„Kardynał” Martini: „Musimy się nauczyć jak jeszcze bardziej kochać Izrael”

Żydomasońska rewolucja w Kościele Katolickim: „kardynał” Martini: „Musimy się nauczyć jak jeszcze bardziej kochać Izrael”.

— „To nie wystarczy, żeby nie być antysemitą. —  Trzeba kochać Izrael miłością otwartą na wszystko i na każdego.”

Oto,  co  Carlo Maria Martini,   —  ekspert od judaizmu i Izraela —  (gdzie mieszkał bardzo długo jako biblista)

—  musiał powiedzieć na temat stosunków Kościoła Katolickiego z żydami i pośrednio na temat gromadzących się chmur od czasu do czasu nad tymi stosunkami.

a00-269x300-jpg1Carlo Mario Martini – judeomason i „kardynał” judeochrześcijańskiej sekty soborowej. Już w zaświatach.

Apel starego prałata —  (który opuścił Jerozolimę kilka lat temu i obecnie mieszka w jezuickim Domu Studialnym w mieście Gallarate leżącym w północnych Włoszech)  

—  wydaje się być napisany we wstępie przez emerytowanego arcybiskupa Mediolanu do

—  „nowej książki Alberto Mello,   —  mnicha zgromadzenia Bose Brotherhood z Jerozolimy i eksperta w dziedzinie judaizmu.”

Książka, która ukaże się w następnych dniach i jest wydana przez wydawnictwo EDB z Bolonii,   —  rozpoczyna serię książek    „Chrześcijanie i żydzi”,   —  której celem jest promowanie teologicznie głębszego zrozumienia pomiędzy osobami obu wyznań.

To był w rzeczywistości ten cel, który spowodował wyrażenie tej opinii przez „kardynała” Martiniego.

—  „Do niedawna „kardynał”-biblista przypominał, że narzędzia do stworzenia tego wzajemnego zrozumienia były trudne do osiągnięcia.

Stosunki pomiędzy stronami były często niejasne i narażone na polemiki.   —  Nawet proces dialogu potrzebuje czasu.

Musimy przyznać, że przynajmniej dla większości chrześcijan ich związek z ich własnymi korzeniami był mglisty, —  nie było żadnej świadomości olbrzymiego religijnego dziedzictwa, które oba wyznania wspólnie posiadają.”

Punktem zwrotnym w tej sytuacji,   —  wspomina Martini, —  był Sobór Watykański II,  —  który zaniechał wszystkich oskarżeń o Bogobójstwo i zrodził pewną ilość grup, które lansowały dialog.

Był to ruch wielonurtowy.

„Dzięki,   —  po części,   —  moim studiom biblijnym i moim pięciu latom spędzonym w Jerozolimie”,  

—  pisze „kardynał”,

—  „miałem sposobność wejść w kontakt z całkiem sporą grupą żydowskich mnichów.

Muszę powiedzieć, że i oni skłaniali się do nawiązania dialogu z chrześcijanami.

Było jednakże sporo bolesnych spraw: —  „Spotkanie z naszymi „zwierzchnikami””

—  ciągnął dalej Martini

  „musi wziąć pod uwagę fakt, że   —  oni mają bardzo trudną przeszłość, która sięga aż wczesnych wieków istnienia Kościoła po kulminację w holokauście.”

Jak w takim razie przezwyciężyć te przeszkody?

Historyczna i teologiczna zdolność zajmowania się drażliwymi problemami jest z pewnością doniosła.

Ale,   —  jak   to   „arcybiskup”   Mediolanu   trafnie   powiedział,   —  to nie wystarcza.   —  Tak jak nie wystarcza wstrzymanie się po prostu od antysemickich poglądów.

„Musimy   kochać współczesną żydowską kulturę, ich muzykę, literaturę, ich historię, ich sposób modlitwy i sposób świętowania.

Jedynie taka miłość,   —  konkluduje „arcybiskup” Mediolanu, —  jest sposobna   przezwyciężyć   w   człowieku  strach i istniejące uprzedzenia,   —  otwierając   drogę dialogowi, radości i człowieczeństwu, które istnieją pomiędzy przyjaciółmi.”

a51-jpg2„Papież” Ratzinger – Tauber i „kardynał” Martini. —  Judeochrześcijańska śmietanka – wyznanie wszystkoreligijne

Intencją książki Alberto Mello —  jest wsparcie wyjaśnienia dlaczego to spotkanie pomiędzy przyjaciółmi jest tak ważne.

—   To nie jest tylko poradnik pomocy do osiągnięcia lepszego rozumienia Ewangelii.

Istotnie, Bose’ański mnich zaczyna od idei, że jeżeli,   —  jak mówi dzisiejsze nauczanie Kościoła, [podkr. emjot]

  „Jezus jest żydem i zawsze nim był”

—  to w takim razie

—  „jego historyczna droga, jego gesty i jego słowa mają być odczytywane w żydowskim kontekście.

I   dokładnie   z   tej przyczyny są one ciągle odpowiednie i dla żydów i dla chrześcijan.”

Mello z tego powodu dokładnie omawia takie tematy jak  —  kwestię związku pomiędzy Jezusem a esseńczykami, —  porównuje on przypowieści Jezusa z tymi pozostawionymi przez kilku intelektualistów żyjących w Galilei w tym samym czasie co Jezus.

Pomaga on czytelnikom zrozumieć —  jak szereg popularnych wyrażeń zaczerpniętych z Ewangelii, o sobocie, o tym co jest czyste i nieczyste, o rozwodzie, pasują doskonale do rozważań na temat halachy, prawideł ceremoniału według zaleceń Tory.

Pomysł   szwedzkiego   egzegety   Birgera Gerhardsona,   —  który Mello stosuje,  —  a według którego sławna przypowieść o siewcy   jest interpretacją trzech zdolności,  za pomocą których ludzie są proszeni o kochanie Boga w Szema Israel    (najważniejsza modlitwa żydowska)   jest fascynujący.

  Izrael modli się całym swoim sercem, duszą i siłą.

Z pomocą tego    jako punktu wyjścia    łatwo jest ujrzeć drogę, kamienie i ciernie w objaśnieniu,  które sam Jezus dokonuje w ewangelicznym tekście,

—  odpowiada doskonale roztargnieniom serca,  —  niestałości ludzkiej w obliczu prześladowań i pokus światowych z materialnym bogactwem.

Książka,    która     proponuje     możliwości   innego   odczytania   Ewangelii   —  przyjmując    wspólną   perspektywę   kultywującą   tą „miłość do Izraela” na   którą   „kardynał”  Martini wskazuje   jako na przełomowy krok naprzód  najbardziej niezbędny do obecnego dialogu pomiędzy chrześcijanami i żydami.

***

KOMENTARZ:

GREGORIUS   prosi o wybaczenie czytelników powyższego tekstu za narażenie   ich   na   zwątpienie   w   możliwości   percepcji intelektualnej z powodu mistrzowskiego bełkotu proweniencji talmudycznej,   który charakteryzuje, —  jak można się doczytać,   —  obecną posoborową sektę judeochrześcijańską okupującą Watykan.

—  Wyłączną intencją GREGORIUSA   —  było ukazanie judeochrześcijańskiej nowomowy, której zrozumienie wymaga posiadania zdolności intelektualnych euro-yntelygenta.

a9-300x225-jpg3Koniec kariery bluźniercy i kabalisty Martini.

ZOBACZ:  „Czas rozliczenia”* – POWAŻNE OSTRZEŻENIE DONALDA TRUMPA PRZED GLOBALNYM RZĄDEM ??? (2 VIDEO)

Musisz to wiedzieć! (170) – Żydowski polityk cieszy się i knuje jak dziecko, że Niemcy (i Polacy) wymrą!    mj

————————————————————-

Za : http://www.vaticaninsider.lastampa.it/en/

Źródło : www.mauricepinay.blogspot.com

Data publikacji : 8.09.2011

Tłum. z jęz. ang. GREGORIUS

Za: https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/10/29/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim-kardynal-martini-musimy-sie-nauczyc-jak-jeszcze-bardziej-kochac-izrael/

1 Grudzień 2016

Za; http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kardynal-martini-musimy-sie-nauczyc-jeszcze-bardziej-kochac-izrael-2016-12

Ten wpis został opublikowany w kategorii A-PAPIEŻE PO VATICANUM II, „Nostra aetate”, Benedykt XVI, CZASY OSTATECZNE, Franciszek, Jan Paweł II, Judaizacja Kościoła, JUDAIZM - ŻYDZI, KOŚCIÓŁ POSOBOROWY, Kościół i masoneria, MASONERIA, NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, Sobór Watykański II, Społeczno - polityczna, Talmud, WALKA Z KOŚCIOŁEM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „„Kardynał” Martini: „Musimy się nauczyć jak jeszcze bardziej kochać Izrael”

  1. https://polakortodoks.wordpress.com/2016/11/04/apostolska-pielgrzymka-cz-10-chrystus-jest-krolem-polski-biskupa-r-williamsona-do-polski-roku-panskiego-2016-przeslania-informacje/

    Wasz żydów bóg nie jest Bogiem Jedynym. A jesteście wyznawcami Szatana, którego wybraliście za ojca. Szatana, który jest kłamstwem, które wy żydzi rozsiewacie- JA

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.