   —  «można» a «nie można»,  —  ale przeinaczaniu norm ogólnych w konkretnych przypadkach, by tylko pozwolić sobie coś uczynić!

Dlaczego Franciszek nie wyjaśni w przejrzysty sposób,   — jak Kościół rozumie relację pomiędzy normami ogólnymi a rozeznaniem sumienia?

Możliwe,   że  faryzeusze rzeczywiście byli kazuistami w złym tego słowa rozu- mieniu,   —   ale   czy   to   jest  powód,   — żeby przy okazji walki z ich fałszywą pobożnością — przemycić kłamstwo, że  —  Jezus nie odpowiada, — co wolno,

—   oraz   wyśmiać  całą  zdrową  logikę sumienia,   — które zawsze musi samo rozeznawać, —  co jest słuszne, choć w postępowaniu nie wolno odchodzić od norm.

Franciszku, gdy trzeba jasno powiedzieć o tym,   —  że   grzech  jest grzechem i nie wolno go czynić,

—  to w swoim dokumentach (Amoris Laetitia) wskazujesz   — na samodzielne rozeznawanie  w sumieniu tego, co słuszne,   — polecasz badanie kazusów, nie chcąc   jasno   przełożyć  normy na praktykę życia,  —  rozmiękczając normę w konkretnych przypadkach, —  że  każdy sam musi rozeznać, co mu wolno, a co nie wolno.

A   gdy  to sam Jezus jasno mówi,   — co człowiekowi wolno,   — a co nie wolno, podając normę ogólną,

— Franciszku, uciekasz się do wypaczenia tej normy, —  twierdząc, że Jezus jej w ogóle nie przedstawia,   —  że nie mówi,   — co słuszne,

Dlaczego   nie   powiesz   prawdy   — i  nie opowiesz się za nauczaniem Jezusa i Kościoła!?

Dlaczego po raz kolejny mącisz i przeinaczasz?

_______________________________________

Źródło:
^^^ http://pl.radiovaticana.va/news/2017/02/24/papie%C5%BC_na_mszy_w_domu_%C5%9Bw_marty_jezus_ostrzega_przed_ob%C5%82ud%C4%85/1294788

Za; https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2017/03/05/franciszek-przeinacza-ewangelie-przeinacza-slowa-jezusa/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: