„Katolicy” i luteranie świętują Reformację z nowymi przekładami Biblii

betrayal-1051907_1280

„Po pięciu wiekach od rozpoczęcia protestanckiej Reformacji przywódcy katolickiego i protestanckich kościołów spotkali się razem,   ażeby zademonstrować jedność w sprawie wydania nowych tłumaczeń Biblii”.

a1-jpeg1

„Podczas ekumenicznego nabożeństwa w katolickiej katedrze p.w. św. Eberharda   w  Stuttgarcie (Niemcy), — duchowni z obu kościołów zebrali się w celu wydania zrewidowanych i poprawionych niemieckich tłumaczeń katolickiej i luterańskiej Biblii.

Publikacja nastąpiła z okazji zbliżającej się 500 rocznicy Reformacji.

Wszystko   zaczęło   się   w   1517  roku kiedy teolog Martin Luther ogłosił swoje 95 tez   —  podważających odwieczne praktyki katolickie.

Kardynał Rheinhard Marx z Monachium i Freising, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, podkreślił,   —  że Pisma Święte są silnymi więzami podzielanymi zarówno przez katolików jak i protestantów…

a311-jpg2Od lewej fartuszkowiec brat Marx i fartuszkowiec brat Bedford-Strohm.

W ciągu ostatniego roku katolickie i protestanckie tłumaczenia Biblii poddano gruntownej rewizji i weryfikacji.   —  Grupa 200 osób, z obu kościołów, brała udział w procesie rewizyjnym.

„Wraz z nowymi tłumaczeniami pamiętamy o naszych wspólnych fundamentach, Piśmie Świętym, i nawzajem wyrażamy nasze uznanie dla każdego tłumaczenia”

– powiedział luterański biskup Heinrich Bedford-Strohm, przewodniczący Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech…

„Jestem bardzo zadowolony, że umieszczamy Słowo Boże pomiędzy nami w takim ekumenicznie doniosłym roku jakim jest rok 2017,

—   w którym wspólnie przywołujemy pamięć o wydarzeniach sprzed 500 lat   —  i celebrujemy je dzisiaj jako świętowanie Chrystusa, aby umieścić Słowo Boże pomiędzy nami”

– powiedział Marx…

Przywódcy obu kościołów ogłosili, że będą korzystali z nowych tłumaczeń Biblii w przyszłych nabożeństwach ekumenicznych”.

____________________________

Za: http://www.mostholyfamilymonastery.com/news/catholics-lutherans-celebrate-reformation-new-bible-translations/#.WJ60N9ThBkg

Data publikacji: 10.02.2017

Luty 11, 2017 /Opracowanie GREGORIUS /Za; http://wolna-polska.pl/wiadomosci/katolicy-luteranie-swietuja-reformacjz-nowymi-przekladami-biblii-2017-02

  • Ilustr. 1-sza – pressmix.eu — dod. mj
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii A-PAPIEŻE PO VATICANUM II, APELE - KOMUNIKATY, BIBLIA, CZASY OSTATECZNE, EKUMENIZM, Franciszek, HEREZJE i heretycy, Jan Paweł II, Judaizacja Kościoła, KARY I ZNAKI BOŻE, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, Owoce pontyfikatu JP II, Protestantyzm, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.