Watykan: Pierwsze w historii przesłanie „papieża” na finał Super Bowl

ar-170209430-jpgmaxw980imageversionmaintopic1 Franciszek Foto: PAP/EPA

(publikacja: 05.02.2017) Po raz pierwszy w historii z okazji finału ligi futbolu amerykańskiego Super Bowl, który odbędzie się w niedzielę, — papież nagrał orędzie skierowane do widzów meczu, oglądanego przez około 100 milionów ludzi.  — Treść wystąpienia Franciszka ogłosił Watykan.

W przesłaniu wideo w związku z finałem, jaki zosta[nie]ł rozegrany w Houston w Teksasie, papież powiedział po hiszpańsku:

— „Wielkie wydarzenia sportowe, takie jak Super Bowl, są wysoce symboliczne i pokazują, że możliwa jest budowa kultury spotkania i świat pokoju”.

„Uczestnictwo   w   aktywności   sportowej  sprawia, że wykraczamy poza naszą osobistą wizję życia — i w zdrowy sposób — uczymy się znaczenia poświęcenia, wzrastania w klimacie szacunku i wierności regułom”

— podkreślił Franciszek.

„Niech tegoroczny Super Bowl będzie znakiem pokoju, przyjaźni i solidarności dla świata”

—  dodał papież na zakończenie.

Agencja  Ansa   zwraca   uwagę na to,   — że papież skierował swe przesłanie po hiszpańsku,   — a więc do milionów ludzi mówiących tym językiem w USA.

Ponadto wskazuje też na kontekst, jakim są polemiki i napięcia, do których doszło w Stanach Zjednoczonych w związku z pierwszymi decyzjami prezydenta Donalda Trumpa.

[…]

Żródło: PAP

http://www.rp.pl/Papiez-Franciszek/170209430-Watykan-Pierwsze-w-historii-przeslanie-papieza-Franciszka-na-final-Super-Bowl.html#ap-1

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, Franciszek, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, KRONIKA NOVUS ORDO 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.