Szokująca wypowiedź kardynała Francesco Coccopalmerio: Cudzołożnicy w związkach mogą przystępować do Komunii, jeśli nie są w stanie zrezygnować z seksu!

Cardinal Francesco Coccopalmerio, president of the Pontifical Council for Legislative Texts, speaks at a Vatican press conference in this Sept. 8, 2015, file photo. Cardinal Coccopalmerio has written a book on Pope Francis' apostolic exhortation, "Amoris Laetitia." (CNS photo/Paul Haring) See AMORIS-COMMUNION-COCCOPALMERIO Feb. 14, 2017.

Cardinal Francesco Coccopalmerio, president of the Pontifical Council for Legislative Texts, speaks at a Vatican press conference in this Sept. 8, 2015, file photo. Cardinal Coccopalmerio has written a book on Pope Francis’ apostolic exhortation, „Amoris Laetitia.” (CNS photo/Paul Haring) See AMORIS-COMMUNION-COCCOPALMERIO Feb. 14, 2017.

Cardinal: remarried can take Communion if continence is ‘impossible’ / Cardinal Francesco Coccopalmerio, president of the Pontifical Council for Legislative Texts (CNS) / http://www.catholicherald.co.uk/news/2017/02/15/cardinal-remarried-can-take-communion-if-continence-is-impossible/

Ta wypowiedź kardynała rzeczywiście szokuje.

W największym skrócie   —  szef watykańskiego Rady ds. Tekstów Prawnych oznajmił, że   —  osoby w ponownych związkach, a także żyjące w wolnych związkach, jeśli nie są w stanie nie cudzołożyć (czyli żyć we wstrzemięźliwości),   —  mogą przystępować do Komunii.

Przedstawiając swoje rozumienie „Amoris laetitia” —  kard. Francesco Coccopalmerio podkreślił, że

—  pary   niesakramentalne   mogą  otrzymać rozgrzeszenie i Eucharystię także wówczas, gdy nie są w stanie zmienić obiektywnej sytuacji grzechu w jakiej się znajdują, a także unikać grzechu.

W tłumaczeniu na język zwykłych ludzi oznacza to tyle, że

—  jeśli cudzołożnik nie jest w stanie przestać cudzołożyć, —  to bez postanowienia poprawy może nie tylko otrzymać rozgrzeszenie, ale i udzielona mu może zostać Eucharystia.

Kardynał zastrzega jednocześnie, że  

—  jeśli   ktoś   może   uniknąć   grzechu, jest w stanie unikać cudzołóstwa, a nie robi tego, choć jest to dla niego możliwe, to nie może otrzymać rozgrzeszenia i Eucharystii.

O jaką sytuację możliwego przystępowania do Eucharystii więc chodzi?

W   największym   skrócie   o   taką,  —   w   której   Jan   Paweł   II w „Familiaris consortio”  —   dopuszczał pozostanie w nieważnym związku (podkr. mj)   i zobowiązywał parę do życia w czystości.

Jeśli dobro osób trzecich wymaga utrzymania nowego związku, —  wówczas może on zostać utrzymany.

Tyle, że św. Jan Paweł II wymagał wówczas od pary, która chciałaby przystępować do Eucharystii życia, jak brat z siostrą, a kard. Coccopalmerio uznaje, że może to być niemożliwe i uznaje, że nawet jeśli para współżyje ze sobą, to i tak może przystępować do Eucharystii.

—   Dlaczego?   —   Bowiem   wstrzemięźliwość  seksualna może być dla nich nie do utrzymania.

__________________________

Źródło: naszdziennik.pl

15 luty 2017

Za; https://gloria.tv/article/QpxB4tu2zqkD2g9VtvnjJD2KH

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Szokująca wypowiedź kardynała Francesco Coccopalmerio: Cudzołożnicy w związkach mogą przystępować do Komunii, jeśli nie są w stanie zrezygnować z seksu!

  1. Tommy Lemony pisze:

    czego sie spodziewac po sekretarzu który został przyłapany na gejowskiej orgii i posiadaniu koksu

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s