KRÓLOWA W WIEŃCU RÓŻ.

rosary

†††

Gdyby w całej Polsce Różaniec był w poszanowaniu nie tylko wśród ludu, ale i u góry – wśród tych, którzy władzę dzierżą – o, jakżeby w Polsce wszystko było inaczej…

Miesiąc październik w Polsce to jakby drugi maj. — Podobnie jak w maju – tak i w tym miesiącu wszyscy wierni czciciele Bogarodzicy zbierają się w kościele lub domu i wspólnie odmawiają Różaniec.

Różaniec jest najmilszą modlitwą dla Matki Bożej.

Matka Najświętsza objawiła to nie tylko św. Dominikowi, ale w ciągu wieków, a zwłaszcza w ostatnich objawieniach swoich, kiedy ukazała się czy to w Lurdes – we Francji, czy Gietrzwałdzie – na Warmii, czy w Fatimie – w Portugalii, czy wreszcie, przed kilkunastu miesiącami, w Belgii, w Bore – wszędzie ukazywała się z różańcem w ręku i kazała odmawiać Różaniec.

Papież Leon XIII do samej śmierci swej nawoływał ludy katolickie do Różańca i zalecał go, duchowieństwu, diecezjom, parafiom, rodzinom i pojedynczym osobom, — zachęcając wszystkich, aby Różaniec odmawiali w kościołach, w domach, w podróży, a nawet podczas spaceru.

Różaniec składa się z najpiękniejszych i najczcigodniejszych modlitw:

—  z modlitwy Pańskiej czyli „Ojcze nasz”,  — której nas nauczył sam Pan Jezus,

—  z „Wierzę w Boga”,  — modlitwy ułożonej przez Apostołów, a w której są streszczone wszystkie główne prawdy naszej wiary świętej

— i pozdrowienia Anielskiego, czyli „Zdrowaś Maryjo”, —  które przyniósł Maryi Anioł z nieba,   — a które zawsze przypominać Jej będzie niewysłowioną tajemnicę Wcielenia Syna Bożego i niezmierną godność Matki Zbawiciela świata.

Odmawiając pobożnie Różaniec – z tych Boskich modlitw złożony – za każdym razem posyłamy z ziemi do nieba jakby przepiękny wieniec z róż duchownych uwity.

A Maryja tak wdzięcznie od nas ten wieniec różany przyjmuje,  —  iż prośby nasze wysłuchuje i zsyła łaski Boże, o które Ją w Różańcu prosimy.

Tysiączne mamy na to dowody, że Różaniec wyjednywał chorym zdrowie, strapionym – pociechę, ginącym – ratunek, umierającym – łaskę Sakramentów świętych, a często i nawrócenie.

Zbawienny jest wpływ Różańca na życie każdego człowieka, każdej rodziny i wreszcie na rozwój całych narodów.

Czem jest wilgoć w powietrzu i ziemi dla wzrostu roślin i drzew,  — tem cichy wpływ Różańca na dzieje Kościoła i na dzieje państw (Fr. Nowakowski: Ku Uzdr. Polski).

— „Modlitwa ta pełna dziecięcej pokory i męskiej wytrwałości, bardziej decyduje o losach ludów, niż domyślają się politycy”

(R. Mäder: Maryja zwycięży!).

Gdy dawniej Różaniec św. był odmawiany pobożnie i gorliwie, — wiara była silniejszą, miłość Boga i bliźniego gorętszą, a życie daleko moralniejsze, uczciwsze niż dzisiaj, gdy w wielu domach modlitwy tej zaniechano.

Inny był duch w narodzie.  — Wrogowie nasi nie mogli wydrzeć z serc wiary, choć bardzo się o to starali.

Jeśli chcemy, aby wróciły szczęśliwsze i pomyślniejsze czasy na miejsce dzisiejszej biedy i zamieszania,  —  wróćmy i my do starego, a tak miłego zwyczaju odmawiania wspólnie Różańca św.,   — prosząc w nim Królowę naszą Maryję o pomoc i radę.

W Różańcu musi być coś bardzo wielkiego,   — kiedy we wszystkich stanach znalazł tak wielką liczbę zwolenników, z których wielu nie pozbyłoby się go za żadne skarb świata.

Papieże —  a z nimi niezliczone mnóstwo biskupów i kapłanów — należało do Różańca św.

W ogóle święci i ludzie prawdziwie wielcy, Różaniec szczególnie ukochali.

Tacy wielcy ludzie jak słynny astronom Keppler, jak wiekopomny muzyk Heiden,   jak  słynny wódz pod Lepanto – austriacki Don Juan, jak Karol V, jak król polski – Stefan Batory, Jan Sobieski, królowa Jadwiga i tylu innych – odmawiali Różaniec.

Generał Haller – jako naczelny wódz armii ochotniczej – przed rozpoczęciem decydującej bitwy z bolszewikami w r. 1920 pod Warszawą —  podczas Mszy św. odmawiał Różaniec.  — Odmawia go on i teraz.

Obecny Ojciec św. Pius XI,  — chcąc wskazać Polsce prawdziwą drogę,

— na ręce ś.p. Marszałka Piłsudskiego przysłał jako najdroższy upominek – Różaniec św.

Oby tylko ten Różaniec był odmawiany!

Gdyby w całej Polsce Różaniec był w poszanowaniu nie tylko wśród ludu, ale i u góry – wśród tych, którzy władzę dzierżą – o, jakżeby w Polsce wszystko było inaczej…

I nie byłoby takiego kryzysu w Polsce, na jaki dziś, niestety patrzymy (Ku Uzdr. P.).

Nie powiemy nigdy za wiele o Maryi.

Litania Loretańska i Różaniec, — choć pełne tak drogocennych klejnotów ze skarbca Najświętszej Dziewicy, choć tak cudne,   — to jednak nie są zdolne wypowiedzieć całej tej prawdy:

Maryja Królowa Różańca – jest Królową wszechświata!

Maryja jest Matką Bożą.  — Chrystus naszą głową.  — W życiu i świecie nadprzyrodzonym jesteśmy Jego członkami.

Toteż jasnym jest, — że Matka, która światu dała Ciało i Jego Głowę, — jest też Matką wszystkich członków tego Ciała.

Dlatego wszystkie dzieci Boże są dziećmi Maryi.

Uwielbienie Maryi leży w naszej krwi, jest dla nas jakby prawem natury.

Dzieci muszą kochać Matkę.  — Uwielbienie Maryi ma być dziecięce.

Nasza cześć dla Maryi winna być czułą, pełną zachwycenia i entuzjazmu.

Maryję trzeba kochać, jak nikogo na świecie po Jezusie.

Nikt nie kocha nas więcej od matki, a szczególnie Matki tak serdecznej, pięknej, dobrej…

Nabożeństwo do N.M.P. powinno być nieustanne.

Dzieci mówią z matką o wszystkim i zawsze  —  i my czyńmy tak samo.

Mówmy z Maryją o wszystkim:  —  o sprawach własnych i cudzych, przyjemnych i smutnych, religijnych i światowych, rodzinnych, politycznych i społecznych.

Mówmy szczerze i otwarcie;   — prośmy o radę, pomoc, pociechę.

Widzieliśmy, że Różaniec i Nabożeństwa na cześć Maryi ukazują nam Niepokalaną Dziewicę, jako Królowę wszechświata i Królowę serc ludzkich.

Z faktami trzeba się liczyć,   — bo mści się to na tym, kto jest pomija.

Pominięcie Maryi – to nieszczęście.

Nasz dobrobyt polityczny, społeczny i osobisty, nasze powodzenie życiowe, nasze szczęście doczesne i wieczne – ściśle związane jest z kultem Niepokalanej Królowej wszechświata.

__________________________________________

c. k

Rycerz Niepokalanej, rok XV, październik 1936, Nr. 10 (178) , str. 291-293

Za; https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2016/09/30/krolowa-w-wiencu-roz/

30 Wrz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii APELE - KOMUNIKATY, CZASY OSTATECZNE, JEZUS CHRYSTUS ZBAWICIEL I ODKUPICIEL ŚWIATA, Krucjaty Różańcowe, Matka Boża Fatimska, Matka Boża Różańcowa, Matka Boża z Lourdes, Nabożeństwa do Najś.Maryi Panny, RÓŻANIEC, WALKA Z KOŚCIOŁEM, WYZNANIE WIARY, ZWYCIĘSTWA MARYI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.