Oni się nigdy nie poddali – Henryk Pająk

ostrowiec-zolnierze-wolnosci-d

Walki zbrojne w Polsce nie ustały wraz z podpisaniem kapitulacji

Opis: Walki zbrojne w Polsce nie ustały wraz z podpisaniem kapitulacji przez hitlerowskie Niemcy.

Wielu polskich żołnierzy zdawało sobie sprawę, że wkroczenie sowieckiego wojska nie wróży nic dobrego. — Postanowili zostać w lasach i kontynuować walkę, aż do ostatecznego zwycięstwa.

Peerelowscy pseudohistorycy nazywali ten okres „epoką walki o utrwalenie władzy ludowej”.   —  Tak naprawdę —  był to czas, kiedy komuniści pozbywali się ostatnich, prawdziwych obrońców niepodległej Polski.

Wielu z nich poległo z bronią w ręku, a innych więziono i poddawano okrutnym torturom.   — Część z nich zasiadała na ławie oskarżonych w procesach pokazowych, których wynik był z góry przesądzony — natychmiastowy wyrok śmierci.

Przez całe lata PRL-u, żołnierzy podziemia niepodległościowego nazywano „zaplutymi   karłami   reakcji„,  —  a wszystkie niepodległościowe organizacje, do których należeli, określano jako  —  „faszystowskie bandy„.

W latach 1945-1956, — według ciągle niepełnych danych, — z rąk polskich i sowieckich komunistów zginęło 8,6 tys. żołnierzy podziemia niepodległościowego, a 5 tys. skazano na karę śmierci.  — Dodatkowo, w obozach i więzieniach śmierć poniosło ponad 20 tysięcy „żołnierzy wyklętych”.

Tylko nielicznym udało się przetrwać stalinowski reżim, mimo to władza ludowa nie dawała im spokoju.  —  Jako „reakcyjni bandyci” stale znajdowali się pod baczną obserwacją zawsze czujnych służb bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, JUDAIZM - ŻYDZI, KOMUNIZM, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s