Czy posoborowa sekta jest nierządnicą Babilonu przepowiedzianą w Apokalipsie? – część 2

Nierządnica na bestii, Michael Hutter, der Triumph des Fleisches_malarstwo.fineartexpress.pl

 część 2

7. Nierządnicę charakteryzuje cudzołóstwo i nierząd

—  “Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę, która siedzi nad wielu wodami, z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu”

(Ap 17:1-2).

— “Bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu”

(Ap 18:3).

Taki jest prosty fakt, —  że kiedy Pismo św. używa terminu ‘nierząd’, wiele razy opisuje bałwochwalstwo i niewierność duchową.

—  “A   także nie możesz brać ich córek za żony dla swych synów, aby one, uprawiając nierząd z obcymi bogami, nie przywiodły twoich synów do nierządu z bogami obcymi”

(Wj 34:16).

— “Uprawiając nierząd z innymi bogami, oddawali im pokłon. Zboczyli szybko z drogi, po której kroczyli ich przodkowie, którzy słuchali przykazań Pana: ci tak nie postępowali”

(Rdz 2:17).

Można cytować wiele innych wersetów by pokazać, że Pismo św. opisuje niewierność duchową i bałwochwalstwo jako nierząd, prostytucję i wszeteczeństwo.

Kiedy w tym kontekście mówi się o “wielkiej nierządnicy” popełniającej ladacznictwo na skalę światową,   to wyraźnie pokazuje się odejście od jedynej prawdziwej wiary.

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APOKALIPSA św. Jana, BIBLIA, CZASY OSTATECZNE, GRZECH, HEREZJE i heretycy, Judaizacja Kościoła, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, NAUCZANIE KOŚCIOŁA, NOWY TESTAMENT, STARY TESTAMENT, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.