Wciąż nie ma nowego arcybiskupa-metropolity w Krakowie

Za; Tadeusz Isakowicz-Zaleski /  Rozmyślania w blogu (28 listopada 2016)

Pomiędzy zakończeniem Roku Jubileuszowego w Łagiewnikach a rozpoczęciem się Adwentu — miała być ogłoszona nominacja nowego metropolity krakowskiego.

Ks.   kard.   Stanisławowi   Dziwiszowi,   który rozpoczął już 78-my rok życia, —   zakończyło   już   bowiem   przedłużenie   kadencji   na   czas   Światowych  Dni   Młodzieży.

Jednak   tak się nie stało.   — To oznacza, że   —  są   jakieś   „zawirowania” i być   może oczekiwanie na tę nominację przedłuży się.

Jak mówią wiewiórki na krakowskich Plantach, ponoć dlatego, że Watykan odrzucił terno, czyli trzy wystawione kandydatury.   — Nowy nuncjusz musi więc przygotować trzy kolejne, z których Watykan wybierze jedną.

Te   same wiewiórki obok żelaznych kandydatów, pochodzących z archidiecezji krakowskiej – jak np. kard. Stanisław Ryłko (Watykan), kard. Kazimierz Nycz i bp Józef Guzdek (obaj obecnie w Warszawie), bp Roman Pindel (Bielsko-Biała), bp Grzegorz Ryś, bp Damian Muskus (obecni sufragani), ks. prał. Paweł Ptasznik (Watykan, swego czasu duszpasterz niepełnosprawnych)

–  wymieniają dość zaskakujące kandydatury  —  jak np. arcybiskupi Stanisław Gądecki z Poznania i Stanisław Budzik z Lublina.

Jedno   jest  pewne, że  —   o nominacji w Krakowie zadecyduje osobiście Ojciec Święty.

Kraków jest bowiem od wieków miastem kardynalskim, co oznacza, że nowy metropolita krakowski będzie z elektorem nowego biskupa Rzymu.

Z tego więc powodu papież Franciszek, który bardzo chce, aby na jego miejsce wybrano odpowiednią osobę, realizującą jego plany w Kościele powszechnym,

— na pewno zadba o to,   — aby przyszły elektor z Krakowa też miał podobne poglądy.

A o taką osobę nie jest łatwo w polskim episkopacie.

Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, Franciszek, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, KRONIKA NOVUS ORDO 2014, Nowe '"credo" Franciszka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.