Wszystko za pośrednictwem Maryi – św. Maksymilian Maria Kolbe

mid_10112————————————————————————————————————————————————-

1. Jeśli   my   Jej,   to i nasze wszystko jest Jej   — i Pan Jezus przyjmuje wszystko od nas,   jak  od Niej, jak rzeczy Jej.

I Ona nie może wtedy pozostawić tych czynności niedoskonałych, ale czyni je godnymi siebie, tj. niepokalanymi bez najmniejszej zmazy.

Stąd dusza Jej oddana, —  chociaż by nawet wyraźnie nie zwracała uwagi na Niepokalaną i wprost ofiarowała Przenajświętszemu Sercu Jezusowemu modlitwę, pracę, cierpienia czy cokolwiek,   sprawia Przenajśw[iętszemu] Sercu Pana Jezusa bez porównania więcej przyjemności, — niż gdyby tak Niepokalanej nie była oddana.

2. Ponieważ Ona jest najdoskonalej Jezusowa, a Jezus Bogiem i Ojca Przedwiecznego własnością, — każda nasza ofiara, chociażby wprost skierowana do Ojca Przedwiecznego,   — z natury rzeczy oczyszcza się w Niepokalanej i do nieskończonej doskonałości podnosi w Jezusie, i staje się przedmiotem upodobania Trójcy Przenajświętszej.

3. Dlatego szatanowi bardzo na tym zależy, by dusze odwieść od łączności z Niepokalaną Matką Niebieską, bo wie, — że dusza wykluczająca to pośrednictwo Niepokalanej ofiaruje Panu Jezusowi dary tak pełne niedoskonałości, że bardziej kary niż nagrody będą godne.

— A najgorsze to, że   — dary są zarażone pychą,   — że nie potrzebujemy Matki Bożej.

—  Zaznaczam, że nie dotyczy to czynności ofiarowanych Panu Jezusowi wprost, chociaż nic nie wspominamy o Niepokalanej, — jeżeli Jej nie wykluczamy, —  bo często to, co się samo przez się rozumie, tego już nie mówimy.

Tak  więc dusza oddana Niepokalanej powinna swobodnie iść za natchnieniem serca i o wiele śmielej zbliżać się i do Tabernakulum, i do Krzyża, i do Trójcy Przenajświętszej,   — bo  to już nie ona sama się zbliża, ale z Matką Niebieską, Niepokalaną.

Swobodnie tedy modlić się   —  i   aktami   strzelistymi i innymi modlitwami jak skrzydła miłości unoszą, kędy Duch Święty tchnie, zrywając wszelkie granice.

Lucyfer nie chciał oddać hołdu Bogu-Człowiekowi, — ale bardziej jeszcze zbuntował się przeciw oddaniu hołdu człowiekowi tylko, — choć najczystszemu —  Niepokalanej.

Echem tego są heretycy, którzy Niepokalanej czci odmawiają i wolnomyśliciele,   którzy w pysze swej jadem na Nią bryzgają.

Zgiąć pyszny kark świata do stóp Niepokalanej,   — oto cel MI [Milicji Niepokalanej], 

  — zdobyć Jej cały świat i każdą duszę z osobna — i to jak najprędzej, jak najprędzej, jak najprędzej, — a królestwo Przenajśw[iętszemu] Serca Jezusowego zapanuje przez Nią na świecie.

Trzeba   koniecznie   cały   świat  dla Niej zdobyć, by panowanie grzechu ustało.

św. Maksymilian Maria Kolbe

——————————————

Źródło: niepokalanow.pl

2016-12-12 / Za: Pch24.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii CZASY OSTATECZNE, Do Pana Jezusa, FATIMA, JEZUS CHRYSTUS ZBAWICIEL I ODKUPICIEL ŚWIATA, Litania do Najśw.Serca Pana Jezusa, MASONERIA, Matka Boża Fatimska, NABOŻEŃSTWA - MODLITWY, Nabożeństwa do Najś.Maryi Panny, Nabożeństwo do Najśw.Serca Jezusowego, NAUCZANIE KOŚCIOŁA, NIEPOKALANA, OBJAWIENIA - PROROCTWA, Społeczno - polityczna, TRÓJCA PRZENAJŚWIĘTSZA, WALKA Z KOŚCIOŁEM, WYZNANIE WIARY, św. Maksymilian Maria Kolbe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.