Cudowny Medalik chroni przed atakiem piekła. Niejeden niedoszły samobójca nie mógł zaciągnąć na szyi pętli, dopóki miał na sobie Medalik – ks. Adam Skwarczyński

CUDOWNY MEDALIK

Nam, Polakom dzisiaj żyjącym, bliska jest nazwa „Niepokalanów”, nawiązująca do Maryjnego przywileju Niepokalanego Poczęcia. Ogromny niepokalanowski klasztor Franciszkanów założył ojciec Kolbe jako prototyp innych „niepokalanowów”, mających objąć cały świat, i jako „centralę” MI, czyli Rycerstwa Niepokalanej.

Święty tak bardzo przejął się głośnym w Rzymie (był tam na studiach) nawróceniem, pod wpływem wizji Niepokalanej z Cudownego Medalika, znanego masona Żyda Alfonsa Ratisbone, że zapragnął przy pomocy Medalika dokonać wielkiego dzieła apostolskiego. Pisał:

„Pociągnąć dusze, jak najwięcej dusz, ku Niepokalanej. — Ona z grzechów oczyści, oświeci, wzmocni, rozpali miłością Serca Jezusowego i współbraci;  — uszczęśliwi, bo słusznie mówią święci, —  że niemożliwą jest rzeczą, by zginął ten, kto czci Maryję,

— a także, iż   — «miłość ku Matce Najświętszej jest oznaką przeznaczenia do nieba».

Ponieważ zaś Niepokalana obiecała udzielić wiele łask tym, którzy Jej Medalik będą nosić,   — więc jak kulki w walce używają go członkowie Rycerstwa Niepokalanej,  by dusze dla Niepokalanej zyskiwać, pewni, że im szerzej i głębiej królestwo Niepokalanej opanuje świat, tym bardziej zmieniać się on będzie na raj na ziemi”.

Cudowny Medalik – „kulka w walce” – z rąk świętego Maksymiliana trafiał nawet do rąk hitlerowców, oddawanych w ten sposób przez niego Matce Bożej na wieczną własność.

Czytaj dalej…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii CUDOWNY MEDALIK, DO MATKI BOŻEJ, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, NABOŻEŃSTWA - MODLITWY, Nabożeństwa do Najś.Maryi Panny, Życie duchowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s