Jeszcze jeden posoborowy progresista mędrzec: Wasz brat Leon

leon-knabit-52-jpg-2mlodosc_to_nie_tylko_wiek-jpg-3„Należy udzielić pomocy wszystkim, którzy jej rzeczywiście potrzebują”

+ Moi Wszyscy Nieustannie Drodzy!

Zacznę dzisiaj od zdania, które napisała Ania Primina: —  „Ojca blog ma nadzwyczajne zapory publikacyjne”.  —  Zupełnie nie rozumiem, o co chodzi Autorce.   — Nie   świadczy   to  najlepiej o lotności mojego umysłu, proszę więc bystrzejszych, a może i samą Autorkę, o wyjaśnienie, co miała na myśli, pisząc te słowa.

I jeszcze jeden cytat. JJM pisze na temat rozsławienia Imienia Krakowa, Małopolski i Polski w ogóle – podczas ŚDM:

—  „I tylko jeden dysonans…   —  Wy  rozsławiliście, my – musimy nolens-volens   — musimy za to płacić… Przykre”.

Byłem dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim i mówiłem o tej sprawie. Gdyby JJM zechciał powiedzieć,   — jaką formę przymusu stosowano względem Niego i kto ten przymus stosował, a do tego podał jaką sumę zmuszony był wyłożyć na to rozsławianie, — może by się udało wyrządzoną Mu krzywdę naprawić.

[Taką bezczelność, pewność siebie, poczucie wyższości… taką butę i wręcz zwykłe   chamstwo   na koszt i za pieniądze Polaków  —  ( i co nam zrobicie?) — można odebrać jako powrót najgorszego okresu w historii Polski — żydo-komunistycznego totalitaryzmu — emjot]

I jeszcze cierpliwie wyjaśniam:

blog_leon_knabit-622x416-jpg-1

Blog piszę na swoją odpowiedzialność i nie wyrażam opinii naszego Opactwa ani Kościoła w Polsce.  

—  Od tego jest Rzecznik Episkopatu, Ks. Dr Paweł Rytel-Adrianik. Powtarzanie, że ja jako autorytet wyrażam opinię Kościoła w Polsce, jest zwyczajną nieprawdą. Proszę tej nieprawdy nie głosić.

I jeszcze bardziej cierpliwie przypominam osobistą opinię, nieraz przeze mnie wyrażaną.

Należy   udzielić   pomocy   wszystkim,  którzy jej rzeczywiście potrzebują.

Jeśli   ktoś   uważa   to zdanie za sprzeczne z nauczaniem papieża Franciszka, — a co więcej za zachętę do nie przyjmowania ofiar wojny, zwłaszcza kobiet z małymi dziećmi,  —  to muszę go traktować jako człowieka złej woli albo takiego, który nie rozumie polskiego języka.

I do tematu uchodźców wracał nie będę, zostawiając oczywiście swobodę wyrażania opinii przez wszystkich drogich Świetliczan i Sympatyków.

Sam polemiki na blogu na temat uchodźców nie będę przynajmniej na razie podejmował.

A za ŚDM dziękujemy całym sercem Bogu, — a ja jeszcze od siebie dziękuję wszystkim, dzięki którym przeżycie było tak radosne i daj Boże, owocne.

Cieszymy się ciepłem, bo to przecież jeszcze ponad miesiąc kalendarzowego lata i… życzę wszystkim dobrego wykorzystania ostatnich dni wakacji, a to i urlopu, jeśli komuś akurat wypadnie. (..)

Z błogo+slawieństwem serdecznym
Wasz brat Leon
fot. Łukasz Kolewiński

http://ps-po.pl/2016/08/22/

________________________________

KOMENTARZ emjot

Widzicie Państwo jak miło… i tak teraz ma być… — i koniecznie w zgodzie  z nauczaniem papieża Franciszka bo jak nie to… będzie traktować   jako  człowiek złej woli albo taki, który nie rozumie polskiego języka… i koniecznie korale … zamiast np. Krzyża czy Różańca…

Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, FEMINIZM - HOMOSEKSUALIZM, Franciszek, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Owoce pontyfikatu JP II, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.