Pożar w Tennessee i znaki z Nieba

————————————————————————————————————————————————————–

„(…) w tej powodzi ognia mieliśmy do czynienia z prawdziwymi cudami. Gdy mieszkańcy wrócili do swoich uszkodzonych lub zniszczonych domów okazało się, że niektóre przedmioty sakralne przetrwały piekło, kiedy inne spłonęły doszczętnie. — Ludzie odkryli wśród niesamowitej dewastacji kilka posągów religijnych, które ocalały w całości.

Oficjalny przedstawiciel stanu Tennessee poinformował, że zjawisko zaobserwowano w kilku budynkach kościelnych, które popadły w ruinę. Zachowały się tam bez szwanku statuy Aniołów i Świętych oraz posąg Maryi Dziewicy.

Można powiedzieć, że figury pozostały nienaruszone ze względu na fakt, że wykonano je z kamienia jednak wśród pozostałości spalonego parku rozrywki miało miejsce kolejne niesamowite odkrycie.

Otóż kilka dni wcześniej odkryto tam nadpaloną kartę z Biblii. Obok innych wersów zachowały się na niej słowa:  

—  „O Panie, do Ciebie wołam, bo ogień pożarł pastwiska stepowe, a płomień spalił wszystkie drzewa polne” (Jl, 1, 19).

– To była jedna z najdziwniejszych chwil w moim życiu, zarówno emocjonalnie, jak i duchowo

– mówi w rozmowie z CNN szczęśliwy znalazca Isaac McCord.”

10 zabitych, 14 tysięcy ewakuowanych i 700 rodzin bez dachu nad głową — tak wygląda oficjalny bilans największego pożaru w Gatlingburgu i Pigeon Forge, Tenesee, USA.

Według władz — ogień pojawił się w rejonie szczytu Chimney Tops i gwałtownie rozprzestrzenił z powodu suszy i wiatru, na okoliczne drzewa, a potem domy.

Strażacy poszukują zaginionych po wielkim pożarze, który pod koniec listopada’2016   zniszczyły   miasta Gatlinburg i Pigeon Forge w amerykańskim stanie Tennessee.

Według władz, — wskutek największego pożaru od wieku, jaki nawiedził stan Tennessee, zginęło dziesięć osób, 14 tys. ewakuowano, a 700 budynków zostało całkowicie zniszczonych.

Gubernator Bill Haslam potwierdził, że był to największy pożar, jaki objął stan Tennessee od 100 lat.

— „Doznałem paraliżu, gdy zobaczyłem skalę zniszczeń”

– powiedział na konferencji prasowej Haslam.

Craig Mille, — szef straży pożarnej Gatlinburga,   — zauważył, że najgorsze już minęło, ale dwustu strażaków wciąż stara się dogaszać pożar.

— „To był ogień, który na długo utkwi w podręcznikach do historii”

– powiedział Mille.

—  „Nikt z nas nigdy takiego czegoś nie widział”

– dodaje.

pozar-jpg1

————————————————————————————————————————————————————-

Tak brzmią oficjalne doniesienie z rejonu objętego pożarem,  — jednak w tej powodzi ognia mieliśmy do czynienia z prawdziwymi cudami.

— Gdy mieszkańcy wrócili do swoich uszkodzonych lub zniszczonych domów okazało się, że   — niektóre przedmioty sakralne przetrwały piekło, kiedy inne spłonęły doszczętnie.

Ludzie odkryli wśród niesamowitej dewastacji kilka posągów religijnych, które ocalały w całości.

Oficjalny przedstawiciel stanu Tennessee poinformował, że zjawisko zaobserwowano w kilku budynkach kościelnych, które popadły w ruinę.

— Zachowały się tam bez szwanku statuy Aniołów i Świętych oraz posąg Maryi Dziewicy.

Można powiedzieć, że figury pozostały nienaruszone ze względu na fakt, że wykonano je z kamienia  —  jednak wśród pozostałości spalonego parku rozrywki miało miejsce kolejne niesamowite odkrycie.

— Otóż kilka dni wcześniej odkryto tam nadpaloną kartę z Biblii. Obok innych wersów zachowały się na niej słowa:   — „O Panie, do Ciebie wołam, bo ogień pożarł pastwiska stepowe, a płomień spalił wszystkie drzewa polne” (Jl, 1, 19).

– To była jedna z najdziwniejszych chwil w moim życiu, zarówno emocjonalnie, jak i duchowo

– mówi w rozmowie z CNN szczęśliwy znalazca Isaac McCord.

Jak to było w Hiroszimie i Nagasaki

hiroszima_katedra2W tym miejscu należy wspomnieć o najbardziej spektakularnym wydarzeniu tego typu.

W zaatakowanych w czasie II wojny światowej przez Amerykanów bombami atomowymi japońskich miastach Hiroszimie i Nagasaki — pozostały nienaruszone dwa budynki, które znajdowały się w odległości około 1 km od miejsc eksplozji.

W obydwu miastach ocalało po jednym budynku.

— W jednym było 12 osób, a w drugim 18 i wszyscy pozostali nietknięci, — co ciekawsze — nigdy nie chorowali na chorobę popromienną.

Tymczasem wszyscy znajdujący się w odległości do 1,5 km od epicentrum eksplozji zostali natychmiast zgładzeni.

Otaczające domy podwórka i trawa były również nietknięte. — Przed domem na ganku w Hiroszimie był kot, a poza domem ogródek z pomidorami i winogronami.

— Nic nie zostało zniszczone, ani potłuczonej szyby, ani potłuczonej dachówki!

Katedra   w   Hiroszimie   została   całkowicie   zniszczona  z wyjątkiem figur: — Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi, które pozostały nienaruszone.

Swoją drogą niezwykle ciekawe jest to, że w czasie różnych katastrof nietknięte pozostają figury Matki Bożej, Pana Jezusa, Aniołów i Świętych.

— Tymczasem człowiek swoim bezpośrednim działaniem może doprowadzić do zniszczenia wspomnianych posągów.

Wytłumaczeniem tego fenomenu może być następujące.

Człowiek w swojej wolnej woli faktycznie może wszystko,   — jednak siły natury niejako „wiedzą”   — z Kim mają do czynienia i nie wyrządzają szkody świętym wizerunkom.

Cuda takie kierują człowieka ku Stwórcy i pomagają nawet w obliczu klęski wierzyć, że jest Ktoś, kto nad nami czuwa.

—————————————————————

Redakcja Piens 8 grudnia 2016

http://www.piens.pl/pozar-w-tennessee-i-znaki-z-nieba/

źródła:

Ten wpis został opublikowany w kategorii CUDA, CZASY OSTATECZNE, HIROSZIMA - NAGASAKI, JEZUS CHRYSTUS ZBAWICIEL I ODKUPICIEL ŚWIATA, KARY I ZNAKI BOŻE, KATAKLIZMY, MATKA BOŻA, NIEPOKALANA, Społeczno - polityczna, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.